Календар
Серпень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Архіви новин
iGov.org.ua
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2021-08-06.

Каховський район утворений відповідно постанови Верховної Ради України №807-ІХ від 17 липня 2020 року. За кількістю громад, що увійшли до його складу, він є найбільшим на території Херсонської області. Зокрема, у складі новоутвореного Каховського району 3 міські територіальні громади – Каховська, Новокаховська, Таврійська, 6 селищних – Великолепетиська, Верхньорогачицька, Горностаївська, Любимівська, Асканія-Новська, Чаплинська та 6 сільських – Зеленопідська, Костянтинівська, Присиваська, Рубанівська, Тавричанська та Хрестівська.

Чисельність наявного населення станом на 1 січня 2021 р. 222,5 тис.осіб , або 32,6 % від населення області, у тому числі: сільське – 96,2 тис.чол., міське –126,3 тис.чол.

Структура земельного фонду

Територія, усього

   
у тому числі: сільськогосподарські угіддя 656,57 тис.га
із них: рілля 501,90 тис.га
Ліси й інші лісовкриті площі 92,67 тис.га
Забудовані землі 17,12 тис.га
Землі водного фонду 43,76 тис.га
Інші землі 42,22 тис.га

Промисловість

В районі функціонує 27 підприємств, що знаходяться на самостійному балансі, найбільша питома вага яких належить до харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів, машинобудування, ремонт та монтаж машин і устаткування.

Виконання бюджетів

Доходи місцевих бюджетів на 1 особу  – 5 206,80 грн

Податкові надходження на 1 особу   – 4 900,30грн

Транспортний комплекс і зв’язок

Залізничний транспорт    
Наявність підприємств    
                  залізничних станцій 3 один.

   
Наявність: авіакомпаній один.
                   аеропортів один.
Автомобільний транспорт    
Підприємств (АТП) 21 один.
Виконують перевезення    
пасажирські 8  
вантажні 13  
Наявність автомобільних доріг   км
Загальнодержавного 229,4 км
Республіканського 89,55 км
Місцевого значення 1364 км
Морський й річковий транспорт  
підприємств 1 один.
вантажних 1 один.
пасажирських   один.
порти: морських   один.
            річкових 2 один.
Зв’язок загального користування: Наявність телефонного зв’язку у містах 22,1  

тис.апаратів

Селах   тис.апаратів
Міських телефонних станцій 5 один.
Сільських телефонних станцій 53 один.
Наявність вишок мобільного зв’язку 66 один.
Кількість абонентів мобільного зв’язку 200700 один.
Кількість основних телефонів

на 100 жителів

28 один.

Поштові заклади

Кількість працюючих

108 157
Наявність відділів у містах    
Районних    
Сільських    

Сільське господарство

Кількість агропромислових формувань, всього 2909 один.
у тому числі:    
Колективних сільгосппідприємств 2 один.
Приватні підприємства 104 один.
Господарські товариства 115 один.
Фермерські господарства 553 один.
Інші суб’єкти господарювання 2067 один.
Структура валового виробництва сільського господарства    
рослинництво 84,14 %
тваринництво 15,86 %
Виробництво сільгосппродукції на одну особу (усі категорії господарств) 54216 грн

Виробництво основних видів сільськогосподарської продукції

  Виробництво рослинницької продукції (усі категорії господарств), тис.тонн Середня урожайність на 1 га, ц
Зерно та зернобобові культури 613,2 32,4
Цукровий буряк  
Соняшник 151,7 16
Інші культури 312,7 70,3
  Виробництво тваринницької продукції (усі категорії господарств) Одиниця виміру

 

М’ясо 8,8753 тис.тонн
Молоко 46,5 тис.тонн
Яйце 18,2 млн. штук
Риба тис.тонн

Мале підприємництво

Мале підприємництво району представлене 1439 підприємств, обсяг виробленої продукції становить 1151,703 тис.грн. або 8,38% від загального обсягу виробленої продукції (робіт, послуг) області .

Соціальна сфера

Чисельність пенсіонерів у районі становить  54849 осіб, з них за віком –34427, по інвалідності – 8907 осіб, 1571 – за вислугою років, 487 осіб одержують соціальні пенсії. Місячний фонд по виплаті пенсій складає 83 873 868,39 грн., державних допомог –   60 983 992,77 грн.

