Сьогодні, 26 грудня, у Херсонському центрі Розвитку місцевого самоврядування дискутували про результати впровадження реформи на Херсонщині у поточному році, суб’єктивні та об’єктивні перешкоди реформи та про плани на 2018 рік.

У вітальному слові в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій наголосив, що від того як розвиватиметься місцеве самоврядування в частині делегованих повноважень, залежатиме життя у тому чи іншому населеному пункті. Реформа децентралізації загалом дає позитивну динаміку росту фінансово-економічної привабливості сіл, селищ і міст.

«На сьогодні процес децентралізації – одна із самих успішних реформ в Україні. Громади краю у 2014 році повірили у можливість децентралізації, у результаті чого сьогодні на території Херсонщини успішно діє 26 об’єднаних територіальних громад. Завдяки державній підтримці розвиваються об’єкти інфраструктури ОТГ», – наголосив Дмитро Бутрій та зауважив, що для впровадження реформи децентралізації в Україні важливим є узагальнений досвід інших країн.

Нагадаємо, що ХЦРМС почав свою діяльність в травні поточного року, з метою допомоги органам влади щодо сприяння зміцненню спроможності місцевого самоврядування на регіональному та місцевому рівнях. Центр спільно з Мінрегіонбудом України підтримує реалізацію регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадян.

Так, за словами директора Херсонського ЦРМС Оксани Сілюкової, впродовж 2017 року Центром проведено 5 громадських слухань, 25 тренінгів-семінарів, 12 консультативних виїздів у область та надання більше 170 консультацій з юридичних питань.

Підсумовуючи роботу засідання, Дмитро Бутрій зазначив, що за один рік в плані розвитку інфраструктури у всіх сільських громадах, що вже об’єднались, зроблено більше, ніж за попередні десятиліття. Відремонтовано школи, дитячі садочки, відбудовані за європейськими стандартами ЦНАПи та багато інших об’єктів.

Календар
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Анонси подій

 • Засідання

  18 вересня 2018 року о 16 годині в кабінеті голови районної державної адміністрації відбудеться засідання громадської ради на якому обговорюватимуться питання впровадження реформ на містах. Запрошуємо усіх бажаючих

 • Нарада при голові РДА

  Щопонеділка о 14.00 відбувається нарада при голові РДА щодо підведення підсумків роботи за минулий тиждень та визначення основних пріоритетних напрямків діяльності на поточний період

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

 • Архів новин
  StatPress
  Visits today: 301