За бюджетною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №300 зі змінами) відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України обсяг бюджетних призначень для здешевлення відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами на Херсонську область становить 2,633 млн грн.

За напрямком «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямком «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» з початку року 88 сільськогосподарських підприємств області подали до державних банків заявки та документи для включення до реєстру отримувачів часткової компенсації вартості техніки та обладнання, у тому числі до ПАТ «Державний ощадний банк України, АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк» та ПАТ КБ «ПриватБанк».

24-ом підприємствам уже відшкодовано 2,811 млн грн за 35 одиниць придбаної техніки та обладнання.

Відповідно до урядової програми «Державна підтримка галузі тваринництва» (постанова КМУ від 7 лютого 2018 року №107 зі змінами) за напрямком «Спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб» за перший етап прийому документів, який завершився 1 травня цього року, 126 селян Херсонщини, які виявили бажання брати участь у зазначеній державній програмі, за утримання 445 голів молодняка отримали на свої банківські рахунки бюджетну дотацію, загальна сума якої на сьогодні складає 379 тис грн.

За напрямком «Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності» 14сільгосппідприємств, які займаються молочним скотарством, отримали 3,8 млн грн бюджетної дотації за утримання 5184 корів.

Станом на 1 червня 2018 року у сільськогосподарських підприємствах налічується 15,7 тис голів великої рогатої худоби, у томі числі 6,3 тис голів корів, кількість яких залишається на рівні минулого року.

Очікувати економічний чи виробничий ефект від отриманої спеціальної бюджетної дотації за утримання поголів’я корів ще зарано, адже галузь молочного скотарства найменш скороспіла серед інших галузей тваринництва. Отримані кошти будуть спрямовані на поточні виробничі цілі господарств, результативність яких буде отримано у наступному році. Ефективність державної підтримки у цій галузі можливо отримати тільки при сталій довготривалій політиці держави у даному напрямку.

За програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» (постанова КМУ від 7 лютого 2018 року №106) за напрямком «Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів» при Департаменті агропромислового розвитку створена регіональна комісія для надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам. З 11 травня розпочато прийом заявок для отримання підтримки. На звітну дату документи від обслуговуючих кооперативів не надходили.

Разом із тим слід зазначити, що окрім вище зазначених програм підтримки фермерські господарства області виявляють зацікавленість і у державній підтримці за напрямком «Часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції» та «Здешевлення кредитів, наданими державним банком», проте на даний час, за інформацією банківських установ, документи для отримання компенсації не надходили.

Календар
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Анонси подій

 • Засідання

  18 вересня 2018 року о 16 годині в кабінеті голови районної державної адміністрації відбудеться засідання громадської ради на якому обговорюватимуться питання впровадження реформ на містах. Запрошуємо усіх бажаючих

 • Нарада при голові РДА

  Щопонеділка о 14.00 відбувається нарада при голові РДА щодо підведення підсумків роботи за минулий тиждень та визначення основних пріоритетних напрямків діяльності на поточний період

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

 • Архів новин
  StatPress
  Visits today: 23