Страховий стаж – період, протягом якого людина підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску.  З 01 січня 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії,  складає 25 років замість 15-ти років як було раніше, і надалі  стаж поступово збільшуватиметься до 35 років у 2028 році. Для зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям, у тому числі  «спрощенцям»,  необхідно своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок та подавати річну звітність до органів фіскальної служби.Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску завантажуються до системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги в центрі зайнятості та інших соціальних виплат. Згідно діючого законодавства  фізичні особи – підприємці  зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому ніж 22% від мінімальної зарплати, яка  на сьогодні  складає  3723 грн, відповідно мінімальний страховий внесок –  819 грн. 06 коп на місяць.  Максимальна величина доходу, яка  підлягає оподаткуванню, з 1 січня поточного року  складає 55 845 грн, відповідно сума нарахованого єдиного внеску –  12 285,90 грн.Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування,  з 1 січня 2017 року зобов’язані сплачувати єдиний внесок щоквартально в розмірі 22% від суми отриманого доходу, але не менше ніж мінімальний страховий внесок за кожен місяць,  навіть у разі  відсутності доходу.  Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за звітний квартал, –  до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, виникає недоїмка, на яку  нараховуються фінансові санкції. Пам’ятайте! Наявність недоїмки зі сплати страхових  або єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і приватний підприємець  ризикує  залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Шановні підприємці, задумайтесь над своїм майбутнім!

Розрахуйтеся з боргами по страхових  та єдиному внесках!

Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог.

Каховський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУПФУ в Херсонській області

Жовтень 2018
« Вер