- Каховський район
- Райдержадміністрація
- Районна рада
- Територіальні громади
- Нормативно-правова база
- Законодавчі акти
- Регулювання діяльності апарату
- Розпорядження
- Реєстр угод, колективних договорів
- Нормативно-правові акти
- Регуляторна діяльність
- Економіка району
- Управління економічного розвитку та цивільного захисту
- Програми розвитку
- Питання бюджету
- Інвестиційний потенціал
- Агропромисловий комплекс
- Житлово-комунальне господарство
- Гуманітарна сфера
- Соціальна сфера
- Управління соц.захисту
- Центр надання соціальних послуг
- Адміністративні послуги
- Перелік послуг
- Державні закупівлі
- Звернення громадян
- Громадянське суспільство
- Доступ до публічної інформації
- До відома жителів району
- Антикорупційна діяльність
Тавричанська сільська рада
Голова – Ожго Сергій Францович, (05536)91-2-89
Адреса: 74864, Херсонська обл., Каховський р-н., с. Тавричанка, вулиця Соборна (Леніна), 26
тел.( 055236) 91-2-89
Елекрона пошта tavry4anska_silska_rada2@ukr.net
Офіційний сайт Тавричанської територіальної громади : http://tavrychanska.gromada.org.ua
Дні особистого прийому: понеділок 09:00- 17:00
Дні виїзних прийомів:
с. Заозерне – 1, 3 вівторок 14.00-16.00
с. Дудчине– 2,4 вівторок 14.00-16.00
Секретар –Чуєнко Марина Вікторівна, тел. (05536)91-1-46
Населені пункти: Тавричанка, Мар’янівка, Скворцівка, Солідарне, Дудчино, Любимо-Павлівка, Любимо – Мар’ївка, Заозерне, Ольгівка , Волинське, Остапенко
Тавричанка ( до 1959 р. — Щербинівка) — село, розташоване за 55 км на південний схід від районного центру і за 13 км від автотраси Каховка — Новоолексіївка. Село засноване у 2-й половині XIX ст.Поблизу Тавричанки досліджені кургани з похованнями епохи міді-бронзи (III-II тисячоліття до н. ери).
На території Тавричанки перебувала центральна садиба радгоспу «Асканійський», за яким було закріплено 5423 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 5402 га орної землі, з них 2600 га — зрошуваної. В радгоспі вирощували городину, зернові й кормові культури. Тваринництво — м’ясо-молочного напрямку. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 52 передовики були нагороджені орденами й медалями Союзу РСР, у т.ч. орденом Трудового Червоного Прапора — доярка Биковська М.Я., директор радгоспу Романько І.Є., водії Литвиненко Т.А. й Сень В.О., керуючий відділенням Ружицьий А.А., комбайнери Єрмаков В.І. і Немченко Н.К., доярка Шалапалюк 3.М., ланковий Князєв В.В., тракторист Стецик К О..
На сьогоднішній день на території с.Тавричанка знаходиться ДПДГ „Асканійське”, яке очолює Найдьонов В.Г.
ДПДГ „Асканійське” – багатогалузеве підприємство з широко розвиненою інфраструктурою, має 9534 га сільськогосподарських угідь, з них 4995 га – на зрошенні. Діяльність господарства спрямована на вирощування олійних, зернових, технічних культур, виробництво продукції молочного, м’ясного скотарства і вівчарства та вирощування племінного молодняку.
В структуру господарства входять 15 підрозділів, виділених в окремі одиниці. З них 4 – в галузі рослинництва, 2 механізовані загони “Лан”, “Еліта”, зерновий тік та науково виробничий відділ. В тваринництві: 4 підрозділи “Молоко”, “Відгодівля”, “Свиновод”, “Вівцеферма”. Допоміжні та обслуговуючі підрозділи “Будівельник”, “Єнергетик”, “Сигнал”, “Мельниця”, “Цех по переробці с/г продукції” тощо.
В 2005 році реконструйований та введений в дію молочний комплекс європейського зразку на вітчизняному обладнанні. В господарстві функціонують цех по переробці м’ясної та молочної продукції, млин, цех по виготовленню круп, хлібопекарня.
