Питання соціального захисту учасників АТО під постійним контролем районної влади. На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 263 військовослужбовця учасників АТО. Статус «Учасник бойових дій» отримали  260 осіб, «Інвалід війни ІІІ групи» – 3 особи, «Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни» та «Член сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби» – 6 осіб.

На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувають 14 учасників АТО. Влітку 7  учасників АТО отримають 18- денний курс психологічної реабілітації в ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» та ДП «Санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт». А п’ятеро пройдуть курс санаторно –курортного лікування у ДП «Кліничний санаторій ім.. Горького» м. Одеса. Цього року послугами оздоровлення та відпочинку охоплені 44 дитини учасників бойових дій в зоні проведення АТО. Щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни до 5 травня отримали 218 учасників АТО на загальну суму 273,9 тис. грн. та 4 члени сім’ї загиблого на суму 2,5 тис. грн.

Районною програмою поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2018 рік передбачено надання пільг сім’ям військовослужбовців, які беруть участь в АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО – 50% знижка вартості житлово-комунальних послуг в межах норм за рахунок коштів районного бюджету та забезпечення виплати щомісячної стипендії матерям воїнів – загиблих . Також за рахунок коштів сільських (селищної) рад виплачена матеріальна допомога 2 демобілізованим учасникам АТО на загальну суму 2,0 тис. грн.

Двоє учасників АТО матимуть можливість пройти професійне навчання за професією «Водій автотранспортних засобів категорії В» в Каховській приватній автомобільній школі за рахунок бюджетних коштів.

Медичними закладами охорони здоров’я районну постійно проводиться робота щодо надання якісної медичної допомоги та проведення профілактичних медичних оглядів військовослужбовців демобілізованих із зони АТО.

За медичною допомогою до центру первинної медико-санітарної допомоги у 2018 році  звернулося 21 військовослужбовець. Всі особи, які звернулися за медичною допомогою були  оглянуті сімейними лікарями та пройшли комплексний медичний огляд. 13 чоловік було проліковано амбулаторно, 8 направлено на лікування до Херсонського обласного госпіталю інвалідів та ветеранів війни.

Каховською центральною районною лікарнею постійно проводиться робота щодо надання якісної медичної допомоги та проведення профілактичних медичних оглядів військовослужбовців демобілізованих із зони АТО. В лікарні призначено відповідальних осіб за проведення заходів медичної реабілітації демобілізованим учасникам АТО і затверджено його порядок та «маршрут пацієнта для військовослужбовців, які повертаються із зони проведення АТО для соціально-медичної реабілітації». З початку року 103 військовослужбовця демобілізованих із зони АТО звернулися за медичною допомогою. Всі лабораторно діагностичні обстеження демобілізованим із зони АТО проводяться безкоштовно.

З  метою надання допомоги учасникам антитерористичної операції, сім’ям загиблих, військовим частинам та іншим військовим формуванням при райдержадміністрації утворено районний Центр допомоги учасникам АТО, який знаходиться за адресою вул..В.Куликовська, 103 каб 231 (ІІ поверх адмінбудівлі РДА). Структурними підрозділами райдержадміністрації, військоматом, центром зайнятості та іншими установами, що опікуються питаннями звільнених в запас військовослужбовців та учасників АТО  визначено осіб, відповідальних за взаємодію із Центром та налагоджено тісну співпрацю направлену на забезпечення надання учасникам АТО допомоги з вирішення питань, пов’язаних з їх лікуванням, реабілітацією та соціальною адаптацією, організацією координації роботи його членів, налагодження співпраці з органами виконавчої влади, представниками бізнесу, волонтерами, громадськими організаціями, які надають допомогу  учасникам АТО та членам їх сімей, надання консультативної допомоги та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи тощо.

На базі Центру створено групу взаємодопомоги та взаємопідтримки учасників АТО та членів їх сімей до складу якої увійшли волонтери  ВГС «Кордон». Діяльність групи направлена на підтримку сімей загиблих, інвалідів, учасників бойових дій шляхом відвідування, спілкування в сімейному колі, матеріальної підтримки та залучення до участі у проведенні заходів, волонтерської діяльності. З метою надання якісних соціальних послуг та своєчасного реагування на звернення  демобілізованих військовослужбовці на базі Центру допомоги АТО працює мобільний консультативний пункт щодо підтримки  постраждалих від збройних конфліктів та тимчасово окупованих територій. Також в приміщенні центру  відповідну роботу, направлену на  психологічну підтримку та реабілітацію військовослужбовців та членів їх родин проводить військовий капелан  Фірюлін О.В.

Центр активно співпрацює з громадськими організаціями, які опікуються питаннями надання допомоги учасникам АТО та їх сім’ям. Окрім цього відбувається тісна співпраця з районним відділом освіти шляхом проведення волонтерських акцій, сприяння національно-патріотичному вихованню, зустрічей з учнівською молоддю та відділом культури у організації проведення патріотичних акцій, урочистостей з нагоди відзначення державних свят, знаменних дат. Все це сприяє розвитку волонтерського руху та збереження народної культурної спадщини народу України. Представники Центру разом з психологами навчальних закладів налагоджують співпрацю щодо психологічної підтримки  сімей та дітей, батьки яких повернулись із зони АТО, проводяться тести, психологічні практикуми та надаються практичні поради щодо зміцнення родинних зв’язків.

За ініціативи Центру в навчальних закладах району та об’єднаних територіальних громад організовано волонтерську акцію «Пасхальний кошик воїну АТО-2018» та “Цілющій чай для УКРАЇНСЬКОГО СОЛДАТА”. Усі зібрані речі та лікарські трави були передані військовослужбовцям, мешканцям Каховського району,  що наразі знаходяться в зоні АТО та захищають незалежність та територіальну цілісність держави.

А у березні волонтерами ВГС «КОРДОН» та керівництвом району здійснено поїздку в с.Мирне Донецької області до навчального закладу з метою надання волонтерської допомоги дітям. Напередодні Дня Конституції України керівником центру спільно із волонтерами здійснено відвідування родин військовослужбовців, родин загиблих в АТО. Усім надано роздаткові матеріали патріотичного спрямування та інформаційно-роз’яснювальні матеріали щодо отримання пільг, субсидії тощо.

На офіційному веб сайті райдержадміністрації створено банер «Гаряча» телефонна лінія для бійців АТО та членів їх сімей з активним посиланням на веб сайт обласної державної адміністрації, під яким розміщена інформація про діяльність обласного центру допомоги учасникам АТО та тематична рубрика «До уваги учасників АТО» з корисною інформацією.

Шановні військовослужбовці та учасники АТО для оперативного вирішення найрозповсюдженіших питань звертайтеся в Центр або безпосередньо до його керівника Назарука Олександра Івановича за тел..0958827065

Календар
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Анонси подій

 • Формуємо громадську раду при РДА

  З 11 лютого 2019 року розпочинається прийом документів від ІГС на участь в установчих зборах з обрання членів громадської ради. Прийом триватиме до 07 березня 2019 рок включно (крім вихідних днів). Документи приймаються або надсилаються, за адресою: 74800, м. Каховка, вул. Велика Куликовська, 103, каб. 232. Детальніше ТУТ

 • Нарада при голові РДА

  Щопонеділка о 14.00 відбувається нарада при голові РДА щодо підведення підсумків роботи за минулий тиждень та визначення основних пріоритетних напрямків діяльності на поточний період

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

 • Архів новин
  StatPress
  Visits today: 243