Календар
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2024-04-16.

11 квітня 2013 року відбулося засідання районного комітету з економічних реформ присвячене виконанню Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” за підсумками року. Відкрив засідання Сторчак Володимир Петрович – голова районного комітету, голова районної державної адміністрації, який ознайомив членів комітету з порядком денним.

Начальник фінансового управління Татунова Надія Миколаївна поінформувала присутніх про хід реформ щодо регіонального розвитку і реформи міжбюджетних відносин. У своєму виступі, Надія Миколаївна, зазначила, що розподіл міжбюджетних трансфертів між районним бюджетом та бюджетами сільських, селищної рад здійснювалися на підставі удосконаленого механізму розподілу трансфертів з державного бюджету у відповідності до державних стандартів та нормативів.

Механізм розподілу міжбюджетних трансфертів здійснюється на основі показників чисельності населення, кількості учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, дітей у віці від 0 до 6 років, тощо, що не дає змоги враховувати усю специфіку витрат місцевих бюджетів, а саме витрати на утримання будівель та споруд, транспортних засобів, кількості персоналу, необхідного для виконання своїх обов’язків тощо, які не залежать від кількості отримувачів послуг.

Начальник управління соціального захисту населення Колбасенко Олена Владиславівна поінформувала членів комітету про модернізацію системи соціальної підтримки населення, який передбачає: удосконалення інституту державних соціальних інспекторів з метою посилення адресності та обґрунтованості надання соціальної підтримки громадян, супроводження соціально вразливих сімей; впровадження нових підходів оцінювання доходів громадян, які претендують на одержання соціальної допомоги для малозабезпечених сімей; створення єдиної бази одержувачів усіх видів соціальної підтримки, єдиного інформаційного середовища для органів праці та соціального захисту населення; тощо.

Відбулося жваве обговорення виплат допомоги при народженні дитини та використання такої виплати за призначенням, на що заступник голови районної державної адміністрації Тертична Тетяна Станіславівна зазначила, на факті направленні (у 2012 році) одного повідомлення щодо припинення виплат допомоги при народжені дитини.

Про стан реформи освіти та розвиток науково-технічної сфери на території району доповів Начальник відділу освіти, молоді та спорту Грушко Віталій Вікторович, який зазначив, що з метою впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” у минулому році при Костогризівському дошкільному навчальному закладі відкрито постійно діючу групу;

затверджено програму впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків», в рамках виконання якої навчальні заклади отримали 55 комп’ютерів; створено сайти при Чорнянській та Малокаховській ЗОШ; впроваджені державні стандарти початкової освіти, тощо.

Начальник відділу пенсійного забезпечення управління Пенсійного Фонду України в м.Каховка та Каховському районі Мазалова Світлана Олександрівна поінформувала про реформи пенсійної системи, в ході реалізації якої проведено перерахунки пенсій 19 804 пенсіонерам, або 98,1% загальної кількості одержувачів пенсій. У наслідок здійснених заходів у 2012 році середній розмір пенсій у порівнянні з початком 2012 року збільшився на 18,2%.

Мартинюк Андрій Володимирович – начальник управління Держземагенства у Каховському районі щодо розмежування земель права державної та комунальної власності повідомив присутніх, що починаючи із 01 січня 2013 року зазначене питання не є актуальним, в зв’язку із внесенням змін до статті 122 Земельного кодексу України.

З метою, актуальності реформування земельних відносин, Андрій Володимирович, поінформував членів районного комітету з економічних реформ про законопроект про обіг сільськогосподарських земель, текст якого оприлюднено Держземагенством 08.04.2013, відповідно до якого пропонується дозволити юридичним особам лише орендувати землі сільгосппризначення, а покупцями визначити державу, територіальні громади, державний земельний банк і громадян України. Також, законопроектом передбачено збільшення фінансових зобов’язань землекористувачів.