Сьогодні в міськвиконкомі  за сприянням Блоку Петра Порошенко «Солідарність» відбувся тренінг для депутатів місцевих рад не тему «Реформи в Україні». Спікер заходу Ярослав Максимчук розповів про впровадження найактуальніших реформ, які відбуваються сьогодні в Україні: медичну, освітню, пенсійну та реформу децентралізації. Зазначивши існуючі проблеми, які призвели до необхідності реформування відповідних галузей, Ярослав Максимчук, наголосив на тому, що  реформування -це перш за все зміна мислення бо саме з реформ розпочинається побудова нової держави, що є шляхом до розвитку і управління територіями. І всі мають розуміти, що процеси є незворотніми.

Говорячи про медичну реформу, озвучивши статистику напередодні запуску реформи Ярослав Максимчук детально зупинився на тих змінах, що відбуватимуться в медицині на первинному та вторинному рівні. Після підписання Декларацій з лікарями заклади медицини первинної ланки фінансуватимуться Національною службою здоров’я , при чому заробітна плата лікаря напряму залежатиме від кількості підписаних з ним договорів. При цьому роль головного лікаря медустанови полягатиме в більшій мірі як менеджера і управлінця. Медична реформа передбачає зміни не лише до системи медичних послуг але й підходу якості їх надання. Особливу увагу було приділено саме сільської медицини та можливостях отримання громадами державної субвенції на  її підтримку і розвиток. Що стосується вторинної ланки медицини то зміни щодо підходу її фінансування відбуватимуться з 2020 року. За словами тренера на сьогодні неврегульованим на державному рівні залишається питання існування денних стаціонарів. Наразі спеціалістами вивчається питання їх економічної доцільності та соціальної необхідності. Впровадження реформи визначає лікаря як підприємця, який надає медичну послугу. У випадку якщо пацієнта не задовольняє якість отриманої послуги він має можливість перезаключення договору. Саме це спонукатиме лікарів змінити підхід до пацієнта.

Що стосується необхідності реформування освітньої галузі то її передумовами слугувало низький рівень знань учнів, недосконала схема фінансування навчальних закладів, що призвело до прийняття непопулярних рішень щодо оптимізації закладів освіти, прийняття нового Закону про освіту. Нова українська школа змінює підхід у подачі знань, вимагає від учнів шукати причино-наслідкові зв’язки, вбачає навчати дітей компетентності в різних галузях та покликана давати достатні знання для життя без деталізації.

Також зазначалося на впровадження з 01.01.2019 року змішаної пенсійної системи та перевагах процесу децентралізація для впровадження реформ та покращення життя жителів громади, оскільки перед об’єднаною територіальною громадою відкриваються значні можливості у плані фінансової підтримки з боку держави, Європейського союзу, інших міжнародних організацій, а це значний ресурс у вирішенні питань розвитку і збереження інфраструктури на місцях.

Червень 2018
« Тра

• Засідання громадської ради

26 червня 2018 року о 14.00 год. в кабінеті 232 відбудеться засідання громадської ради. Запрошуємо представників громадських організацій, ЗМІ та усіх бажаючих