Календар
Червень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2023-06-09.

24 липня 2013 року відбулося виїзне засідання колегії районної державної адміністрації на території Костогризівської сільської ради  під керівництвом голови районної державної адміністрації Сторчака В.П. за участю голови районної державної адміністрації Крупіна М.П., керівників районних служб, установ і організацій, сільських, селищного голів.

Перед початком пленарного засідання було здійснено огляд об’єктів соціальної сфери в селі Наталівка, Богданівка та Костогризово. Оглядова частина колегії розпочалася після вступного слова голови районної державної адміністрації Сторчака Володимира Петровича та інформації  голови Костогризівської сільської ради Срібного Сергія Васильовича про загальний стан справ територіальної громади.

В поле зору учасників колегії потрапили сільський клуб та ФАП в с. Наталівка, механізований загін № 1 КСП «Світанок» в с. Богданівка, Богданівський сільський клуб.

Порадували своїм охайним вбранням Богданівська загальноосвітня школа, яка широкими обіймами зустріла учасників зібрання. На шкільному подвір’ї під чистий запах хвої директор школи Климентовська Т.Ф. розповіла про пророблену роботу та поділилася планами на майбутнє: будівництво внутрішніх санітарних вузлів. По мірі того, як колегія переміщалася з подвір’я в середину шкільної будівлі, запах хвої змінював запах свіжо пофарбованої підлоги, що свідчило про своєчасне виконання ремонтних робіт та підготовку до нового навчального року.

В світлому шкільному холі височіє надпис великими літерами «Краса врятує світ, якщо ми врятуємо красу». Ці слова належать видатному письменнику Ф. Достоєвському і в цілому характеризують роботу шкільної дирекції, яка подає гарний приклад своїм колегам.

Приємно вразив прийом в Костогризівському дитячому садку «Казка» (завідуюча – Ярощук Галина Андріївна), юні вихованці якого в національних костюмах з караваєм у руках та з гарним віршем на вустах зустріли голову районної державної адміністрації Сторчака В.П. та учасників колегії.

Гарний ремонт, чистота і охайність залишили добрі враження від виховного закладу. Не залишилась без уваги і творчість місцевих вихователів з дітьми, які в свою чергу із підручних засобів зробили витвори мистецтва у вигляді великих іграшок, якими прикрасили подвір’я.

Залишили по собі гарні враження відділення поштового зв’язку с.Костогризово центру поштового зв’язку №2 (начальник – Шульга Ольга Адамівна) та Костогризівська загальноосвітня школа I – III ступенів (директор – Нагула Галина Петрівна),

яка була кінцевим пунктом в огляді соціальних об’єктів територіальної громади з одного боку та відправним місцем у початку пленарного засідання з іншого.

Ознайомившись зі станом об’єктів соціальної сфери Костогризівської сільської ради,  Сторчак В.П. наголосив на необхідності здійснення ремонтних робіт у фельдшерських пунктах до початку осінньо-зимового періоду та надав відповідні доручення з цього питання головному лікарю Каховського районного центру  первинної медико-санітарної допомоги  Антоненку О.А.

У просторому конференційному залі Костогризівської загальноосвітньої школи I-Ш ступенів розпочалося пленарне засідання колегії районної державної адміністрації з позапланового виступу виконуючого обов’язки начальника Каховського РВУМВС Пестрецова В.В.

Метою виступу був заклик до налагодження тісної взаємодії між правоохоронними органами та сільськими головами з питань дотримання правопорядку у населених пунктах району. Естафету позапланових виступів підхопив т.в.о. заступника начальника Каховського РВУМВС Чонка А.А.,

який розповів про велике навантаження на дільничних інспекторів  та наголосив на доцільності невідкладного інформування правоохоронних органів сільськими головами про виявлення фактів самогоноваріння та реалізації відповідної продукції, про місця знаходження пунктів метало прийому та стихійної торгівлі овочевою продукцією.

З питання  стану виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Каховського району за І півріччя 2013 року доповів  начальник відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Єремейчук С.В., який у своєму виступі детально зупинився на досягненнях району в кожній галузі.

Начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Піун В.Г. доповнив виступ попереднього виступаючого, ознайомивши з підсумками роботи в рослинництві. Зокрема, згідно з робочим планом закінчено збирання ранніх зернових культур на площі 26,7 тис.га. Намолочено 72,9 тис.тонн зерна при середній врожайності ранніх зернових 27,6 ц/га. На збиранні озимої пшениці з площі 12,1 тис.га намолочено 38,4 тис.тонн зерна при середній урожайності 31,7 ц/га. Ярого ячменю з площі 12,8 тис.га намолочено 30,3 тис.тонн зерна, при цьому середня врожайність склала 23,7 ц/га. Крім того, з площі 2,1 тис.га, ріпака намолочено 4,6 тис.тонн при середній урожайності 22,4 ц/га.

