Перевіряючи Інститут тваринництва степових районів НААН України (Херсонщина), експерти управління Південного офісу Держаудитслужби виявили, що під час укладання договорів на подачу води для зрошення монополіст – місцеве управління водного господарства неодмінно включає в них пункт про надання таких собі “інформаційно-консультаційних послуг”, які часто-густо не потрібні підприємству. Зокрема, дані про випаровування вологи з ґрунту надходять із запізненням. А крім того, цю інформацію можна отримати і без посередників, використавши нехитрий прилад — вологомір.

І це ще не все. З’ясувалося, що племінну худобу селекціонери постійно тримають у стійлах чи на вигульних майданчиках обмеженої площі. Для науковців це зручно — все під наглядом. Але збільшуються витрати на утримання овець, тоді як у розпорядженні інституту — майже півтори тисячі гектарів пасовищ! На додачу, вовну з тих овець тут змушені продавати нижче її собівартості. В Україні і за її межами є попит на миту вовну, але інститут не має обладнання для її миття. Через це збитковість Інституту тваринництва степових районів перевищує нині 8,8 мільйона гривень, наголошують аудитори. От і виходить звична для вітчизняних аграріїв ситуація: немає грошей,  щоб заробляти гроші.

ДОВІДКОВО

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності семи розташованих на Херсонщині установ, що підпорядковані Національній академії аграрних наук України, зусиллями аудиторів до державного бюджету перераховано 468,94 тисячі гривень.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ      http://www.golos.com.ua/news/64619

Липень 2018
« Чер

• Колегія РДА