Четвертої суботи листопада ми, українці, куди б нас не закинула доля, -запалюємо свічки по душах усіх замордованих голодом. Трагічні події нашої країни довгий час були покриті мовчазною завісою.

За 1932-33 роки від голодомору постраждали 43 населені пункти Каховського району: Софіївка, Любимівка, Малокаховка, Коробки, Кам’янка, Сергіївка, Цукури, Роздольне, Чорнянка, Чорноморівка, Архангельська Слобода, Новокам’янка, Семенівка, Богданівка, Костогризівка, Тавричанка, Скворцовка, Мар’янівка, Дудчино,Заозерне, Червоний Перекоп, Дмитрівка, Федорівка та інші.

Ці події стали страшним злочином в історії людства. Рахунок загиблих йшов на мільйони.  17 людей помирало щохвилини, 1000-щогодини, майже 25 тисяч-щодня… За підрахунками демографів, внаслідок голодомору в країні не народився мільйон дітей.

Ніхто не має права про це забути! Це потрібно і мертвим, а надто живим.

Нехай же наші душі і серця будуть завжди відкриті для пам’яті про ті страшні роки, зробімо все для того, щоб ніколи, за будь- яких обставин подібна трагедія більше не спіткала Україну

До Дня вшанування пам’яті загиблих від голоду 25 листопада цього року у населенних пунктах району відбудуться поминальні заходи.

Вшануймо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років хвилиною мовчання, покладанням квітів до  відповідних пам’ятних знаків, запаленням свічок та скорботними заходами.

Коли ніч гаситиме день,-ми засвітимо свічки в кожній оселі. Цілу ніч вони горітимуть, зігріваючи зорі і небо й душі тих, кого в 33-му не відспівували, не оплакали, не провели, не поминали…

Запрошуємо представників громадських організацій, установ, жителів сіл приєднатися до жалобних заходів, які відбудуться 25 листопада в населених пунктах району та стати учасником о 16:00 Загальноукраїнської акції “Засвіти свічку” і загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування пам’яті померлих під час страшних Голодоморів.

Голова районної державної адміністрації                                                                         Валерій Салтиков

Серпень 2018
« Лип