Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2024-05-30.

На виконання Перспективного плану проведення публічних заходів і подій в Каховському районі, спрямованих на популяризацію та реалізацію стратегічних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича  із соціально-економічного та культурного розвитку Каховським районним управлінням Головного управління Держсанепідслужби в  Херсонській області проведені наради за результатами перевірки суб’єктів господарювання з питання санітарного та епідемічного благополуччя.

Метою здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду є забезпечення дотримання прав громадян на збереження та зміцнення здоров’я, безпечні в епідеміологічному відношенні умови проживання, праці та відпочинку, достатні умови для виховання та всебічного розвитку підростаючого покоління; споживання доброякісної питної води та продуктів харчування.

За 8 місяців поточного року Каховським районним управлінням Головного управління Держсанепідслужби в  Херсонській області на території Каховського району проведено 93  планових перевірок та 96 позапланових, в т.ч. 3 – за зверненням громадян і організацій,  13 – за дорученнями  і розпорядженнями органів виконавчої влади, 2 –  з прокуратурою.

За результатами перевірок  накладено 46 штрафів, з них 7 за порушення вимог санітарного законодавства у сфері водопостачання, 6 – у сфері благоустрою,  22 – на харчових об’єктах, 11 – на сільськогосподарських підприємствах.

Майже всі суб’єкти господарювання, що здійснюють реалізацію харчових продуктів в районі, є Фізичними особами-підприємцями, і згідно Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» і не відносяться до об’єктів з низьким та середнім ступенем ризику  їх діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення в плановому порядку не перевіряються. Вони можуть бути перевірені лише позапланово за колегіально прийнятим рішенням, або дорученням вищестоячих органів виконавчої влади та за скаргами громадян. Так,  за дорученням голови райдержадміністрації проведено перевірки торгівельних точок в селах Тавричанка,  Ч.Перекоп, Заозерне, Цукури, Кам’янка,  Семенівка, Чорноморівка, Роздольне, Костогризове, Коробки та смт Любимівка. За результатами перевірок накладено 14  штрафів .

Найчастіше виявлялись  порушення:

 у сфері водопостачання: не здійснюється виробничий контроль за якістю питної води в процесі її добування та в розподільчій мережі, відсутня огорожа зони санітарної охорони артезіанських свердловин, якість води, що подається в мережу не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.171-10 по сольовому складу;

у сфері благоустрою населених пунктів: відсутня проектна документація на громадські сміттєзвалища, паспорти на полігони ТПВ, не розроблені схеми санітарної очистки сіл, не дотримується процес захоронення відходів;

на харчових об’єктах: не дотримуються вимоги до виробничих приміщень, неякісно та несвоєчасно проводиться поточне прибирання, відсутні дезінфікуючі засоби для проведення прибирання, не дотримуються вимоги до продовольчої сировини та харчових продуктів, умови їх зберігання та реалізації;

на сільськогосподарських підприємствах:  не дотримання санітарно-захисної зони населених пунктів при проведенні  хімічних обробок сільгоспугідь, допущення до роботи з пестицидами та агрохімікатами працівників без певного медичного огляду та допуску до роботи з пестицидами, не ведеться документація щодо застосування пестицидів.