Побачите подібний брикет в лісі – не чіпайте його!

В період на кінець жовтня місяця  та початок листопада поточного 2018 року на території Каховського району Херсонської області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків. Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і на Херсонщіні залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв. км.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто – та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Інформуючи про кампанії пероральної вакцинації, маємо на меті попередити людей і уникнути непорозумінь, адже останнім часом є багато звернень стосовно того, що фермери за допомогою літальних засобів виконують обприскування полів. Також грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі такий брикетик.

Тому, шановні мешканці Каховського району, коли ви побачите літак АН – 2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Наполегливо просимо не брати брикети з біологічними препаратами в руки та не переносити з місця.

Начальник Каховського районного управління                                   Г.О. Шелест

Лютий 2019
« Січ

• Формуємо громадську раду при РДА