Новина для пільговиків Каховського району

 Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1176 внесено зміни до  Постанови № 409 від 06.08.2014 р. «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», яка визначає соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для споживачів, які отримують пільги.

З  01 травня 2019 року встановлено норми для користування послугами з індивідуального опалення такі:

у разі використання природного газу для індивідуального опалення– 4 куб.м природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Крім того, застосовується коригуючий коефіцієнт залежно від особливостей регіонів та типу будівель.  Розмір коригуючого коефіцієнту складає 0,903; 0,658 відповідно до типів будівлі для Херсонської області.

Приклад розрахунку пільгової норми  на опалення. Опалювальна площа – 31,5 кв. метрів. Кількість мешканців – 1 особа.

 • Для 1-2 поверхових будівель = 31,5 м2 * 4 м3 * 0,903 =  113,78 м3 на кожний зимовий місяць.
 • Для будівель на 3 і більше поверхів = 31,5 м2 *  4 м3  *  0,658  =  82,9м3 на кожний зимовий місяць.

 для користування послугами з централізованого постачання холодної води – 4 куб. метра змінено на  3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

для користування послугами з централізованого водовідведення – 3,6 куб. метри на одну особу на місяць.

Таким чином пільгові норми споживання природного газу на опалення, на водопостачання та водовідведення для споживачів зменшені.

 

Три кроки для отримання пільг на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та транспортні послуги учасникам бойових дій АТО

Учасник бойових дій відповідно до встановлених державою соціальних гарантій має право: на 75-процентну знижку плати за користування житлом (квартирна плата), 75-процентну знижку плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання, 75-процентна знижка вартості палива. Встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 % тарифів вартості основних та 50% – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% затверджених тарифів. Ця гарантія надається за умови перейменування абонемента на особу, яка має право на пільги.

Для отримання вищезазначених пільг військовослужбовець повинен мати такі документи: копію посвідчення учасника бойових дій; копію паспорта та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також надати  інформацію про адресу зареєстрованого або фактичного місця проживання, про характеристику житла та послуги, якими він реально користується.

 Механізм отримання пільг:

 • Звернутися до сільської (селищної) ради за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з вищезазначеним пакетом документів (при собі мати оригінали). Надана інформація необхідна для включення до реєстру пільговиків. За необхідності отримати список-дозвіл (затверджений начальником УСЗН) для оформлення пільги за фактичним місцем проживання.
 • Звернутися до підприємства-надавача послуг із заявою про оформлення пільги, вищенаведеним пакетом документів, квитанціями про сплату за послуги та  зі списком-дозвілом для оформлення пільг за фактичним місцем проживання. При собі мати оригінали зазначених документів.
 • Отримати позитивне рішення організації – постачальника відповідних послуг (позначку в договорі).

Здійснивши ці три кроки, учасник бойових дій отримує гарантовані державою пільги на житлово-комунальні послуги та послуги зв’язку.

Пільги на транспортні послуги

Учасники бойових дій мають право безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

 Для учасників бойових дій документом, що посвідчує право на безоплатний проїзд, є посвідчення УБД .

До уваги пільговиків Каховського району

Управління соціального захисту населення Каховської районної державної адміністрації інформує, що Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 04.06. 2015 №389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї».

Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів (далі – пільги), зубопротезування залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

Пільги надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.  У 2019 році величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу складає 2690 грн.

Назва категорії Пільги надаютьсябез урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї Пільги надаютьсяз урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї з 01.07.2015 року
Особи з інвалідністю внаслідок війни +
Учасник бойових дій +
ЧАЕС І категорія +
ЧАЕС ІІ категорія +
Ветеран військової служби +
Ветеран органів внутрішніх справ +
Вдова ветерана військової служби +
Особи з інвалідністю внаслідок  проходження військової служби +
Батьки загиблого при проходженні військової служби +
Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни +
Учасник війни +
Жертви нацистських переслідувань +
Дитина війни +
Працівник служби цивільного захисту на пенсії +
Сільський педагог на пенсії +
Сільський медик на пенсії +
Сільський бібліотекар на пенсії +
Сільський спеціаліст із захисту рослин  на пенсії +
Багатодітна сім’я +

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами  поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога;

6) доходи від підприємницької діяльності.

7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців з місяця визначення відповідного права.

У разі зменшення доходу сім’ї пільговик має право звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.

Порядок надання пільг військовослужбовцям АТО

Рішенням ХХХІХ сесії VІ скликання від 05.06.2015р. № 630 затверджено «Порядок надання пільг  військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО за рахунок коштів районного бюджету».

1.Порядок визначає механізм надання пільг військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, які зареєстровані і проживають в Каховському районі.

 1. Пільги:

– 50-процентна   знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21  кв.  метр загальної площі житла на кожну особу,  яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має  право  на  знижку плати,  та  додатково  10,5 кв. метра на сім’ю).

–  50-процентна  знижка  плати  за користування комунальними послугами   (газом, електроенергією, водопостачання, водовідведення та вивіз побутових відходів) в межах норм, передбачених чинним законодавством.

 1. Право на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг відповідно до Порядку надаються:

3.1 Військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції (далі пільговик) та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

3.2 Членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

 1. До членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
 2. З метою підтвердження права на пільги особа подає до виконавчого органу сільської (селищної) ради зазначені документи:

5.1.Заяву про включення до списку військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції на отримання пільг (на ім’я начальника управління соціального захисту населення Каховської РДА).

5.2.Копію документа, що підтверджує участь громадянина в антитерористичній операції та витяг з наказу по стройовій частині Міністерства оборони України.

5.3.Копію паспорта.

5.4.Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

5.5.Довідка про склад сім’ї .

5.6.Копія свідоцтва про шлюб (при потребі).

5.7.Копія свідоцтв про народження дітей (при потребі).

5.8.Копія свідоцтва про смерть (для членів сім’ї загиблих (померлих) під час участі в АТО).

5.9. Згода про збір персональних даних.

Копії документів надаються разом з оригіналами.

 1. Виконавчий орган сільської (селищної) ради приймає подані документи (копії документів), перевіряє відповідність поданих копій документів їх оригіналам, фіксує надану інформацію (у вигляді списку). Передає список та завірені копії документів на кожного пільговика та членів його сім’ї на кого поширюється пільга до управління соціального захисту Каховської РДА.

7.Управління соціального захисту Каховської РДА надає інформацію щодо пільговиків підприємствам-надавачам послуг у вигляді списків.

 1. Порядок розрахунків.

8.1.Підприємства-надавачі послуг щомісяця до 25  числа  подають до  управління соціального захисту Каховської РДА у паперовому вигляді розрахунки  щодо  вартості  послуг,  наданих пільговикам у минулому місяці, згідно форми “2-пільга”.

8.2.Між підприємствами – надавачами послуги та управлінням соціального захисту населення Каховської РДА складаються  акти звіряння розрахунків за надані пільги згідно форми “3-пільга”.

8.3. Підприємства-надавачі послуг несуть персональну відповідальність за недостовірність та подання неправильної звітності.

8.4.Відшкодування коштів за надані пільги проводиться управління соціального захисту населення Каховської РДА  за рахунок коштів районного бюджету на відповідний рік.

 1. Сільські (селищна) ради щомісяця до другого числа інформують управління соціального захисту населення Каховської РДА про зміни, якщо такі відбуваються, стосовно пільговиків та членів їх сімей на кого поширюється пільга (зміна адреси зареєстрованого місця проживання, демобілізації, підключення житла до систем газо-, електропостачання для опалення житла, смерть, тощо).


Анонси подій

iGov.org.ua
Календар
Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Архів новин
Погода
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2021-04-15.