З метою привернення уваги суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями, в Україні з 1992 року започатковано відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, який з 1994 року на державному рівні відзначають щорічно, 3 грудня. Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Люди стають дедалі байдужішими до чужих про­блем, до чужого горя, кожен турбується лише про себе, забуваючи про таку головну рису, як добро­зичливість і щирість. Проблеми інвалідів криються у самому суспільстві, в пануванні у ньому негативу у відношеннях людей одне до одного. Ми забуваємо основне правило, яке працює не одне тисячоліття: «Що посієш, те і пожнеш». Не лише суспільство та держава повинні опікуватися проблемами інвалідів, а і кожен з нас має робити те, що він може зробити для інвалідів, тому, що ми і є суспільство та держава. Мова йде про створення у суспільстві відповідних умов і рів­них можливостей для реалізації життєвих потреб, зді­бностей і творчого потенціалу та встановлення рівно­сті і повноцінної участі постраждалих на виробництві у соціальному житті й розвитку країни.

В межах, наданих державою повноважень, проблемами інвалідів та потерпілих на виробництві в Каховському, Горностаївському, Великолепетиському та Верхньорогачицькому районах опікується Каховське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Украї­ни в Херсонській області.Основними напрямками роботи відділення Фон­ду є турбота про соціальний захист лю­дей, які в результаті отриманих ними на виробництві травм або професійних захворювань стали інвалі­дами. Наш обов’язок – гарантувати зазначеній кате­горії потерпілих страхові виплати та забезпечити широким спектром медико-соціальних послуг. Здійснюється медична реабілітація, яка передбачає спе­ціальний медичний та сторонній догляди, побутове обслуговування, виготовлення протезів та ортопе­дичного взуття, придбання засобів пересування (візки та автомобілі), потерпілі на виробництві направляються на санаторно-курортне лікування і лікування у лікувально-профілактичних закладах області та ін.

Протягом майже 18 років спеціалісти відділення завжди поруч з інвалідами та потерпілими на виробництві, першими приходять їм на допомогу та не залишають наодинці зі своїм горем, постійно ведуть роботу в на­прямі залучення їх до активного життя. Проводяться зустрічі з інвалідами, інвалідів-спинальників відвід­ують за місцем проживання або у лікарні; залучаємонашихпідопічнихдо участі ущорічній Всеукраїнській спартакіаді серед інвалідів праці “Сила духу”.

29 листопада 2018 року спеціалістами Каховського відділення з метою відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, про­ведено урочисту зустріч з потерпілими на виробництві, які перебувають на обліку у відділенні. Для участі у святковому концерті  було запрошено вихованців дитячого будинку «Радість» (м.Каховка). Дітки своїми чудовими виступами створили атмосферу хорошого настрою,добра, та позитиву.Учасників заходу пригостили чаєм, солодощами та подарували продуктові набори, щедро наданимиПрАТ «Чумак».Потерпілих на виробництві, які не можуть пересуватисьсамостійно,відвід­ано за місцем їх проживання, їм також вручено продуктові набори від добродійників. Колектив Каховського відділення щиро дякує за дієву допомогу у організації вказаного заходу керівникам підприємствм. Каховка та Каховського району:Дитячий будинок інтернатного типу “Радість”  Блищик Ю.Є.,ПрАТ «Чумак» Бойко О.О., ТзДВ «Каховске хлібоприймальне підприємство» Стукану М.Ф, ПСП «Діамант» Дроздіку С.М., ТОВ «Тройка» Романенку Р.В., КВТП “Меліоратор”Форощуку О.І., ПМП “Славутич” Коробка А.О., ФГ «Алтан-Агро» Калініченко О.І., Філії Каховська ДЕД Баранецькому Б.Б.,  Ресторану «Преслав» Кузьменко Н.В., приватним особам Палагнюку О.П., БарковськійН.А.

Організувати  зустрічі з інвалідами -потерпілими на виробництві,  відвід­ати їх за місцем проживання та вручити продуктові набори допомогли уВеликолепетиському районі – ФОП Ващенко О.І.; у Горностаївському районі:керівник ПСП «Дружба» Луговець В.І., ФОП Якимова Н.І., ФОП Зозуля С.І; у Верхньогогачицькому районі –   ФОП Поліщук С.П.Щиро дякуємо!

Міжнародний день людей з інвалідністю, звичайно, не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Це мож­ливість для суспільства в черговий раз запитати себе, що ж за цей рік зроблено для полегшення і поліпшен­ня життя цих людей, вирішення проблем і клопотів, з якими вони щодня стикаються, сприймаючи їх через свій стан значно гостріше й болючіше, ніж здорові люди.Ми ще раз звертаємось до сумління і совісті не тільки тих, хто зобов’язаний за службовим станом дбати і піклуватися про інвалідів, але й до усіх людей — розв’яжемо всі разом проблеми інвалідів, керуючись принципами гуманізму і справедливості. Озирнітеся навколо — і обов’язково знайдете того, хто чекає на вашу доброту та допомогу!

Від усього серця хочу висловити найтепліші слова нашим підопічним усіх районів, на долю яких випали нелегкі випробування,побажати їм та їх родинам доброго здоров’я, життєвого оптимізму, добробуту і великого людського щастя, а також запевнити, що працівники Каховськоговідділенняі надалі будуть робити все можливе, щоб інваліди праці якнайбільше залу­чалися до активного способу життя, надавати їм до­помогуу моральній, фізичній і соціальній реабілітації.

Грудень 2018
« Лис