З 7 по 12 червня 2017 року на базі дитячого санаторію «Ювілейний» в с.Красне Скадовського району відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (»Джура»).

В складі 22 команд Херсонщини відстоював честь Каховського району переможець І (районного) етапу – рій «Прикордонник» Любимівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. №1 (керівник Малишенко А.П.).

Умовами Гри було передбачено проведення 11 видів конкурсів: «Впоряд», «Рятівник», «Перетягування линви», «Влучний стрілець», «В колі друзів», «Відун», «Воєнізована смуга перешкод», «ШТурМ», «Чумацький шлях», «Добре діло», «Таборування», в яких взяли участь 22 команди Херсонщини. Протягом 6 днів діти показували свою спритність, вправність та кмітливість

Керівництво області прибуло на місце дії на вертольоті, аби побажати командам-роям жвавості та удачі, а також перевірити рівень їх підготовки.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв зауважив: «Сьогодні військовій справі дітей навчають сильні духом люди, загартовані війною. Вони знають ціну миру, дружбі, незалежності. Упевнений, що їм вдасться передати усі якості та любов до України своїм вихованцям.»

Начальник управління освіти і науки Херсонської ОДА Начальник штабу ІІ етапу гри «Сокіл»(«Джура») Євген Криницький побажав перемоги кращим командам-роям, а також подякував військовослужбовцям за надану техніку і волонтерам за допомогу в організації заходу.
Цього року гра «Джура» у Херсонській області набула нового формату, оскільки до її проведення, крім обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді,  було залучено багато й інших структур і організацій, яким не байдуже патріотичне виховання молоді в області.

До організації та суддівства змагань долучилися хлопці «Товариства воїнів – учасників, ветеранів АТО на сході України», яким дуже сподобалась наша команда «Прикордонник».

Хлопці 56 мотопіхотної бригади Збройних Сил України презентували та провели інструктаж бойової техніки, навчали учасників розбирати та збирати зброю, правильно одягати бронежилети та каски.

Завітали до учасників ІІ етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» херсонські прикордонники. Вони навчали дітей поводженню зі зброєю, розбиранню та збиранню автомата Калашникова, показали роботу мобільного тепловізійного комплексу та навички роботи розшукового собаки по затриманню порушника кордону. Продемонстрували дії прикордонного наряду під час потрапляння у засідку з стрільбою та елементами тактичної медицини. Юнаки та дівчата виявляли інтерес до служби та розпитували, чи можуть вони стати прикордонниками, а охоронці кордону залюбки розповіли, що для цього потрібно.

Долучилися до проведення заходу представники Служби порятунку Херсонщини. Співробітники піротехнічної, водолазної і хімічної служб Аварійно-рятувального загону спецпризначення та пожежно-рятувального підрозділу Скадовського району дохідливо і цікаво знайомили хлопців і дівчат зі специфікою своєї професії, частково навіть проводили профорієнтаційну роботу.

Кожен бажаючий мав змогу приміряти на себе бойове спорядження пожежних і рятувальників та задавати запитання щодо застосування представленого на їх огляд обладнання.

Набуті знання та навики представники команд показали  на етапах конкурсу «Рятівник»: «Одягання бойового одягу пожежного», «Порятунок потопаючого» з використанням кінця Александрова, «Влучний ствольщик» і «Теоретичний». Перед початком вогнеборці особисто демонстрували як правильно виконувати той чи інший норматив, потім поправляли, підказували, щоб зрештою завдання було виконане правильно. У змаганнях дівчатка не відставали від юнаків. Приємно відзначити, що юні патріоти показували гарні результати. І по кожному етапу рятувальники заохотили кращих грамотами та цінними подарунками.

Програма  обласного етапу Гри, крім участі в обов’язкових конкурсах, сприяла щоденному козацькому вишколу учнівської молоді, постійній реорганізації власного побуту, надала можливість роям відчути себе основним компонентом у складній ієрархії військово-патріотичних стосунків.

Окрім вже традиційного проведення гри на Херсонщині, діти з районів області мали змогу побачити масштабні навчання військовослужбовців із залученням спеціалізованої військової техніки й знарядь, які в майбутньому можуть використовуватися дітьми у проведенні гри «Сокіл».

Команда «Прикордонник» гідно представила себе в змаганнях «Джура» – 2017. В пам’яті всіх учасників та членів журі залишився енергійний, потужний творчий виступ команди  в рамках конкурсу «В колі друзів» та одноголосно отримав найвищу оцінку – І місце. І це тільки початок перемог! ІІ місце в конкурсі «Впоряд» та «Таборування», ІІІ місце – «Влучний стрілець». Є і особисті нагороди: І місце в змаганнях «Чумацький шлях» у Семенова Максима, ІІ місце в змаганнях «Рятівник» посів Конопльов Данило, ІІІ місце в змаганні «Влучний стрілець» зайняв Голік Данило. З такими гарними результатами команда ввійшла в трійку переможців і з загальною сумою 92 бали посіла ІІІ місце та особисту нагороду від «Товариства воїнів – учасників, ветеранів АТО на сході України» м.Херсон – білети на концерт рок-групи «Океан Ельзи».

Залишається побажати нашій команді та її керівникам Малишенку Анатолію Петровичу і Калинюк Тетяні Олександрівні натхнення та майбутніх перемог.

Жовтень 2017
    « Вер