Сьогодні під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Ольги Вакулич відбулося позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації обумовлене необхідністю перегляду та корегування затвердженого раніше плану заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней в селі Архангельська слобода Зеленопідської сільської ради та зонування осередку. Розпочинаючи засідання Ольга Леонідівна зазначила на тому, що вжиті дієві заходи відповідальних служб і спеціалістів спільно із місцевою владою дали певні позитивні результати і надала слово спеціалістам для детального роз’яснення ситуації. Начальник Каховського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Херсонській області Шелест Ганна Олексіївна проаналізувала стан виконання карантинних заходів у зв’язку із спалахом африканської чуми свиней в згаданому населеному пункті, наголосивши, що Зеленопідською сільською радою здійснюється фінансування протиепізоотичних заходів. За інформацією доповідача проводяться заходи з ліквідації АЧС в епізоотичному осередку особистому селянському господарстві, що знаходиться за межами села вже знищено все поголів’я свиней. В селі працює карантинний ветеринарно-поліцейський пост,проводиться зустрічі з мешканцями на яких ведеться активна роз’яснювальна робота. Спеціалістами ветеринарної служби і громадськими активістами проводиться щоденні подвірні обходи по особистих селянських господарствах з метою повного обліку поголів’я свиней та їх клінічного огляду. Протягом періоду спостереження в особистих селянських господарствах, де утримуються поголів’я свиней, хворих та підозрілих на захворювання тварин не виявлено. Головний лікар районної ветеринарної лікарні Володимир Карпович Бондарчук доповів про роботу спеціалістів ветлікарні в зоні карантину, зазначивши на тому, що наразі проводиться досконале вивчення ситуації, тривають спеціальні дослідження.

Голова Зеленопідської ОТГ Лобунько Галина Павлівна подякувала районну владу, членів комісії та спеціалістів служб за прийняття виважених рішень, тісну співпрацю, наголосивши на тому, що лише спільними зусиллями можливо ліквідувати спалах чуми та не допустити її подальше розповсюдження.

На останок засідання Ганна Олексіївна зазначила, на тому, що на сьогодні ще є питання, які потребують вирішення, але люди, особисто розуміючи катастрофічність ситуації повинні  вживати відповідних заходів щодо дотримання  належного санітарного стану утримання тварин і господарств, що стане запорукою уникнення спалахів інфекційних хвороб у подальшому.

Жовтень 2018
« Вер