Календар
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2023-03-24.

Починаючи з 2004 року страховий стаж громадянам України зараховується лише за умови сплати внесків до Пенсійного фонду України у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок, розрахований з мінімальної заробітної плати. Основними чинниками, які визначають розмір пенсії за віком є стаж роботи та розмір заробітної плати, з якої сплачені страхові внески. Тому, одним із важливих аспектів діяльності органів Пенсійного фонду України в області є робота по детінізації доходів та підвищення рівня заробітної плати працівників.
 
За дорученням голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка в районах та містах області з 2010 року ефективно працюють робочі групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, до складу яких входять представники органів Міндоходів і зборів, спеціалісти управлінь Пенсійного фонду, інспекції праці, інших державних та контролюючих органів. З 2010 року робочими групами  проведено 3 тис. рейдів та обстежено майже 25 тис. суб’єктів господарювання.
 
Під час рейдів виявлено чимало роботодавців, які використовують різноманітні схеми приховування доходів. Це і робота без реєстрації, використання праці найманих робітників без офіційного оформлення трудових відносин, відсутність табелів робочого часу. При цьому, роботодавець не піклується про те, що його найманий працівник не отримує жодних соціальних гарантій – на отримання пенсії, на випадок безробіття, на виплату лікарняних тощо. Отримуючи заробітну плату в “конверті”, працівник повинен розуміти, що цим він позбавляє себе, частково або повністю, права на пенсію, оскільки цей період роботи та розмір отриманої заробітної плати, не буде враховано при обчисленні пенсії.
 
З 2011 року органами Пенсійного фонду України в області щомісячно проводиться аналіз звітності щодо дотримання роботодавцями вимог по нарахуванню заробітної плати не менше мінімального рівня. До підприємств, які нараховували своїм працівникам заробітну плату менше мінімально встановленого законодавством рівня, направлено листи–повідомлення щодо додержання законодавства про оплату праці та забезпечення соціальних гарантій найманих працівників. Керівників таких підприємств заслуховують на засіданнях обласної та районних комісій, спільних нарадах з усіма державними та контролюючими структурами, поки зарплата працівників не збільшиться до мінімально встановленого рівня. За три роки заслухано більше 5 тис. роботодавців. За результатами спільної роботи та посиленого контролю 20,5 тис. працівникам було підвищено рівень заробітної плати.