Гуманітарна сфера

Освітня галузь району складається  з 2-х   вищих навчальних закладів IV- рівня акредитації , ІІІ – рівня акредитації, в яких навчається 1316 студентів, 3 закладів фахової передвищої освіти – 1540 студентів.   В 6 професійно-технічних навчальних закладах здобувають професійну освіту 1912 учнів. В 94 денних загальноосвітніх навчальних закладах навчається 24336  учнів, працюють 2380 педагогів. В 101  дошкільному закладі утримується 6666 вихованців та  6338 учнів відвідують  гуртки 17 дитячих позашкільних установ. В навчальних закладах району функціонують 92 шкільних бібліотеки, бібліотечний фонд яких налічує  1024558  одиниць.

До медичної галузі району належать  74 лікувальних заклади, 70  ФАПів.

Галузь культури району представлена 108 бібліотеками,   75 будинками культури, 45 сільськими клубами та 32 клубами за інтересами. На території району знаходяться 350 пам’яток історії, 31 – архітектури, 469  археології.

Спортивні об’єкти району включають в себе 15 стадіонів, 105 спортивних залів, 439 спортивних площадок, 2 фізкультурно-оздоровчі центри, 20 тренажерних залів.

Видатні історичні постаті району

У галузі: Прізвище, ініціали Посада, професія, фах
економіки Панкевич К.Г. Герой Соціалістичної праці (1971), директор радгоспу “Червоний Перекоп”
  Єрохіна О.Т. Герой Соціалістичної праці  (1971), пташниця радгоспу “Каховський”
  Пишта М.В. Герой Соціалістичної праці  (1966), свинар радгоспу “Каховський”
  Кириченко А.С. Герой Соціалістичної праці  (1966), механізатор колгоспу ім. Крупської
  Кулик А.І. Герой Соціалістичної праці  (1982), начальник механізованого загону радгоспу – технікуму (д. 93216)
  Найдьонова В.О. директор Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції, Герой України. Має державні нагороди України – Орден княгині Ольги ІІ, ІІІ ступеня, Орден  Святої  Великомучениці Варвари, медаль Святого Преподобного Сергія Радонежського, орден за церковні заслуги ім. Князя Володимира ІІ ступеня, Орден Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира ІІІ ступеня.
  Барильник В. Т. Видатний вчений, кандидат сільськогосподарських наук
  Кисіль М. А. Герой Соціалістичної Праці
  Бугрій І. В. Герой Соціалістичної праці
  Цікал М. В. Герой Соціалістичної праці
  Бабіцький В.П. Герой Соціалістичної Праці, начальник мех. загону СЗАТ ім. Кірова
  Ніколаєнко А. Ф. Герой Соціалістичної Праці, начальник мех. загону СТОВ «Росія»
  Фальковський І. П. Герой Соціалістичної Праці, механізатор колгоспу ім. Кірова
  Санін О.І. Герой Соціалістичної Праці, ланковий мех. загону радгоспу «Долинське»
  Мусієнко Г.А. Герой Соціалістичної праці  (1966), перший секретар Каховського райкому КПУ
  Непорожній П.С. Головний інженер управління “Дніпробуд”, міністр електростанцій СРСР, доктор технічних наук, член-кореспондент Академії Наук СРСР
культури Єрмілова – Платова Є.Ф. художниця – авангардиста 30-х років ХХ століття, уродженка с. Кам’янка, роботи знаходяться в Третьяковській галереї та в інших світових музеях
  Братан М.І. письменник, голова Херсонської обласної організації спілки письменників України, уродженець с. Семенівка
  Фомін Є.П. український радянський поет
  Спендіаров О.О видатний вірменський композитор, музично-громадський діяч, народний артист Вірменської РСР
  Жук М. І. український художник і поет, професор
  Гаєнко Ф. відома актриса ХХ-го сторіччя, народна артистка УРСР
  Григоренко О. І. Видатний конструктор літаків, лауреат державної премії
  Болгарин І. Я. Видатний кінорежисер, почесний громадянин селища Велика Лепетиха
  Баранов-Россіне В. Видатний художник
  Лисечко Г. Відомий художник
  Розинська П. К. Видатний діяч музичної культури Республіки  Саха (Якутії)
  Богуцький Ю. П. Заслужений діяч мистецтв України
  Семашко О. М. Професор, доктор філософських наук, віце-президент Української Академії наук національного прогресу, член Спілки театральних діячів України.
  Пузиренко В. В. Поет, член Спілки письменників України
  Куліш М.Г. Український письменник, драматург
  Кулик О.П. Поет, член Спілки письменників України
  Гавдзинський А.С. Народний художник України, заслужений художник України, Почесний громадянин Нової Каховки.
  Бахута А.П. Поет, лауреат Міжнародної літературної премії імені Олексія Кручоних
  Шило Г.П. Безрукий художник, автор багатьох полотен
науки і освіти Білих М.О. доцент кафедри легкої атлетики Київського державного інституту фізичної культури , автор наукових робіт з легкої атлетики
  Овсяников-Куликовський Д. М. літературознавець, мовознавець, почесний академік Петербурзької АН
  Гребінь Л. К. Герой Соціалістичної Праці, академік
  Івановський В. Я. Герой Соціалістичної Праці
  Матковський С.М. Герой Соціалістичної Праці
  Назаренко А.І. Заслужений вчитель України
історії Зюзь І.І. Герой Радянського Союзу
  Загной В. К. Герой Радянського Союзу
  Гречихін Н. А. Герой Радянського Союзу
  Гридасов Д. Т. Герой Радянського Союзу
  Ландар Г. М. Герой Соціалістичної праці
  Кияшко І. К. Повний кавалер Ордена Слави
  Ціпачов І. Т. Генерал-майор медичної служби
  Мальченко М.П. Герой Радянського Союзу
  Тимошенко М. К. Герой Радянського Союзу
  Шелест В.М. Герой Радянського Союзу
  Кудря І. Д. Герой Радянського Союзу
  Альошин М. С. Герой Радянського Союзу
інше Барильник Т. Г. Видатний політичний діяч
  Салогор М. Л. Молдовський державний діяч українського походження
  Сущенко О. Г. Член Національної спілки журналістів України
  Фалдзінський С. М. Старший майстер з озеленення і благоустрою Нової Каховки в період будівництва Каховської ГЕС

