В райдержадміністрації відбулося перше в цьому році засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Каховської районної державної адміністрації під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольга Вакулич.  Основною темою засідання стало виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу  та співпраця з благодійною організацією «Благодійне товариство» 100 відсотків життя. Херсонський регіон» в даному напрямку.

Лікар-інфекціоніст Залипка Т.Я. проаналізував ефективність виконання програми, порівнявши очікувані показники з реально отриманими результатами  по кожному окремо взятому заходу програм. За інформацією доповідача за 2018 рік обстежено на ВІЛ 1802 вагітних жінок та 478 їх партнерів. Для визначення вірусного навантаження сто відсотково забезпечено обстеження вагітних ВІЛ-інфікованих жінок. Для профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини вагітні отримували антиретровірусні препарати.

При лікарні  функціонує кабінету «Довіра», в якому забезпечується вільний доступ до безоплатного консультування та тестування  на ВІЛ-інфекцію для населення. На 01.01.2019 р на обліку в Каховській ЦРЛ перебувало 317 ВІЛ-інфікованих дорослих, з них  хворих на СНІД -95; дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями -13, з них 6 у яких підтверджений діагноз ВІЛ-інфекція. На  АРТ знаходиться 204 дорослих та 5 дітей. На обліку в Каховській ЦРЛ перебуває 94 хворих на поєднану патологію ВІЛ/туберкульоз, з них отримують  антиретровірусну терапію 75 хворих.  За 12 місяців 2018 року проліковано амбулаторно 47 осіб і в стаціонарі ЦРЛ 51 особу.  156 ВІЛ-інфікованих забезпечено щорічним рентгенологічним  обстеженням з метою  виявлення випадку захворювання на туберкульоз. Постійно проводиться скринінговане анкетування  для виявлення симптомів туберкульозу при кожному зверненні Віл-інфікованих до лікаря. Лікарня тісно співпрацює з недержавними організаціями для забезпечення здійснення медико-соціальних  заходів із залучення та утримання ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Про роботу Благодійної організації  «Благодійне товариство «100 відсотків життя. Херсонський регіон» поінформував координатор проектів Піка Юрій Олександрович.Діяльність організації направлена на лікування ВІЛ, догляд та підтримку ЛЖВ, реалізацію комплексних програм виявлення ВІЛ у статевих партнерів та представників інших уразливих груп до ВІЛ груп, комплексний супровід ЛЖВ з метою формування прихильності до АРТ; залучення людей, вживаючих ін’єкційні наркотики до медичних ВІЛ-сервісів та формування стійкої прихильності до лікування ВІ тощо.

За інформацією загальна кількість ВІЛ-позитивних клієнтів, які отримали послуги з медико-соціального  та психологічного супроводу складає 506 осіб.  Соціальні працівники проекту залучають клієнтів до каскаду послуг з  тестування на ВІЛ, мотивують до лікування наркозалежності СІН, формувують прихильність до  послуг з лікування та соціального супроводу. Вирішальна роль надається проведенню  інформаційно-просвітницькій роботі.

Також в своїй інформації Юрій Олександрович з метою посилення в районі ефективності впровадження пріоритетних заходів для подолання туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, запропонував передбачити закупівлю за рахунок бюджетних коштів соціальних послуг з профілактики, догляду та соціального супроводу осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених захворюваннями на туберкульоз  та ВІЛ-інфекцію/СНІД та належать до груп підвищеного ризику захворювання.

Підводячи підсумок засідання Ольга Леонідівна зацікавилася даною пропозицією та рекомендувала координатору проектів організації надати до райдержадміністрації розрахунок, перелік і склад послуг, якими будуть охоплюватися клієнти району для розгляду і впровадження в дію. «Тільки прцюючи разом ми досягнемо необхідних результатів та досягнемо успіху» -сказала Ольга Леонідівна  та наголосила на тому, що співпраця у даному напрямку сприятиме  оптимізації системи надання соціальних послуг і бюджетних витрат в рамках програми,  підвищить рівень доступності та забезпечить охоплення ними більшої кількості представників важкодоступних груп населення у віддалених населених пунктах.

Лютий 2019
« Січ

• Формуємо громадську раду при РДА

З 11 лютого 2019 року розпочинається прийом документів від ІГС на участь в установчих зборах з обрання членів громадської ради. Прийом триватиме до 07 березня 2019 рок включно (крім вихідних днів). Документи приймаються або надсилаються, за адресою: 74800, м. Каховка, вул. Велика Куликовська, 103, каб. 232. Детальніше ТУТ