Президент Петро Порошенко подякував Уряду та Прем’єр-міністру за підтримку його ініціативи щодо підняття мінімальної заробітної плати до 4100 гривень і врахування відповідних пропозицій у проекті Державного бюджету на 2018 рік. Глава держави зауважив, що звернувся з листом до Кабінету Міністрів і запропонував наступного року вийти на відповідний рівень мінімальної зарплати.

«Я хотів би подякувати Уряду і Прем’єр-міністру, що є відповідна реакція на моє звернення вже в проекті Державного бюджету. І ми, за підсумками покращення інвестиційного клімату і надходжень до бюджету, зможемо проаналізувати за підсумками півріччя або 3-х кварталів, і прийняти рішення про підвищення мінімальної заробітної платні до 4100 грн.»,- наголосив Президент на ІІ Всеукраїнському форумі об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя».

Президент також нагадав про свою зустріч з представниками ділових кіл у минулу п’ятницю: чи не вперше підприємці підняли питання про дефіцит робочих кадрів. «Це є проблема і цей дефіцит означає, що в Україні почала зростати вартість робочої сили», – зауважив він.

За його словами, вартість робочої сили, почала зростати на сьогоднішній день не лише в державному секторі, а й в економіці. «І той, хто хоче, щоб кваліфікована робоча сила працювала на підприємстві, має думати, як наближати рівень заробітних плат до рівня заробітних плат у сусідніх країнах, в тому  числі країнах Європейського Союзу. Якщо там пропонують українцям зараз по 400, 500, 600 євро, то ми маємо також здійснювати кроки для того, щоб наближати заробітну плату», – додав він.

«Я вважаю, що зростання заробітної плати – це позитивний наслідок реформ, відкритості кордонів, орієнтації на європейські показники», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що на запитання про брак робочої сили відповів – платіть людям більше. «Більше заплатять – більш кваліфікована робоча сила, більша мотивація, більше надходжень до місцевих бюджетів, більше надходжень до Пенсійного фонду», – сказав він.

«По Пенсійному Фонду держава свій крок зробила. Два роки тому, ми кардинально, майже вдвічі знизили єдиний соціальний внесок. І вже зараз ми можемо говорити про об’єктивний і очевидний позитивний ефект», – сказав Президент. При цьому Глава держави нагадав про рішення влади щодо збільшення вдвічі мінімальної зарплати. Він зауважив, що «тоді було багато критики, що нібито це буде «душити бізнес і зажене в тінь».

Петро Порошенко наголосив, що це рішення навпаки призвело до виходу з тіні бізнесу:  «Безпрецедентне рішення в умовах України. Це правильне рішення і його слід продовжувати».

Офіційне інтернет-представництво Президента України

• Запрошуємо до обговорення

З метою забезпечення реалізації в районі Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на сайті оприлюднено проект Орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2018 рік у Каховському районі. Запрошуємо зацікавлених осіб до обговорення.

Грудень 2017
    « Лис