Щорічно реалізується елітного та репродуктивного насіння зернових культур більше 3 тис. тонн та олійних понад 500 тонн. “Асканійське” стало своєрідним сортовим полігоном: спільно з фахівцями Інституту землеробства південного регіону (Херсон) та Інституту олійних культур (Запоріжжя), підпорядкованих, як і саме господарство, Українській академії аграрних наук, тут здійснюють післяреєстраційне вивчення нових сортів озимої і ярої пшениці, ячменю, сої, гібридів кукурудзи, олійного льону. Крім того, у зону посушливого степу в експерименті перевіряються 120–150 районованих і перспективних сортів та гібридів різних сільськогосподарських культур. На базі господарства проводяться конференції та семінари регіонального, республіканського та міжнародного масштабу з широким залученням учених провідних інститутів системи Української академії аграрних наук. Протягом останніх років «Асканійське» визначається провідним підприємством АПК України та лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України». В 2008 році на ювілейній ХХ міжнародній виставці «Агро -2008» господарство нагороджене двома золотими медалями за кращу продукцію, технологію, наукову розробку, послугу в номінації «За досягнення високих показників у вирощуванні продукції рослинництва та в розвитку племінного і товарного тваринництва, в 2009 році – дипломом переможця виставки «За зразкове ведення селекційно-племінної роботи». Бугай – плідник південної м’ясної породи таврійського типу та вівцематка асканійської тонкорунної породи визнані чемпіонами зазначеної виставки.
Дудчино — село, розташоване за 44 км на південному сході від районного центру і за 11 км від автотраси Каховка — Новоолексіївка. Дудчино засноване у 2-й половині XIX ст. Поблизу села досліджені кургани з похованнями епохи пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н.е.), скіфів, а також кочівників XI-XIII століть.
На території Дудчино знаходилася центральна садиба колгоспу ім. Куйбишева, за яким було закріплено 5829 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 5454 га орної землі, з них 2680 га — зрошуваної, 50 га займали баштанні культури. Також розвинене було м’ясо-молочне тваринництво. У господарстві вирощувались зернові, баштанні, технічні й кормові культури, городина. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 49 передовиків нагороджені орденами й медалями Союзу РСР, у т.ч. орденами Леніна й Трудового Червоного Прапора — начальник механізованого загону Торгоня І.Т., орденом Леніна — комбайнери Воловий М.П. і Кириченко С.П., орденом Жовтневої Революції — комбайнери Грек В.Г. і Панов П.В., орденом Трудового Червоного Прапора — тракторист Белецький А.Д., комбайнер Мотуз С.Г. і свинарка Покальчук Є.І..
На фронтах Великої Вітчизняної воїни захищали Батьківщину 35 місцевих жителів; 20 з них загинули, 9 — нагороджені орденами й медалями Союзу РСР.
Заозерне (колишні назви — Янівка, Іванівка) — село, розташоване за 45 км на південному сході від районного центру. Село засноване в 1907 р. За кілометр від села проходить автомобільна дорога Каховка — Новоолексіївка.
На території Заозерного розміщувалась центральна садиба радгоспу «Херсонський», за яким було закріплено 5978 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 5036 га орної землі, з них 2998 га – зрошуваної. Господарство спеціалізувалося на відгодівлі молодняку великої рогатої худоби. Займалося виробництвом молока, зерна, кормів. 14 передовиків радгоспу нагороджені орденами й медалями Союзу РСР, у т.ч. орденами Леніна й Жовтневої Революції — тракторист Клименко А.Т., орденом Трудового Червоного Прапора — комбайнер Курбацький В.Г.
На фронтах Великої Вітчизняної війни захищали Батьківщину 192 місцевих жителі, 27 з них нагороджені орденами й медалями Союзу РСР, 102 — загинули.
Волинське — село, центр Волинської сільської ради. Розташоване за 45 км на південному сході від районного центру і за 28 км від залізничної станції Братолюбівка на лінії Снігурівка — Федорівка. До сільської ради також належить село Остапенко. Волинське засноване наприкінці XIX в.
У Волинському була розміщена центральна садиба радгоспу ім. генерала Карбишева, за яким було закріплено 8956 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 8367 га орної землі, з них 1372 га зрошуваної. Вирощувались зернові культури. 56 передовиків нагороджені орденами й медалями СРСР, у т.ч. орденом Трудового Червоного Прапора — комбайнер Барановський А.П., доярка Кондратенко Є.А., директор радгоспу Новиков В.М.
