Календар
Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2023-06-06.

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ!

Наказом  Міністерства розвитку  економіки, торгівлі, та сільського господарства   від 19.02.2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» затверджено План породного районування бджіл;Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;Порядок реєстрації пасіки;Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, а також внесено зміни до Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженій наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30 січня 2001 року № 9.

Запроваджено дуже важливі для галузі бджільництва, нові підходи (норми) щодо реєстрації пасік та їх переміщення, видачі ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, попередження та встановлення фактів масового отруєння бджіл, інформування аграріями про застосування пестицидів та агрохімікатів, визначено завдання та повноваження постійних комісій, запроваджено єдиний типовий Акт встановлення факту отруєння бджіл.

Посилання додається: https://ips.ligazakon.net/document/view/re35902?an=1

Окрім цього, з метою попередження та виключення випадків отруєння бджіл засобами захисту рослин (пестицидами  або агрохімікатами) під час обробітку аграріями сільськогосподарських культур надаємо зразок заяви для створення у територіальних громадах постійно діючих комісій з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл (див. п.5 розділу 4 Інструкції) та затвердження персонального складу відповідним розпорядженням з включенням представників територіальних органів (підрозділів) Держпродспоживслужби та Національної поліції України, а також старост та представників громадських пасічницьких об’єднань.

Згідно з чинним законодавством підтримка зайняття бджільництвом здійснюється шляхом створення умов і сприяння розвитку бджільництва на Україні, вжиття заходів щодо охорони бджіл та збереження їх генотипів.

Згідно з п.5 розділу 4 Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 року за            №280/35902, 281/35903, 282/35904, 283/35905, створення таких постійних комісій обов’язкове при органах місцевого самоврядування та територіальних громадах, а оновлення її персонального складу відбуваються щороку до 01 березня.

Звертаємо  Вашу увагу на те, що держава гарантує додержання прав і законних інтересів пасічників у галузі бджільництва, а пасічники мають право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб.

Місцеві органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування разом з іншими зацікавленими підприємствами і установами організовують та проводять заходи щодо санітарно-гігієнічного та медичного забезпечення робіт, пов’язаних з застосуванням пестицидів у відповідності з чинним законодавством, з питань попередження вчинення аграріями можливих правопорушень у цій сфері.

Пестициди – токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини (бджоли), люди і завдається шкоди матеріальним цінностям, а також гризунів, бур’янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб.

Порушення законодавства аграріями в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Якщо при виконанні вказаних робіт аграрієм допущено порушення, наприклад допущено до такого виду робіт працівників, які не мають відповідного допуску (посвідчення) на право виконання такої роботи, порушення технології і порядку обприскування або інші порушення, чим завдано шкоду іншій особі, зокрема власнику пасіки, можна ставити питання про стягнення з нього шкоди, відповідно до ст.1187 Цивільного Кодексу України. Відповідно до вимог цієї статті особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки (зокремазастосовуєтоксичніречовини), відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкоду було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.

Лише діяльність постійнодіючої комісії з питань бджільництва, попередження та фіксації фактів масового отруєння бджіл може забезпечити захист бджіл та законних прав і інтересів власників пасік та інших громадян, попередити, припинити та зафіксувати протиправні діяння аграріїв, вжити заходів до притягнення до встановленої відповідальності винних осіб та відшкодування заподіяної шкоди тощо.