У рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерство охорони здоров’я України працюють над створенням ефективних спроможних мереж сучасних закладів первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості. Так, у 2018 році у регіонах України планується розпочати будівництво близько 800 сучасних медамбулаторій.

 

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на всеукраїнській конференції «Доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості: сьогодення та перспективи. Погляд регіонів» у рамках IX Міжнародного медичного форуму IMF 25 квітня.

 

«Мінрегіон вже розробив типові проекти будівництва сучасних медамбулаторій в сільській місцевості. Є варіанти на 1-2, 3-4 та 5-7 лікарів, з житлом для них та без нього. Також розроблені планувальні рішення та посібник з усіма рекомендаціями — повним описом того, які мають бути фундаменти, стіни, перегородки, підлога, вимоги до внутрішнього оздоблення, санітарно-гігієнічні вимоги тощо. У цьому році планується розпочати будівництво близько 800 сучасних медамбулаторій в регіонах і в наступних роках продовжуватимемо надалі розбудовувати ці мережі».

 

Л. Парцхаладзе підкреслив важливість реалізації таких проектів на місцях, адже сьогодні існуюча ситуація з медамбулаторіями та ФАПами у сільській місцевості досить невтішна. «Зараз близько 72% діючих амбулаторій та ФАПів не мають водопостачання, 82% — туалетів. Це неприпустимо. Медичні послуги мають бути доступними для кожного, а для лікарів — забезпечені необхідні умови праці», — наголосив заступник міністра.

 

Директором Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктором Короленко 05 квітня 2018 погоджена спроможна мережа закладів охорони здоров’я з надання комплексної, належної якості первинної медичної допомоги. Згідно з спроможною мережею в області Міністреством охорони здоров’я України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України погоджено будівництво 56 лікарських амбулаторій в сільській місцевості.

 

 

 

 

 

Календар
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Анонси подій

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

  • Архів новин
    StatPress
    Visits today: 96