Релігія

     До релігійних угрупувань  району належать церкви різних конфесій  Української православної церкви Київського патріархату,  Римсько-католицької церкви, церкви Євангельські  християни-баптисти,  громади християн віри євангельської  (п’ятидесятники),  церкви Союзу Церкви Божої України,  Євангельські християни, Новоапостольська церква,  Єпископальна (англіканська) церква, Пресвітеріанська церква, Мусульманська  релігійна громада тощо.

  В районі наявні 59 культових споруд та   Корсунський Богородичний жіночий монастир Новокаховської єпархії Української православної Церкви, с. Корсунка.

Суспільно – політичні дані

До органів влади району належать районна рада, до складу якої входять 42 депутат4, 3 міські ради – 94 депутати, 6 селищних – 139 депутатів та 6 сільських рад – 144 депутати.

До територіальних структурних підрозділів центральних органів влади належать підрозділи Головного управління  Пенсійного фонду України в Херсонській області, Головного управління  Держпродспоживслужби в Херсонській області,  Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області,  Державної казначейської служби,  Фонду соціального страхування України в Херсонській області тощо.

Судові, правоохоронні та контролюючі органи в районі представлені міськрайонними  судами,  Каховською місцевою прокуратурою,  підрозділами ГУ ДФС у Херсонській області, Автономної Республіці Крим та м. Севастополі ,  ГУ Національної поліції в Херсонській області.

з/п

Народні депутати України обрані в регіонів мажоритарних округах (прізвище, ім’я, по батькові) Виборчий округ,

№, центр виборчого округу

Партійність,

фракція

1.

Іванов Володимир Ілліч

185 Член партії «Слуга народу»
2.

Колихаєв Ігор Вікторович

184 Самовисування
3. Ковальов Олексій Іванович 186 Партія «Слуга народу»

з/п

Депутати

обласної ради

(прізвище, ім’я, по батькові)

Виборчий округ, №, центр виборчого округу Партійність,

фракція

1.      1. Репілевський Едуард Вікторович   Херсонська регіональна організація політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»
2.      2. Хлань Сергій Володимирович   Херсонська територіальна організація політичної партії «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»
3. Романій Михайло Дмитрович   Херсонська регіональна організація політичної партії
«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»
4. Тарасова Наталія Олександрівна   ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ЄС»
5. Дяков Сергій Миколайович   ПП «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»»
6. Гондарєва
Галина Вікторівна
  «СЛУГА НАРОДУ»
7. Дроздік
Сергій Миколайович
  «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»
8. Романенко
Руслан Васильович
  «БАТЬКІВЩИНА»
9. Салтиков
Валерій Миколайович
  «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»
10. Штанько Віталій Миколайович   «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»
11. Хвостов Володимир Вікторович   Херсонська обласна Політична партія «СЛУГА НАРОДУ»
12. Микитюк Денис Миколайович   «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»
13. Власов Юрій Валентинович   Політична партія “Партія Ігоря Колихаєва “НАМ ТУТ ЖИТИ!”
14. Репілевський Данило Едуардович   ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ”

До засобів масової інформації району належать 9 газет та 4 інтернет-видання, 2 радіо.