До відома пільговиків Каховського району!

З набранням чинності Закону України “Про національну поліцію” з 07 листопада 2015 року втратив  чинність Закон України “Про поліцію”. В зв’язку з цим особи, які мали право на пільги згідно із зазначеним законом, втратили таке право.

Приємна новина для пільговиків Каховського району

 Постановою Кабінету Міністрів України № 842 від 28.10.2015 р. внесено зміни до Постанови № 409 від 06.08.2014 р. «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», яка визначає соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами для споживачів, які отримують пільги . Згідно з Постановою пільгові норми для користування послугами з газопостачання такі:

 • за умови встановлення газових лічильників:

– за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання – 6 куб.м на одну особу на місяць;

– за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 9 куб.м на одну особу на місяць;

– за наявності газової плити та газового водонагрівача – 18 куб.м на одну особу на місяць.

 • у разі відсутності газових лічильників– норми споживання визначені згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. № 619 “Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників”;
 • у разі використання природного газу для індивідуального опалення– 7 куб.м природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період. Крім того, застосовується коригуючий коефіцієнт залежно від особливостей регіонів та типу будівель.

Треба зазначити, що Постановою № 842 від 28.10.2015 р. введено зміни стосовно типів будинків та розміру коригуючих коефіцієнтів. Раніше типи будівель поділялися на дві категорії: індивідуальний житловий будинок та багатоквартирний житловий будинок, та мали розмір коригуючого коефіцієнту 0,903 і 0,404 відповідно.

Тепер типи будівель поділяються на три категорії: 1-2 поверхові будівлі, 3-4 поверхові будівлі та будівлі на 5 і більше поверхів.

Розмір коригуючого коефіцієнту складає 0,903; 0,526; 0,355 відповідно до типів будівлі для Херсонської області.

Приклад розрахунку пільгової норми у споживача, де встановлені такі прилади: плита газова, газовий водонагрівач, котел та лічильник газу. Опалювальна площа – 31,5 кв. метрів. Кількість мешканців – 1 особа.

До вступу в дію Постанови № 842 розрахунок був:

 • Для індивідуального житлового будинку = 31,5 м2*7 м3 * 0,903 + 18 м3 = 217,1115 м3 .
 • Для багатоквартирного житлового будинку = 31,5 м2*7 м3 * 0,404 + 18 м3 = 107,082 м3.

Після вступу в дію Постанови № 842 розрахунок зміниться на:

 • Для 1-2 поверхових будівель = 31,5 м2 * 7 м3 * 0,903 + 18 м3 = 217,1115 м3 на кожний зимовий місяць.
 • Для 3-4 поверхових будівель = 31,5 м2 * 7 м * 0,526 + 18 м3 = 133,983 м3 на кожний зимовий місяць.
 • Для будівель на 5 і більше поверхів = 31,5 м2 * 7 м3 * 0,355 + 18 м3 = 96,2775 м3 на кожний зимовий місяць.

Таким чином для споживачів, що проживають в багатоквартирних житлових будинках, а саме в 2 поверхових, кількість яких переважає в Каховському районі, зміни відбулися на користь споживачів.

Три кроки для отримання пільг на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку та транспортні послуги учасникам бойових дій АТО

Учасник бойових дій відповідно до встановлених державою соціальних гарантій має право: на 75-процентну знижку плати за користування житлом (квартирна плата), 75-процентну знижку плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання, 75-процентна знижка вартості палива. Встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 % тарифів вартості основних та 50% – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% затверджених тарифів. Ця гарантія надається за умови перейменування абонемента на особу, яка має право на пільги.

Для отримання вищезазначених пільг військовослужбовець повинен мати такі документи: копію посвідчення учасника бойових дій; копію паспорта та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

 Механізм отримання пільг:

 • Звернутися до сільської(селищної) ради за зареєстрованим(фактичним) місцем проживання з вищезазначеним пакетом документів (при собі мати оригінали). Надана інформація необхідна для включення до реєстру пільговиків. За необхідності отримати список-дозвіл (затверджений начальником УСЗН) для оформлення пільги за фактичним місцем проживання.
 • Звернутися до підприємства-надавача послуг із заявою про оформлення пільги, вищенаведеним пакетом документів, квитанціями про сплату за послуги та  зі списком-дозвілом для оформлення пільг за фактичним місцем проживання. При собі мати оригінали зазначених документів.
 • Отримати позитивне рішення організації – постачальника відповідних послуг (позначку в договорі).

Здійснивши ці три кроки, учасник бойових дій отримує гарантовані державою пільги на житлово-комунальні послуги та послуги зв’язку.

Пільги на транспортні послуги

Учасники бойових дій мають право безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

 Для учасників бойових дій документом, що посвідчує право на безоплатний проїзд, є посвідчення УБД .

 

До уваги пільговиків Каховського району

Управління соціального захисту населення Каховської районної державної адміністрації інформує, що Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 04.06. 2015 №389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» (набирає чинності 01 липня 2015 року).

Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послуг із встановлення квартирних телефонів (далі – пільги) залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

Пільги надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Назва категорії Пільги надаютьсябез урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї Пільги надаютьсяз урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї з 01.07.2015 року
Інвалід війни І групи +
Інвалід війни ІІ групи +
Інвалід війни ІІІ групи +
Учасник бойових дій +
ЧАЕС І категорія +
ЧАЕС ІІ категорія +
Ветеран військової служби +
Ветеран органів внутрішніх справ +
Вдова ветерана військової служби +
Інвалід при проходженні військової служби +
Батьки загиблого при проходженні військової служби +
Учасник війни +
Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни +
Жертви нацистських переслідувань +
Дитина війни +
Міліціонер на пенсії +
Працівник служби цивільного захисту на пенсії +
Сільський педагог на пенсії +
Сільський медик на пенсії +
Сільський бібліотекар на пенсії +
Сільський спеціаліст із захисту рослин  на пенсії +
Багатодітна сім’я +

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога;

6) доходи від підприємницької діяльності.

Пільговикам, яким з 01.07.2015 року пільга буде надаватися з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї  необхідно ТЕРМІНОВО звернутися до уповноваженої особи сільської (селищної) ради для подання декларації про доходи сім’ї  за встановленою формою, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

 Порядок надання пільг військовослужбовцям АТО

Рішенням ХХХІХ сесії VІ скликання від 05.06.2015р. № 630 затверджено «Порядок надання пільг  військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО за рахунок коштів районного бюджету».

1.Порядок визначає механізм надання пільг військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, які зареєстровані і проживають в Каховському районі.

 1. Пільги:

– 50-процентна   знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21  кв.  метр загальної площі житла на кожну особу,  яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має  право  на  знижку плати,  та  додатково  10,5 кв. метра на сім’ю).

–  50-процентна  знижка  плати  за користування комунальними послугами   (газом, електроенергією, водопостачання, водовідведення та вивіз побутових відходів) в межах норм, передбачених чинним законодавством.

 1. Право на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг відповідно до Порядку надаються:

3.1 Військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції (далі пільговик) та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

3.2 Членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

 1. До членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
 2. З метою підтвердження права на пільги особа подає до виконавчого органу сільської (селищної) ради зазначені документи:

5.1.Заяву про включення до списку військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції на отримання пільг (на ім’я начальника управління соціального захисту населення Каховської РДА).

5.2.Копію документа, що підтверджує участь громадянина в антитерористичній операції та витяг з наказу по стройовій частині Міністерства оборони України.

5.3.Копію паспорта.

5.4.Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

5.5.Довідка про склад сім’ї .

5.6.Копія свідоцтва про шлюб (при потребі).

5.7.Копія свідоцтв про народження дітей (при потребі).

5.8.Копія свідоцтва про смерть (для членів сім’ї загиблих (померлих) під час участі в АТО).

5.9. Згода про збір персональних даних.

Копії документів надаються разом з оригіналами.

 1. Виконавчий орган сільської (селищної) ради приймає подані документи (копії документів), перевіряє відповідність поданих копій документів їх оригіналам, фіксує надану інформацію (у вигляді списку). Передає список та завірені копії документів на кожного пільговика та членів його сім’ї на кого поширюється пільга до управління соціального захисту Каховської РДА.

7.Управління соціального захисту Каховської РДА надає інформацію щодо пільговиків підприємствам-надавачам послуг у вигляді списків.

 1. Порядок розрахунків.

8.1.Підприємства-надавачі послуг щомісяця до 25  числа  подають до  управління соціального захисту Каховської РДА у паперовому вигляді розрахунки  щодо  вартості  послуг,  наданих пільговикам у минулому місяці, згідно форми “2-пільга”.

8.2.Між підприємствами – надавачами послуги та управлінням соціального захисту населення Каховської РДА складаються  акти звіряння розрахунків за надані пільги згідно форми “3-пільга”.

8.3. Підприємства-надавачі послуг несуть персональну відповідальність за недостовірність та подання неправильної звітності.

8.4.Відшкодування коштів за надані пільги проводиться управління соціального захисту населення Каховської РДА  за рахунок коштів районного бюджету на відповідний рік.

 1. Сільські (селищна) ради щомісяця до другого числа інформують управління соціального захисту населення Каховської РДА про зміни, якщо такі відбуваються, стосовно пільговиків та членів їх сімей на кого поширюється пільга (зміна адреси зареєстрованого місця проживання, демобілізації, підключення житла до систем газо-, електропостачання для опалення житла, смерть, тощо).

Про безплатний проїзд  пенсіонерів на транспорті загального користування

Відповідно до Закону України « Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII з 1 червня 2015 року скасовується право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті.

Зазначені зміни стосуються ветеранів праці, дітей війни, учасників війни, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, інвалідів III групи та інших.

Разом з цим, постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд  пенсіонерів на транспорті загального користування»  і від 16.08.1994 № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354» передбачено право пенсіонерів за віком і інвалідів на безоплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування  (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах.

Таким чином, особи, які належать до учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, ветеранів праці, з 1 червня цього року зможуть реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті відповідно до зазначених урядових рішень як пенсіонери за віком або інваліди.

Календар
Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Анонси подій

 • Гала-концерт. Таврійський барвограй

  26 березня в районному будинку культури проходитиме районний конкурс-огляд дитячої художньої творчості «Таврійський барвограй».  Запрошуємо усіх бажаючих на гала-концерт.

 • Нарада при голові РДА

  Щопонеділка о 14.00 відбувається нарада при голові РДА щодо підведення підсумків роботи за минулий тиждень та визначення основних пріоритетних напрямків діяльності на поточний період

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

 • Архів новин
  StatPress
  Visits today: 36