У 2017 році абітурієнти з Криму зможуть вступити до українських вишів за спеціальною державною програмою. Це передбачено відповідно до Законів України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції».
В цьому році крім звичайної системи, яка існує з минулого року і передбачає дистанційне навчання в українських школах з наступною здачею ЗНО, передбачено ще й спрощену систему. Вона здійснюється через освітні центри «Крим-Україна» та не передбачає здачі ЗНО та подачі документів про освіту.

Замість них до освітнього центру необхідно подати лише заяву про вступ та освітню декларацію. Після цього треба здати два обов’язкових екзамени з української мови та історії України та один профільний екзамен за напрямком майбутньої освіти, який визначає виш. Причому якщо абітурієнт набере при здачі освітнього сертифікату більше 100 балів, то він не здає вступні іспити.
В Херсоні діють три освітні центри «Крим-Україна» з 12 відкритих в Україні, на базі: Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету, Херсонської державної морської академії. Вони прийматимуть документи від абітурієнтів з 19 червня по 30 вересня 2017 року.
Для студентів з Криму та окупованих територій Донбасу передбачено 20 відсотків від усіх бюджетних місць у вишах. На Херсонщині ця квота складає 1000 студентів. Причому при вступі на бюджет студенти з тимчасово окупованих територій, отримують статус внутрішньо переміщеної особи та забезпечуються державою соціальною стипендією, безкоштовними підручниками та безкоштовним доступом до Інтернету.
Крім вступу в межах квоти бюджетних місць абітурієнти з тимчасово окупованих територій можуть вступити на контрактне навчання. При цьому отримавши статус внутрішньо переміщеної особи, студент має право на довготерміновий пільговий кредит від держави.
Зазначимо, що крім державної програми на Херсонщині запроваджується обласна програма розвитку людського капіталу. За нею планується створення умов для розвитку людського капіталу, що передбачає доступну освіту для забезпечення підготовки спеціалістів для ринку праці Херсонщини і забезпечення їх соціальними гарантіями.

Це саме стосується і жителів окупованих територій Донбасу.
За додатковою інформацією з питань вступу та пов’язаних з ним питань ви можете звернутися до управління освіти, науки та молоді Херсонської ОДА за тел.: +38 (0552) 45-52-96

Анонси подій

 • Державне свято – День Конституції України

  28 червня волелюбний український народ відзначає День Конституції України. З цієї нагоди 28-29 червня в населених пунктах району відбудуться тематичні заходи. Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до святкування.

 • Нарада при голові РДА

  Щопонеділка о 14.00 відбувається нарада при голові РДА щодо підведення підсумків роботи за минулий тиждень та визначення основних пріоритетних напрямків діяльності на поточний період

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

 • Календар
  Червень 2017
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  « Тра    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
  Архів новин
  Статистика
  Яндекс.Метрика