Календар
Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2024-07-23.

16 вересня 2013 року за ініціативою управління соціального захисту населення районної державної адміністрації відбулось засідання «за круглим столом» районних соціальних служб, у т.ч. з числа структурних підрозділів районної державної адміністрації, покликаних захищати права дітей та сімей з дітьми – в заході взяли участь спеціалісти управління соціального захисту населення , служби у справах дітей районної державної адміністрації та Каховського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

В ході засідання було розглянуто питання призначення державних допомог сім’ям з дітьми; виявлення сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують соціальної підтримки.

Спікер заходу, Т.Тертична заступник голови  райдержадміністрації, поінформувала присутніх, що на виконання соціальних ініціатив Президента України, спрямованих на забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання, з метою дотримання сучасних стандартів надання послуг  з соціальної підтримки, підвищення їх ефективності управлінням соціального захисту населення забезпечено призначення усіх видів державної допомоги, компенсацій та житлових субсидій із застосуванням спрощеного механізму надання – за єдиною технологією прийому громадян за принципом «Єдиного вікна», на підставі єдиної заяви. Забезпечено своєчасне призначення та повноту виплати населенню всіх видів соціальної підтримки. Станом на 01.09.2013 року призначено державну соціальну допомогу:

– у зв’язку з вагітністю та пологами –  215 жінкам;

– при народжені дитини – 290 сім’ям;

– по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – 1144 сім’ям;

– на дітей одиноким – 239  жінкам;

– дітям-інвалідам -16 сім’ям;

-малозабезпеченим сім’ям – 44

Сидоренко Інна Андріївна начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації  додала, що з метою наближення соціальних послуг до споживача щотижня спеціалістами управління забезпечується проведення виїздів мобільного соціального офісу (МСО), за результатами діяльності якого документи на призначення державних допомог та консультації з питань їх призначення надаються саме за місцем проживання громадян. З початку року виїзди МСО проводились в Семенівській, Роздольненській, Червоноперекопській, Розо-люксембурзькій, Заозерненській, Костогризівській, Коробківській, Новокам’янській, Дудчинській, Дмитрівській, Чорноморівській та  двічі: в Василівській, Кам’янській, Чорнянській сільській та  Любимівській селищній радах.

Начальник відділу персоніфікованого обліку УСЗН,  Ленькова Світлана Анатоліївна, ознайомила присутніх, що станом на 1 вересня 2013 року на обліку в Єдиному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги по управлінню соціального захисту населення перебувають 8084 особи. З початку року їм нараховано пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку та на придбання твердого палива та скрапленого балонного газу на загальну суму 2369,5 тис. грн. В тому числі, на обліку перебувають 355 багатодітних сімей, яким нараховано пільг з початку року на суму 259,3 тис. грн..

Станом на 01.09.2013 року отримують державні соціальні допомоги:

– малозабезпеченим сім’ям 20 сімей;

– інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам 236 осіби;

– тимчасову допомогу 73 сім’ї;

          – державні соціальні допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми» – 3095 сімей;

– 2 прийомні сім’ї, в якій виховується 5 дітей віком від 6 до 18 років, 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується  7 дітей віком від 6 до 18 років і 1 дитина від 18 до 23 років.

З початку року послугами відпочинку та оздоровлення по Каховському району охоплено 3412 дітей шкільного віку з них послугами оздоровлення 879 дітей  та послугами відпочинку 2533 дитини,о складає 88,9% від загальної кількості дітей шкільного віку.

 З початку 2013 року  7 дітей – інвалідів пройшли курс реабілітації  у Херсонському обласному центрі – ранньої соціальної реабілітації дітей – інвалідів.

Протягом 2013 року видано 6 санаторно – курортних путівок 2- ветеранам війни та 4 інвалідам.

Оформлена компенсація за невикористане санаторно – курортне лікування 15 інвалідам, з них 13 інвалідів війни та 2 інваліда загального захворювання на загальну суму 4,6 тис.грн.

 Оформлена компенсація на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування 13 інвалідам  на суму 2,3 тис.грн.

З початку року видано 82 направлення на забезпечення протезно– ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації. Сервісним центром видано 25 технічних засобів реабілітації інвалідам, які мешкають у Каховському районі. 6 інваліди та 2 малозабезпечені особи отримали матеріальну допомогу на лікування на суму 3,6 тис.грн.

22 дитини, постраждалі від аварії на ЧАЕС щомісяця отримують компенсацію на безплатне харчування, з початку року виплачено 35,6 тис.грн.

 2 особи оформлені на постійне місце проживання до геріатричного пансіонату.

Директор КРЦСССДМ, Декадіна Олена Вікторівна, додала, що Центр скоординовує роботу 13 фахівців, діяльність яких здійснюється безпосередньо за місцем проживання громадян. За поточний період 2013 року фахівцями КРЦСССДМ відвідано 1031 сім’ю, в яких виховуються 4787 дітей,  2849 сімей було проінспектовано та було надано 11336 послуг.

Учасники заходу вирішили та рекомендували :

1.Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації:

–  в організації роботи мобільного соціального офісу пріоритетну увагу приділяти сільським радам, що територіально віддалені від м. Каховка;

– продовжити практику призначення громадянам державних соціальних допомог «за єдиною заявою»;

  1.  КРЦСССДМ у найближчий час вирішити питання щодо повного укомплектування штату соціальних фахівців та подальшого підвищення ефективності їх роботи;
  2.  Всім учасникам зустрічі: оперативно інформувати  суб’єктів соціального супроводу у разі виявлення сімей у складних життєвих обставинах, змін у статусі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з метою вчасного призначення державної допомоги та надання іншої соціальної підтримки.