Календар
Листопад 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2023-11-30.

Новина для пільговиків Каховського району

 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1176 внесено зміни до  Постанови № 409 від 06.08.2014 р. «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», яка визначає соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для споживачів, які отримують пільги.

З  01 травня 2019 року встановлено норми для користування послугами з індивідуального опалення такі:

у разі використання природного газу для індивідуального опалення– 4 куб.м природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Крім того, застосовується коригуючий коефіцієнт залежно від особливостей регіонів та типу будівель.  Розмір коригуючого коефіцієнту складає 0,903; 0,658 відповідно до типів будівлі для Херсонської області.

Приклад розрахунку пільгової норми  на опалення. Опалювальна площа – 31,5 кв. метрів. Кількість мешканців – 1 особа.

  • Для 1-2 поверхових будівель = 31,5 м2 * 4 м3 * 0,903 =  113,78 м3 на кожний зимовий місяць.
  • Для будівель на 3 і більше поверхів = 31,5 м2 *  4 м3  *  0,658  =  82,9м3 на кожний зимовий місяць.

 для користування послугами з централізованого постачання холодної води – 4 куб. метра змінено на  3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

для користування послугами з централізованого водовідведення – 3,6 куб. метри на одну особу на місяць.

Таким чином пільгові норми споживання природного газу на опалення, на водопостачання та водовідведення для споживачів зменшені.

 

Три кроки для отримання пільг на житлово-комунальні послуги учасникам бойових дій АТО

Учасник бойових дій відповідно до встановлених державою соціальних гарантій має право: на 75-процентну знижку плати за користування житлом (квартирна плата), 75-процентну знижку плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання, 75-процентна знижка вартості палива. Встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 % тарифів вартості основних та 50% – додаткових робіт).

Для отримання вищезазначених пільг військовослужбовець повинен мати такі документи: копію посвідчення учасника бойових дій; копію паспорта та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також надати  інформацію про адресу зареєстрованого або фактичного місця проживання, про характеристику житла та послуги, якими він реально користується.

 Механізм отримання пільг:

  • Звернутися до сільської (селищної) ради за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з вищезазначеним пакетом документів (при собі мати оригінали). Надана інформація необхідна для включення до реєстру пільговиків. За необхідності отримати список-дозвіл (затверджений начальником УСЗН) для оформлення пільги за фактичним місцем проживання.
  • Звернутися до підприємства-надавача послуг із заявою про оформлення пільги, вищенаведеним пакетом документів, квитанціями про сплату за послуги та  зі списком-дозвілом для оформлення пільг за фактичним місцем проживання. При собі мати оригінали зазначених документів.
  • Отримати позитивне рішення організації – постачальника відповідних послуг (позначку в договорі).

Здійснивши ці три кроки, учасник бойових дій отримує гарантовані державою пільги на житлово-комунальні послуги та послуги зв’язку.

До уваги пільговиків Каховського району

Управління соціального захисту населення Каховської районної державної адміністрації інформує, що Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 04.06. 2015 №389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї».

Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів (далі – пільги), зубопротезування залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

Пільги надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.  У 2021 році величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу складає 3180 грн.

Назва категорії Пільги надаютьсябез урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї Пільги надаютьсяз урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї з 01.07.2015 року
Особи з інвалідністю внаслідок війни +
Учасник бойових дій +
ЧАЕС І категорія +
ЧАЕС ІІ категорія +
Ветеран військової служби +
Ветеран органів внутрішніх справ +
Вдова ветерана військової служби +
Особи з інвалідністю внаслідок  проходження військової служби +
Батьки загиблого при проходженні військової служби +
Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни +
Учасник війни +
Жертви нацистських переслідувань +
Дитина війни +
Працівник служби цивільного захисту на пенсії +
Сільський педагог на пенсії +
Сільський медик на пенсії +
Сільський бібліотекар на пенсії +
Сільський спеціаліст із захисту рослин  на пенсії +
Багатодітна сім’я +

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами  поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога;

6) доходи від підприємницької діяльності.

7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

У разі зменшення доходу сім’ї пільговик має право звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.