Питання щодо шляхів подальшої співпраці Каховського міськрайонного центру зайнятості  з роботодавцями в контексті нової редакції Закону України «Про зайнятість населення», стимулювання роботодавців до створення та збереження робочих місць та забезпечення ефективної зайнятості населення  стало основною темою обговорення на засіданні «круглого столу», проведення якого було ініційовано Каховським центром зайнятості.

У засіданні «круглого столу» взяли участь директор Каховського міськрайцентру зайнятості Радченко О.В., заступник Каховського міського голови Орехов І.М., прокурор Каховської міжрайонної прокуратури, молодший радник юстиції Нікіфоров С.О., майор внутрішньої служби міськрайонного підрозділу Каховського відділу КВІ Парфененко О.М.,  заступник начальника Каховської об’єднаної державної податкової інспекції Заруденець С.В., начальник відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Єремейчук С.В., керівники підприємств міста та району.

На початку засідання директор Каховського центру зайнятості  зазначила, що у 2013 році Законом України «Про зайнятість населення» запроваджено нові принципи реалізації соціальних гарантій уразливим категоріям громадян та забезпечення роботодавців умовами для створення нових робочих місць, зокрема шляхом 50 % компенсації  єдиного соціального внеску за кожне робоче місце із зарплатою не менше трьох мінімальних протягом року; 100% компенсація оплати єдиного соціального внеску за працевлаштування на нові робочі місця громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню; 100% компенсація єдиного соціального внеску суб’єктам малого бізнесу за умови працевлаштування безробітних за направленням служби зайнятості на термін не менше 2 років на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності та інше.

Один із пріоритетних напрямків діяльності Каховського міськрайцентру зайнятості – це організація роботи щодо видачі ваучерів на навчання особам, віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Підвищення якості надання соціальних послуг та їх результативності – це питання багатопланове, і вирішення його неможливе без тісної взаємодії всіх зацікавлених сторін.

Питання щодо проблем детінізації виплат заробітної плати та зменшення нелегальної зайнятості на Каховщині було ініційовано для розгляду на засіданні «круглого столу» Каховською міжрайонною прокуратурою. Присутні одностайно зазначили, що основними проблемами цього явища є високій рівень нарахувань на фонд заробітної плати роботодавців та низький рівень правової культури найманих працівників, які погоджуються працювати не будучи офіційно влаштованими.

Проблема детінізації економіки і, зокрема, детінізації виплат заробітної плати та зменшення нелегальної зайнятості складна та багатопланова. Наслідки “тіньової” економіки для держави та суспільства загалом є надзвичайно негативними: вона спричиняє зменшення доходів на всіх рівнях; руйнує кредитно-грошову систему; знижує ефективність макроекономічної політики, оскільки для прийняття економічних рішень на макрорівні використовуються дані офіційної статистики, для якої “тіньова” економіка не звітує.

Директор центру зайнятості Радченко О.В. зазначила, що з метою підвищення мотивації населення до легальної зайнятості Каховським міськрайценром зайнятості проводиться відповідна роз’яснювальна робота ( під час проведення семінарів та індивідуальних співбесід з безробітними громадянами та роботодавцями проводиться робота щодо всебічного заохочення людей до легальної зайнятості).

Парфененко О.М. розповіла присутнім  про основні функції, які виконує підрозділ та зазначила, що першочергового працевлаштування на сьогодні, серед інших, потребують саме особи, які обліковуються у кримінально-виконавчій інспекції.

Під час проведення засідання «круглого столу»  було висловлено пропозиції, які будуть узагальнені при розробці спільних заходів щодо подальшої роботи. Запропоновано розробити дієвий механізм взаємодії всіх зацікавлених сторін, які опікуються питанням легалізації праці найманих  працівників.

Під час проведення зустрічі , у конструктивному діалозі  було обговорено можливі шляхи щодо активізації співпраці центру зайнятості  з соціальними партнерами та роботодавцями. Учасники зустрічі дійшли згоди про необхідність активізації саме спільної роботи, що надасть можливість   прийняти оперативні та правильні рішення щодо подолання проблемних питань у сфері зайнятості населення Каховщини.

Учасники «круглого столу» закликають  роботодавців м. Каховки та Каховського району, найманих працівників бути чесними у стосунках з державою та назавжди відмовитися від ганебної практики порушення трудового законодавства.  Кожен з нас повинен пам’ятати, що  зарплата у „конверті” – то є лише ілюзія переваги.

• Засідання колегії

27 червня о 09.00 в залі засідань райдержадміністрації відбудеться засідання колегії РДА з наступним порядком денним. Запрошуємо громадськість та представників ЗМІ.

Червень 2017
    « Тра