Каховщина… Ласкава, щира, сонячна та яскрава. Омита хвилями Дніпра. Вільнодумно вихована безмежним таврійським степом, палким повітрям та чарівним зоряним небом степової глибини, оспівана у віршах.       У зв’язку з відзначенням 95-ої річниці утворення Каховського району 05 червня 2018 року на базі Семенівського НВК (директор – А.В.Носенко)відбулися краєзнавчі читання «Літературні персоналії Каховського району», організовані відділом освіти Каховської РДА (начальник – Т.П.Калініченко), Каховським районним методичним центром (завідувач – Я.В.Тарабанова).

Відкрила захід Валентина Таранник, методист КРМЦ, яка зазначила, що на різних етапах своєї історії каховська земля народжувала працьовитих і талановитих людей, якими треба пишатися.

Розповідь продовжила Юлія Підкова, учитель Чорноморівської школи. Вона познайомила присутніх з життям і творчістю Воробйової Раїси Миколаївни. Талановита поетеса, чарівна жінка і прекрасний педагог. Раїса Миколаївнажила і творила, вписавши Каховщину в свою біографію. У кожному рядку, у кожнім слові, що лягали на папір, – її власні думки та почуття, її душевний стан. У них намагається дати відповіді на болючі питання, актуальні проблеми, пізнати істини філософії буття. І як поради, настанови для молодого, недосвідченого покоління звучать рядки, які є плодами особистого життєвого досвіду:

                            Тому поцінуй кожну вільну хвилину,

                            На марне не витрать життя,

                            Щоб чистим джерелом залишитись людям –

                            Не звалищем бруду й сміття.

З любові до рідного слова починається любов до рідного краю, до України. Хотілося, щоб сучасний читач знав імена талановитих людей нашого краю. І таким поетом і піснярем, який живе і працює в с. Роздольному, є Михайло Кульчицький. Надзвичайно тепло і цікаво пройшла зустріч, на якій Михайло Іванович прочитав свої вірші, присвячені Україні, українській мові, учителям і школі. А як задушевно, ніжно і лірично звучали його пісні! Адже на свої вірші пише музику і сам їх виконує.

Про секрет майстерності Валентини Нижеголенко, талановитої письменниці, яка більше двадцяти років свого життя працювала в бібліотеці с. Сергіївки, розповіла Інна Єфремова, учитель Сергіївської школи. Валентина Михайлівна має чималий творчий доробок: це ліричні твори для дітей і дорослих,  гуморески і байки, збірки оповідань. А розповідають книги про найрідніше: сім’ю, рідне село, таврійське поле, селянські будні, жіночу долю, чуття України. Про своє село пізніше написала:

                            Є на Каховщині село,

                            Сергіївкою зветься.

                            Хай добрим людям в тім селі

                            Легесенько гикнеться.

                            Як часто згадую його

                            І як в ньому жилося.

                            Життя роками там спливло,

                            Все краще відбулося.

                            А люди славні в цім селі,

                            Бо вдачу добру мають.

                            Такі прекрасні трударі

                            Всі труднощі здолають.

                            Піснями славиться село,

                            А люди – голосами.

                            Мій спомин полетів у даль

                            І злився з небесами.

«Таврійська земля може пишатися своєю донькою Нижеголенко Валентиною Михайлівною, – напише її онука Оля, – а ми, її продовжувачі, не підведемо. Бо у наших душах вона запалила той вогник, що ніколи не згасне!»

На сучасному обрії літературного життя засвітилися зірки с. Любимівки під іменами Кохановська Любов Гаврилівна та Іванова Галина Олександрівна.Любов Гаврилівна (вчитель Любимівської школи № 1, ветеран праці) – надзвичайно поетична натура. У її творчому доробку – ціла низка поетичних творів, пронизаних почуттями тривоги та надії, віри і любові до рідної землі. Вона справжня українська Берегиня. Читаючи її вірші, одразу відчуваєш глибину і міць художнього слова.

Галина Іванова захопилась віршуванням із шкільних років. Була постійним учасником творчих конкурсів. Сьогодні вона працює психологом у школі і продовжує вдосконалювати поетичну майстерність. Визначальна риса творчої діяльності – природне чуття мови. Пише про історичне минуле України, рідний край, талановитих особистостей. Її вірші можна прочитати на сторінках альманахів: «Софія», «Vintage»; журналів: «Мистецькі грані», «Вишиванка», «Таврійський вісник». Галина Олександрівна була присутня на краєзнавчих читаннях і прочитала свої поетичні твори.

На літературній карті Каховщини багато яскравих талантів. І серед них представники Чорнянської літературної студії «Степова Еллада». Наталія Федотова, учитель Чорнянської школи, презентувала відеозасідання своєї студії. Звучали вірші у виконанні учнів школи зі збірки поезій «Чорнянка, колиска моя». Відбулися зустрічі-інтерв’ю з учителем музики Володимиром Сєріковим, учителем зарубіжної літератури Світланою Сєровою та переможцем обласного конкурсу авторів віршованої поезії «Поетичний вернісаж» серед дітей та учнівської молоді закладів освіти, учнем 4 класу Михайлом Рябовим, який прочитав свої твори. Прозвучали пісні Володимира Сєрікова, який пише музику до поезій, створених іншими людьми, зокрема й Світланою Сєровою, а учні і донька прекрасно їх виконують.

І звичайно, ми не могли не згадати нашого земляка, відомого українського поета, прозаїка, драматурга Миколу Братана. За що б не брався письменник, він відкривав для свого часу щось нове, навіть таке, чого епоха не розуміла. Як сказав Й Гете: «Хто хоче зрозуміти поета, той мусить піти в поетову країну». Тому ми маємо належно оцінити його літературну діяльність.

Тетяна Хижинська, учитель Семенівського НВК, підготувала чудову презентацію, відкривши маловідомі грані душі і таланту поета Миколи Братана. На засіданні прозвучали ліричні рядки автора, наповнені особливим теплом про батьків, рідну домівку, село у виконанні учнів школи. Усі присутні мали змогу переглянути останнє інтерв’ю з письменником, коли він відзначав своє 75-річчя у рідній Семенівці.

Після закінчення краєзнавчих читань учасники заходу поклали квіти біля меморіальної дошки на честь Миколи Братана, а потім відвідали краєзнавчий музей Семенівського НВК, ознайомилися із залами музею і матеріалами, що стосуються життя і творчості відомого земляка.

Захід пройшов у доброзичливій і задушевній атмосфері. Стислий огляд і згадка про видатних людей, чиє життя пов’язане з нашим краєм, формує в учнів високе почуття патріотизму, національну гордість за минуле й сучасне рідної землі – «малої Батьківщини», а також великої нашої держави України.

Тож нехай почуте стане для когось відкриттям, для когось – джерелом віри й любові, бо кожен із творців Каховщини незвичний по-своєму, але їх дещо об’єднує – каховська свобода степу, любов до рідної землі і людей.

Календар
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Анонси подій

  • Нарада при голові РДА

    Щопонеділка о 14.00 відбувається нарада при голові РДА щодо підведення підсумків роботи за минулий тиждень та визначення основних пріоритетних напрямків діяльності на поточний період

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

  • Архів новин
    StatPress
    Visits today: 473