У 1985 році рішенням Генеральної Асамблеї ООН 5 грудня році було оголошено  Міжнародним Днем волонтера – на честь людей, небайдужих до проблем суспільства, на честь добровольців, які віддають свій талант, енергію та сили задля покращення суспільного життя. Велику суспільну роль відіграє волонтерський рух і в Україні, особливо у підтримці Збройних сил України, допомозі нашим військовим, які стали на захист суверенітету і територіальної цілісності країни.

У вівторок з ініціативи Каховської райдержадміністрації в конференц-залі РБК ім.Фрунзе відбулося урочисте зібрання, на яке запросили представників волонтерського руху міста і району, щоб сказати їм щирі слова вдячності за їхню активну життєву позицію.

Вдивляючись у фото земляків,  які віддали життя за Україну в зоні АТО, скорботною хвилиною мовчання дорослі і діти вшанували їхню пам’ять.

Відкриваючи зустріч, капелан, член громадська організація «Українське капеланство» і громадської ради при Каховській райдержадміністрації  Олег Фірюлін  передав каховчанам вдячність від бійців на передовій лінії оборони за ту величезну моральну і матеріальне підтримку, яку отримують від них. Його виступ доповнив учасник АТО Володимир Галкін, розповівши про те, як цінують і дорожать війсьськові, перебуваючи далеко від рідного дому,  листами і малюнками, які їм надсилають діти.

Виконуюча обов’язки директора  Каховського районного територіального центру соціального обслуговування  Юлія Атаманова ознайомила з діяльністю очолюваної нею установи, зробивши наголос на благодійній допомозі, яку надають людям похилого віку сільгоспвиробники, назвавши всіх по іменам. У свою чергу завідуюча відділенням денного перебування Валентина Беліченко на прикладі Роздольненської філії розповіла (і продемонструвала відеоматеріали) про те, що їхні підопічні теж не залишаються осторонь суспільного життя і підтримують тісні взаємини з захисниками України, надаючи їм посильну допомогу.

Батькові загиблого солдата Збройних сил України Сергія Колотаєва від невтамованого болю втрати було не до промов, але виразнішим за будь-які слова стало рішення його продовжити справу сина: Віктор Олексійович вступив до громадської спілки «Кордон», влившись в лави волонтерів.

Волонтерський рух серед учнівської молоді району гідно представили учні Малокаховського НВК. Волонтерський загін з промовистою назвою «Відкрите серце» (керівник Людмила Єлісєєва) – ініціатор і організатор багатьох благодійних заходів. Школярі тісно співпрацюють з батьками, сільською громадою «Червоним Хрестом» і «Православним батьківським комітетом», Благодійним фондом «Лепта» і радою ветеранів села Малокаховка, відділенням соціально-побутової адаптації Каховського районного територіального центру. Систематично підтримують наших воїнів речами і продуктами, відправляють малюнки, листи, відвідують військові частини з концертною програмою, проводять шкільні заходи за участю військовослужбовців. На завершення свого виступу учні вручили гостям маленькі обереги-янголята, виготовлені своїми руками.

Слід зазначити, що упродовж 2017 року за ініціативи Центру допомоги бійцям АТО в закладах освіти району організовано та проведено волонтерські акції: «Пасхальний кошик воїну АТО – 2017», «Шкільний волонтер», в ході  яких проводився збір необхідних речей для військовослужбовців – мешканців Каховського району.

Керівник центру допомоги учасникам АТО, голова Всеукраїнської громадської спілки ветеранів війни в Афганістані та воїнів АТО «Кордон» Олександр Назарук висловив глибоку вдячність волонтерам за їхню високу патріотичну і гуманну місію – колективам шкіл і дитсадків, батькам і дітям. Грамотою відзначена і діяльність  волонтерського загону «Відкрите серце».

Заступник голови Каховської райдержадміністрації Олена Вакулич, вітаючи волонтерів, особливу увагу звернула саме на активну життєву позицію молоді: адже за нею майбутнє, їй будувати нову Україну.

А наприкінці зустрічі усім її учасникам було запропоновано долучитися до патріотичної акції «Напиши листа світові»: поставити свій підпис під зверненням до Ради Безпеки ООН з закликом сприяти припиненню російської агресії проти України.

• Запрошуємо до обговорення

З метою забезпечення реалізації в районі Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на сайті оприлюднено проект Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2018 рік у Каховському районі. Запрошуємо зацікавлених осіб до обговорення.

Грудень 2017
    « Лис