У Федорівській загальноосвітній школі 14 вересня відбулася урочиста лінійка. Але цього разу вона була пов’язана не з радістю,  а приурочена іншій важливій події – відкриттю меморіальної дошки в честь випускника школи Анадимба  Володимира Борисовича, який загинув, як герой, захищаючи рідну землю, при виконанні бойового завдання в зоні АТО.

Віддати останню шану воїну, поклавшому своє життя за суверенітет і територіальну цілісність держави, на шкільному подвір’ї зібралися не лише учнівський й педагогічний колективи школи, а й представники громадськості, влади, жителі села. І звичайно ж,  батьки воїна-Борис Павлович та Ольга Володимирівна та сестра, яким було надано право відкрити меморіальну дошку..

Голова ВГС «Кордон» Назарук Олександр Іванович, висловив співчуття рідним та близьким загиблого у зв’язку з трагічною та непоправимою втратою та вручив матері нагороду – медаль «Захисник України» якою Володимира нагороджено нажаль посмертно.

Зі словами вдячності  до батьків та всіх присутніх зверталися радник голови Херсонської обласної адміністрації Гавриш Павло Олександрович, керуюча справами виконкому сільської рад Світлана Рудник, головний спеціаліст районного відділу освіти Орещук Лариса,  керівник благодійного фонду «Українські серця»  Баркаренко Олег Георгійович, рідні загиблого,  учні школи та односельчани.

Багато добрих слів було сказано виступаючими про хлопця, який був патріотом, любив  рідну Україну, із життя пішов як герої, захищаючи її. Але світла пам’ять про нього назавжди залишиться з нами. Цей пам’ятний знак красномовніше будь-яких уроків розповідатиме учням, якою ціною здобувається право вільно жити у своїй країні. Героїзм Володимира вчитиме майбутні покоління школярів таким звичним, але часом надскладним людським якостям : гідності, поваги, любові і вірності.

Ініціатор увічнення пам’яті Воїна світла голова благодійного фонду «Українські серця» Олег Баркаренко звернувся до молоді із проханням любити країну і шанувати батьків,. Звертаючись до громади закликав пронести через усе життя пам’ять про подвиг героїв та подякував тим, хто готовий віддати життя, аби зупинити війну і зберегти мир для своїх дітей.

Після хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять всіх загиблих у зоні АТО воїнів до меморіальної дошки із запаленими свічками і букетами квітів рушили колоною діти і односельці. І у багатоьх на очах бриніли сльози…

Слід зазначити, що завдяки підтримці благодійного фонду «Українські серця» раніше в школах району вже були встановлені меморіальні дошки воїнам-захисникам Зеленському Олександру, Колотаєву  Сергію, Благовісному Віталію, Тихонову Євгену та Клименку Дмитру.

І відтепер щодня з меморіальної дошки хлопець зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, вчителів, батьків нагадуючи кожному із нас, що поклав життя, аби ми жили у мирі та мали  можливість вчитися і рости у квітучій Україні, не знаючи жахіть війни.

Герої не вмирають!

Вересень 2018
« Сер

• Засідання