13 жителів Волинського воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 8 – нагороджені урядових нагород, 5 — загинули. У боях за звільнення села від гітлерівських окупантів віддали життя 13 радянських воїнів. Вони поховані в братській могилі. На честь воїнів-визволителів і воїнів-односельчан, що загинули у боях проти німецько-фашистських загарбників, споруджений пам’ятник.
Кількість земель (всього) – 33269,5 га
в т.ч.: ріллі – 20543,1 га
зрошення – 11116,0 га
Розпайовано – 12993,1 га
Населення сільської ради станом на 01.01.2021 р. становить 4426 осіб, з них дітей дошкільного віку – 398, шкільного віку – 476, громадян пенсійного віку – 1077 осіб, працездатне населення – 2978 осіб, виборців – 3611 осіб.
Перелік суб’єктів господарювання:
ТОВ «ТД»Продексім»,ТОВ «Тандем-ЮГ», ПП «Кантер», ПП «Протченко», ПП «Заозерне», ПП «Вечірок», ФГ «Вечірок», ПП «Табунщик В.М.», ПП «Авраменко Ю.В.», ФГ «Травень», ТОВ «Укрпромснаб», ТОВ «СіНа», ФГТВМ-АГРО», ТОВ «Аргонорма», ПП «Авраменко С.В.», ТОВ АФ «Стабільність, ФГ «Ділур», ФГ «Золото Таврії», ПСП «Діамант», ПСП «Влада», ПСП «Таврія – Агро», ТОВ «Агро – Стар», ТОВ «Агрохімсервіс», ДПДГ «Асканійське», ПСП «Портімао», ФГ «Лейла», ФГ«Волинь», ФГ«Іолана», ФГ«Золота Нива», ФГ«Галина», ФГ«Кристал», ДПДГ «Асканійське», ТОВ «Агробізнес», ФГ «Мар’янівське», ТОВ «Скіф Агропівдень», ПрАТ «Фрідом – Фарм – Інтернешл», ФГ «Травень», ТДВ «Каховське ХПП», Управління УГКМК, Каховське міжрайонне управління водного господарства цех «Електроремонт», Каховський РайСТ/ магазини с.Скворцівка/, Каховський районний відділ зв’язку/, с.Тавричанка, «Укрпошта» с.Мар’янівка/, Каховський РЕЗ і ЕМ /підстанція/, облавтодор/, дороги/, райвідділ освіти/, школи/, Тавричанське ЖКГ та Мар’янівське ЖКГ, ПП «Лювіна», ПП «Терра Промінвест», ФО Бесараб В., ФГ «Пролісок», ФГ «Южанка», ФГ «Пламя», ФГ «КСВ», ПП „Агро-Дар”, ТОВ „Торговий дім „Продексім”, ПП „Ваір”, ТОВ “ЮТС- Агропродукт”, ФГ „Ювіол”, ПП “ТЕРРА ПРОМІНВЕСТ”, ТОВ “Агростеп”, ФОП Довбня О.В., ПП “Агрофірма-Додола”, ТОВ “Агротекс-Миколаїв”, ПП „Агро-Дар Плюс”.
Інвестиційні майданчики
- Назва пропозиції: Відродження тваринницького комплексу в с. Заозерне
- Ініціатор: Каховська районна державна адміністрація, Заозерненська сільська рада
- Суть пропозиції: Відновлення діяльності тваринницького комплексу замість зруйнованого
- Загальна площа: 56,9 га
- Наявність проекту: Відсутній, розробляється та подається на конкурс інвестором
- Вартість проекту: Орієнтовна вартість реалізації – 50,0 млн.грн.
- Механізм залучення інвестицій: Прямі інвестиції (внутрішні, зовнішні) по виконанню плану робіт згідно з проектом
- Умови залучення інвестицій: Створення юридичної особи та ведення інвестором господарської діяльності
- E-mail, контактний телефон: тел.факс (05536) 6-71-60
Онлайн приймальня
Гаряча лінія


Анонси подій
Карта
Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2021-03-07.