- Каховський район
- Райдержадміністрація
- Районна рада
- Територіальні громади
- Асканія Нова селищна рада
- Великолепетиська селищна рада
- Верхньорогачицька селищна рада
- Горностаївська селищна рада
- Зеленопідська сільська рада
- Каховська міська рада
- Костянтинівська сільська рада
- Любимівська селищна рада
- Новокаховська міська рада
- Присиваська сільська рада
- Рубанівська сільська рада
- Тавричанська сільська рада
- Таврійська міська рада
- Хрестівська сільська рада
- Чаплинська селищна рада
- Нормативно-правова база
- Законодавчі акти
- Регулювання діяльності апарату
- Розпорядження
- Реєстр угод, колективних договорів
- Нормативно-правові акти
- Освіта, молодь, спорт
- Культура
- Служба у справах дітей
- Управління соц.захисту
- Перелік послуг
- Інформаційно-довідкові матеріали
- Публічні фінанси
- Порядок оскарження та реагування на критику
- Колегія районної державної адміністрації
- Робота із запитами на інформацію
Карта
Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2025-07-18.
Як правильно говорити про людей з інвалідністю?
✅Єдиним коректним терміном сьогодні є «людина (особа) з інвалідністю». Саме таке формулювання відповідає принципу «person first language», за яким у центрі завжди людина, а вже потім — особливості її здоров’я.
Чому це так важливо? Коли ми говоримо «інвалід», ми зводимо особистість до однієї ознаки, ніби ставимо тавро. Але людина з інвалідністю – це насамперед особистість зі своїм життям, інтересами й талантами.
Поширений термін «людина з обмеженими можливостями» також є некоректним. Адже обмеження є у кожної людини. Ми не можемо підняти надважку вагу чи подолати безліч кілометрів без відпочинку.
Так само терміни «людина з особливостями» чи «людина з особливими потребами» не варто використовувати. Кожен з нас має свої особливості та потреби. Пандуси та ліфти – це не «особливі потреби», а базова інфраструктурна для всіх: від людей з інвалідністю — до батьків із візочками та людей похилого віку.
Слова «каліка», «візочник», «колясочник» є грубими та образливими й абсолютно неприпустимі у вживанні. Термін «неповносправність», який іноді зустрічається в судових рішеннях, є застарілим і юридично не визнаним в Україні.
Більшість людей з інвалідністю є повноцінними членами суспільства, здатними навчатися, працювати та створювати сім’ї. Тому дотримуйтесь поваги в усьому — і в мові також.
Більше про безбар’єрність — за посиланням.
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Херсонської області