18 квітня 2018 року виповнюється 100 років з дня заснування Товариства Червоного Хреста України – найстарішої та найбільшої за чисельністю в країні громадської організації, яка уособлює милосердя, гуманізм, допомогу і підтримку.

Червоний Хрест в Україні виник  під час Першої світової війни за ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка з 1878 року надавала благодійну медичну допомогу киянам. Першими завданнями товариства була допомога біженцям та військовополоненим, турбота про інвалідів і дітей-сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, організація лазаретів, госпіталів і харчувальних пунктів

Вікова історія гуманітарної діяльності з 1918 року – це подолання наслідків Першої світової війни у 1920-х роках і голоду – в 1930-х, підготовка медичних сестер та санінструкторів для фронтів Другої світової війни, ліквідація наслідків Чорнобильської трагедії в 1986 році і після неї. З 2013 року Товариство працює в особливому режимі: створені загони швидкого реагування для допомоги постраждалим під час громадського неспокою, підтримку отримують постраждалі й переміщені особи із зони збройного конфлікту на сході України, а також вразливі категорії населення. Червоний Хрест розвиває волонтерський рух, поширює знання про міжнародне гуманітарне право, навчає населення навичкам надання першої допомоги тощо, а також стверджує в суспільстві цінності, непідвласні часу – милосердя, людяність, співчуття.

За 100 років діяльності Товариство ствердило свою гуманітарну роль у суспільстві, ставши надійною опорою та організацією, куди будь-то із наших співвітчизників  може звернутися за підтримкою у найскрутніші часи.

Основоположні принципи Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, якими керується Товариство, забезпечують надання допомоги всім нужденним без дискримінації за національною, расовою, статевою, релігійною, мовною, класовою ознакою чи політичними переконаннями.

Співробітники та волонтери Червоного Хреста продовжують захищати життя людей, попереджувати та полегшувати людські страждання під час збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф та аварій, надавати допомогу медичній службі збройних сил і органам охорони здоров’я, сприяти органам державної влади України в гуманітарній сфері.

Травень 2018
« Кві