Олександр Паливода, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації у прямому ефірі обласного радіо відповідаючи херсонцям на запитання, які лунали в ефірі розповів про ситуацію з реалізацією молочної продукції.

“Нещодавно в ЗМІ пройшла інформаційна хвиля, начебто молоко від населення буде заборонене для реалізації. Я хочу наголосити на тому, що в Україні не введено та не планується введення жодних обмежень на закупівлю молока у населення – херсонські приватні виробники молока і надалі можуть реалізовувати власну молочну продукцію у звичному режимі. Мова йде не про заборону продажу молока від населення, а про вступ в силу з 1 липня нового стандарту ДСТУ, якій впроваджуватиметься поступово і стосуватиметься тільки переробних підприємств”, – розповів Паливода.

Наразі в Україні стосовно молочної сировини діють нормативи ще 1997 року, які поступово будуть змінюватись згідно вимогам ЄС щодо безпеки та якості. Молокопереробна галузь мінімум на третину забезпечується молоком від приватного сектору, тому зараз зусилля Міністерства АПК і робота обласної влади на місцях спрямована на різні заходи, які забезпечать поступове підвищення якості молочної сировини.

“Зараз в області функціонують 13 молокопереробних підприємств, які закуповують молоко за ціною 6 грн за літр молока 2-го сорту та 9 грн 40 копійок – за літр молока першого сорту. Як бачите, різниця в ціні досить суттєва, тому у приватних виробників молока є матеріальний стимул, щоб отримувати молоко більш високого ґатунку. Для цього необхідно мати деяке обладнання: як мінімум охолоджувачі та доїльні апарати. У цьому має допомогти кооперація. Об’єднання у кооперативи дасть можливість селянам скористатися державними програмами підтримки, на які в цьому році виділена чимала сума. Кооперуючись, виробники молока зможуть придбати доїльне та інше обладнання, охолоджувачі молока, організовувати збут по вигідній ціні”, – розповідає директор департаменту АПК.

Зараз департамент вивчає різні моделі і напрямки, за якими можна підтримувати і розвивати молочарську галузь в області: розробка програм підтримки галузі з місцевих бюджетів, створення молочних підприємств на умовах співфінансування, залучення грантових коштів, підтримка руху кооперації та інші.

Квітень 2019
« Бер

• Місячник благоустрою

З 28 березня по 08 травня в районі проводиться щорічна акція “За чисте довкілля”  Запрошуємо усіх бажаючих на весняну толоку в своєму селі.