Календар
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2024-07-23.

26 липня 2013 року в конференц-залі РБК ім. Фрунзе відбулося засідання «круглого» столу «ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ –ПОВОРОТНИЙ МОМЕНТ В СТАНОВЛЕНІ ДЕРЖАВИ!».

У проведенні зазначеного заходу взяли участь Володимир Сторчак, голова районної державної адміністрації, Микола Крупін, голова районної ради, Благочинний Отець Миколай, настоятель Храму Різдва Христового, Яблонська Алла Миколаївна, член Національної спілки краєзнавців України, Сошнікова  Ірина Леонідівна, журналіст редакції «Каховська зоря».

На початку засідання після короткого вступу ведуча надала слово В.П.Сторчаку, який відмітив, що 1025-річчя це наше загальне свято, яке своїм історичним масштабом може справедливо служити тим самим незаплямованим нi політикою, нi комерцією, ні нaцioнaлicтичнoю спекуляцією, чистим i консолідуючим символом єдності вcix слов’янських народiв.

Крім того Володимир Петрович коротко зупинився на досягненнях району і  зазначив, що вони досягнуті спільними зусиллями і закликав працювати спільно, гуртом, колективом.  Наостанок керівник району привітав присутніх із величним святом всіх православних християн,  побажав здоров’я, злагоди, миру і взаємопорозуміння!

Згодом учасники «круглого» столу мали можливість переглянути уривок документального фільму пов’язаного з цією  історичною датою, а саме,  Хрещенням Київської Русі.

1025-річчя Хрещення Київської Русі – нова нагода пожвавити діалог між державою і церквою, скористатися досвідом і можливостями одна одної , заради злагоди у демократичному суспільстві.

Наступний учасник засідання, представник християнської релігії, благочинний  Отець Миколай наголосив, що хрещення – це двері у життя вічне, звернувся до присутніх зі словами привітання та сподіваннями на те, що кожен з православних християн буде зберігати та примножувати віру, передавати її своїм дітям і онукам.

Естафету виступів продовжила Яблонська Алла Миколаївна, яка наголосивши, що духовна людина повинна бути патріотом свого краю і докладно розповіла присутнім про розвиток християнства у нашому  рідному краї, доповнюючи свій виступ фотографіями та репродукціями. Наостанок свого виступу Алла Миколаївна зазначила, що ніякі матеріальні багатства не замінять людині духовних цінностей.

Сошнікова Ірина Леонідівна доповнивши попередніх виступаючих відмітила, що християнство, 1025 років тому об’єднавши людей, стало життєвим стержнем кожного з нас. Саме віра допомагає вистояти у важку хвилину, дарує наснагу, силу і впевненість у собі.

До присутніх звернувся Микола Петрович Крупін привітав учасників засідання зі знаменною датою в історії православних християн і зауважив, що його переповнює почуття гордості за належність до православ’я і запевнив, що районна влада і надалі дбатиме про відродження символів віри в наслених пунктах району.

Пдводячи підсумки ведуча зазначила, що Хрещення Київської Русі є справжнім поворотнім моментом в становлені нашої держави.

Це свято об’єднує навколо справжньої духовної радості та національної ідеї. Воно є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей нашої історії.  Невгасима віра і натхненна праця кріплять нашу державу. Хрещення навчило нас вірному співвідношенню принциповості і толерантності. Ми радіємо нашим успіхам і виносимо уроки з невдач.

Учасники заходу мали можливість переглянути виставку «Ікона духовний феномен України».