Календар
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2024-06-16.

 22 квітня 2013 року відбулося засідання районного комітету з економічних реформ присвячене виконанню Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” за підсумками року. Відкрив засідання Сторчак Володимир Петрович – голова районного комітету, голова районної державної адміністрації, який ознайомив членів комітету з порядком денним.За наданими фінансовим управлінням матеріалами було висвітлено хід реформ щодо удосконалення управління державними фінансами. Так, до відома членів районного комітету було доведено про норми чинного законодавства, зокрема: про створення у складі Державного бюджету України державного фонду регіонального розвитку, який затверджено статтею 241 Бюджетного кодексу України, а Постановою Кабінету Міністрів України від 04 липня 2012 року № 656 затверджено Порядок використання коштів вказаного фонду та Порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть фінансуватися за рахунок державного фонду регіонального розвитку; про принципи розподілу субвенцій на виконання інвестиційних проектів, визначених статтею 105 Бюджетного кодексу України, а також порядок і умови надання такої субвенції, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 2011 року № 520.

Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Єремейчук Сергій Валерійович поінформував членів комітету про хід реформ з дерегуляції та розвитку підприємництва. Він зазначив, що у рейтингу “Легкості ведення бізнесу” (DoingBusiness)[1], який складається експертами Світового Банку, за показником “Легкості започаткування бізнесу” Україна серед 183 країн посідає 137 місце, коли сусідні країни за мають значно кращі позиції (Грузія – 9-е, Естонія – 21-те, Латвія та Литва – 25-е та 27-е відповідно, Вірменія – 32-е Казахстан – 49-е, Білорусь посідає 58-ме місце, тощо), а з пострадянських країн гірші ніж Україна позиції у рейтингу має хіба що тільки Таджикистан. Звісно, така оцінка міжнародних експертів процедур започаткування бізнесу в України негативно вливає на інвестиційну привабливість вітчизняної економіки. Тому урядом підготовлено проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу провадження господарської діяльності суб’єктами приватного права без печаток, що повинно позитивно вплинути на спрощення процедур започаткування бізнесу. Відбулося жваве обговорення факторів, які впливають на започаткування та ведення бізнесу на території району. Серед головних причин припинення діяльності фізичними особами-підприємцями було визначено недостатність знань та навичок ведення підприємницької діяльності.

Про стан розвитку сільського господарства та реформування земельних відносин на території району доповів начальник управління агропромислового розвитку Піун Володимир Григорович, який зазначив, що одним із пунктів Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” передбачено створення сприятливих умов для розвитку сільськогосподарської кооперації. У січні місяці 2012 року були надані Херсонському оптовому ринку сільськогосподарської продукції «Янтар» обґрунтовані пропозиції Ради підприємців Каховського району по створенню обслуговуючого кооперативу у сфері регіональних об’єктів логістики плодоовочевої продукції за рахунок грант проекту «Агроінвест», але пропозицій з боку «Агроінвеста» не було, тому проект не реалізовано. В цілому по району створено і працює 20 спілок землекористувачів- власників худоби, з яких 6 спілок створено в 2012 році.Перший заступник голови районної державної адміністраціїБалабанов Віктор Григоровичпоінформував про реформування житлово-комунального господарства. Він повідомив присутніх про те що із 43-х населених пунктів району тільки 12-ть мають цілодобове водопостачання. Однією із причиною недостатньої якості надання послуг з водопостачання є незадовільний стан мережі труб, відсутність засобів обліку, кадрове забезпечення сільських комунальних підприємств, тощо. Віктор Григорович, також зазначив, що останні роки з районного бюджету виділяється щорічно близько 200 тис.грн. з районного бюджету на галузь житлово-комунального господарства, але цього недостатньо і, якщо б кошти виділялися з обласного та державного бюджетів то це дало б змогу покращити якість надання послуг в даному напрямку

Віттіх Олександр Олександрович – головний лікар Каховської центральної районної лікарні щодо реформи медичного обслуговування повідомив присутніх, що в 2012 року Червоноперекопська дільнична лікарня була реорганізована в амбулаторію загальної практики сімейної медицини; надано пакет документів про створення комунального закладу «Каховської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги» та проект положення про установу, перелік медичного обладнання станції, перелік витратних матеріалів, та лікувальних засобів тощо. Для ознайомлення громадян із зазначеного питання, інформація щодо реформи медичного обслуговування висвітлюється на сайті районної державної адміністрації.