Сьогодні, 26 грудня, у Херсонському центрі Розвитку місцевого самоврядування дискутували про результати впровадження реформи на Херсонщині у поточному році, суб’єктивні та об’єктивні перешкоди реформи та про плани на 2018 рік.

У вітальному слові в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій наголосив, що від того як розвиватиметься місцеве самоврядування в частині делегованих повноважень, залежатиме життя у тому чи іншому населеному пункті. Реформа децентралізації загалом дає позитивну динаміку росту фінансово-економічної привабливості сіл, селищ і міст.

«На сьогодні процес децентралізації – одна із самих успішних реформ в Україні. Громади краю у 2014 році повірили у можливість децентралізації, у результаті чого сьогодні на території Херсонщини успішно діє 26 об’єднаних територіальних громад. Завдяки державній підтримці розвиваються об’єкти інфраструктури ОТГ», – наголосив Дмитро Бутрій та зауважив, що для впровадження реформи децентралізації в Україні важливим є узагальнений досвід інших країн.

Нагадаємо, що ХЦРМС почав свою діяльність в травні поточного року, з метою допомоги органам влади щодо сприяння зміцненню спроможності місцевого самоврядування на регіональному та місцевому рівнях. Центр спільно з Мінрегіонбудом України підтримує реалізацію регіональної політики та реформи децентралізації, покращення надання місцевих адміністративних послуг на користь громадян.

Так, за словами директора Херсонського ЦРМС Оксани Сілюкової, впродовж 2017 року Центром проведено 5 громадських слухань, 25 тренінгів-семінарів, 12 консультативних виїздів у область та надання більше 170 консультацій з юридичних питань.

Підсумовуючи роботу засідання, Дмитро Бутрій зазначив, що за один рік в плані розвитку інфраструктури у всіх сільських громадах, що вже об’єднались, зроблено більше, ніж за попередні десятиліття. Відремонтовано школи, дитячі садочки, відбудовані за європейськими стандартами ЦНАПи та багато інших об’єктів.

Вересень 2018
« Сер

• Засідання

18 вересня 2018 року о 16 годині в кабінеті голови районної державної адміністрації відбудеться засідання громадської ради на якому обговорюватимуться питання впровадження реформ на містах. Запрошуємо усіх бажаючих