Незабаром в області розпочнеться весняний призов громадян на строкову військову службу

Згідно з Указом Президента України №22/2019 від 30.01.2019 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році» на поточний рік визначено такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

1) квітень – червень;

2) жовтень – грудень.

Так, в 2019 році на строкову військову службу призову підлягають придатні за станом здоров’я чоловіки – громадяни України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

Слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відстрочку від строкової служби можуть отримати:

• громадяни, у яких є дитина віком до трьох років;
  • чоловіки, які мають 2 і більше дітей або вагітну дружину;
  • громадяни, у яких є непрацездатні батьки (одинока мати/батько);
  • студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій;
  • призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї;
  • священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі.

Зокрема, повне звільнення від строкової служби можуть отримати громадяни України, які підпадають під ст. 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», а саме:

• визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
  • досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
  • які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах;
  • виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;
  • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;
  • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання;
  • призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

Всі інші призовники, які отримали повістку з військкомату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці.

Законодавством України передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу.

За неявку у військовий комісаріат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України, що передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Березень 2019
« Лют

• Гала-концерт. Таврійський барвограй

26 березня в районному будинку культури проходитиме районний конкурс-огляд дитячої художньої творчості «Таврійський барвограй».  Запрошуємо усіх бажаючих на гала-концерт.