З метою налагодження співпраці та дотримання органами місцевого самоврядування, які здійснюють функції з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, реєстрації цих органів в реєстрі територіальних громад, виконання необхідних функцій в межах чинного законодавства сьогодні, 10 жовтня, в райдержадміністрації управлінням Державної міграційної служби України в Херсонській області проведено селекторну нараду з представниками органів місцевого самоврядування району.  Участь у нараді взяли сільські голови та відповідальні особи за здійснення функцій з реєстрації місця проживання, в.о керівника апарату, начальник відділу організаційної роботи та з питань внутрішньої політики апарату райдержадміністрації Ірина Майстеренко.

Відповідно до Закону України від 20 листопада 2012 року №5492- VI «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» органи місцевого самоврядування є уповноваженими суб’єктами та розпорядниками відомчих інформаційних систем Єдиного державного демографічного реєстру. При цьому Державна міграційна служба України, як розпорядник цього реєстру, організовує і контролює надання доступу  інформації до нього, координує роботу із внесення до реєстру інформації; здійснює перевірку інформації; виконує інформаційну взаємодію з відомчими інформаційними системами уповноважених суб’єктів та інших функцій.

Враховуючи вимоги пункту 6 Положення про Державну міграційну службу України , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року №360, на територіальні органи, зокрема УДМС України в Херсонській області, покладено функції з моніторингу та обліку реєстрації місця проживання осіб на відповідній адміністративній території.

Спікерами заходу піднято питання прискорення реєстрації органів та необхідності наповнюваності реєстрів, процедури обміну інформації та надання необхідних відомостей і наголошено на вжитті дій, направлених на уникнення неповної та некоректної інформації. Окрім цього обговорено деякі нюанси щодо реєстрації військовослужбовців і членів їх родин, процедури перереєстрації, реєстрації і зняття неповнолітніх, один із батьків якого є закордонним громадянином, дітей з тимчасово окупованих території та реєстрація в будинках не введених в експлуатацію.

Як зазначено організаторами наради, проведення відповідного заходу сприятиме покращенню організації роботи органів реєстрації  та дозволить в подальшому мати достовірну та повну інформацію про місце реєстрації мешканців області, зокрема під час виборчої кампанії 2019 року.

Жовтень 2018
« Вер