Сьогодні 11 квітня світова громадськість згадує події, які відбувалися в 1945 році. Друга світова війна наближалася до свого завершення, але не всім судилося дожити до цієї події. Німецьке командування прийняло не людське рішення, від якого навіть зараз стигне кров – про тотальне винищення в’язнів концтаборів. Фашистська каральна машина доживала останні місяці, та ставала все більш агресивнішою. І вся нелюдська лють падала на полонених і в’язнів таборів. Минуло вже понад сімдесят років з того часу, як від неминучої смерті були врятовані тисячі полонених.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається з метою збереження пам’яті  про трагічні події Другої Світової війни, які забрали життя людей, що загибли у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання.

В цю пам’ятну дату ми згадуємо усіх, хто пройшов фашистські концентраційні табори, хто навіки залишився  у безіменних могилах чи печах крематоріїв віддавши своє життя за те, щоб ми мали змогу жити, відбудовувати країну та тих, хто вижив усім смертям на зло. На жаль, усе менше серед нас ветеранів, які вижили після тортур фашистських концтаборів, але пам’ять про них живе. З року в рік, весняного дня, ми приносимо квіти до пам’ятників загиблим  в ті далекі  роки війни, вшановуємо подвиг дідів і прадідів, які полягли заради нашого мирного майбутнього разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддаємо данину скорботної пам’яті загиблим у фашистських катівнях та відвідуємо тих, хто пережив ті страшні дні.

В селі Чорноморівка Каховського району проживав Годило Дмитро Іванович, колишній в’язень, який на власному досвіді відчув жахіття нацистських концтаборів. У 1942 році шістнадцятирічним юнаком  Дмитра Івановича вивезено  до  Австрії в найстрашніший німецький концтабір Маутхаузен. Лише  щасливий  випадок  допоміг  залишитися  живим. Після війни колишній полонений повернувся до рідного села де жив і працював. Минулого року районна делегація відвідали родину Годило, а сьогодні на привеликий жаль Дмитра Івановича вже немає у живих…

З нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів шкільний волонтерський загін відвідав могилу Годило Дмитра Івановича, щоб віддати данину пошани подвигу Дмитра Івановича, який пройшов усі кола пекла та покласти живі квіти..

Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» – голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань Ми не маємо права забувати про це велике лихо і повинні бути вдячними за велику жертву. Головне для нас, щоб це більше не повторилося.

Грудень 2018
« Лис