Завершуючи свій виступ,  Володимир Григорович звернувся до сільських, селищного голів з проханням допомогти управлінню агропромислового розвитку провести інвентаризацію земель, на яких вирощуються пожнивні культури.

Голова районної ради Крупін М.П. наголосив, що нагальним питанням є легалізація в районі заробітної плати та легалізація найманої праці. Фахівцям податкової інспекції, відділу економіки районної державної адміністрації слід провести детальний аналіз зайнятих працівників в розрізі кожного сільськогосподарського підприємства. Вирішення зазначеного питання дасть вагомі внески до бюджетів усіх рівнів.

Підсумовуючи розгляд першого питання, голова районної державної адміністрації Сторчак В.П. зупинився на питаннях встановлення єдиної по району ціни на зерно за паї, дотримання культури та технології землеробства сільгосптоваровиробниками.

Наступне питання, яке було доведене до відома присутніх начальником фінансового управління районної державної адміністрації Татуновою Н.М., стосувалося виконання зведеного бюджету та районного бюджету за  І півріччя 2013 року. Виступаюча повідомила, що в цілому до зведеного бюджету району з урахуванням між бюджетних розрахунків з бюджетами всіх рівнів надійшли фінансові ресурси в обсязі  75349,4 тис.грн., що до уточненого плану склало 98,7 відсотка. Порівняно з аналогічним періодом минуло року надходження зросли на 3366,8 тис.грн. або на 4,7%.

Як і в минулі роки, основним фінансовим ресурсом місцевих бюджетів залишаються трансферти з державного бюджету. За перше півріччя дотацій та субвенцій  з державного бюджету до районного бюджету, а також бюджетів сільських, селищної рад було отримано на загальну суму 62289,8 тис.грн., їх питома вага в загальному обсязі фінансових ресурсів загального фонду місцевих бюджетів району склала 82,7  відсотка. По дотації вирівнювання з державного бюджету Міністерство фінансів України  розрахувалося з районом на 96,4%., за звітний період було недоотримано коштів в сумі 1450,3 тис.грн.

Цільові субвенції з державного бюджету на фінансування заходів по соціальному захисту населення (пільги та субсидій населенню, а також виплата допомоги сім’ям з дітьми) надійшли в сумі 19592,9 тис.грн., що до бюджетних призначень склало 97,4 відсотків, не доотримано  517,8 тис.грн.

На здійснення виплат прийомним сім’ям з державного бюджету була отримана цільова субвенція в обсязі 176,3 тис.грн., що склало 100,0 % до бюджетних призначень.

За січень – червень 2013 року до  загального фонду місцевих бюджетів  району надійшло  13059,6 тис.грн. власних та закріплених доходів, що становить 111,5 відсотка до планових  показників. Понад план отримано 1 343,4 тис.грн. У порівнянні з  минулим  роком надходження до загального фонду місцевих  бюджетів  району збільшилися на 1631,9 тис.грн. або на  14,3 %. Виконання плану та динаміка збільшення спостерігається по основних податках і зборах, які зараховуються до місцевих бюджетах.

Розкриваючи наступне питання, яке стосувалося внесення змін до показників районного бюджету, затвердженого на 2013 рік,  Татунова Н.М. зазначила, що за перше півріччя поточного року районний бюджет з власних та закріплених доходів виконано на 102,6 відсотка (при планових показниках на звітний період 5637,8 тис.грн., фактичні надходження склали 5786,7 тис.грн.).  Тобто, перевищення доходів загального фонду районного бюджету (без урахування між бюджетних трансфертів) у порівнянні з бюджетними призначеннями, врахованими в розписі районного бюджету на І півріччя поточного року склало менше 5 відсотків.

Враховуючи вищезазначене та згідно пункту 7 статті 78 Бюджетного кодексу України, за результатами виконання доходної частини бюджету за І півріччя поточного року, не може прийматися рішення щодо збільшення обсягу районного бюджету на 2013 рік .

Тому, внесення змін і доповнень щодо показників районного бюджету, затвердженого на 2013 рік  обумовлене змінами цільових субвенцій з державного бюджету та    перерозподілом коштів за  головними розпорядниками коштів районного бюджету.

У завершенні свого виступу Надія Миколаївна наголосила, що в зв’язку з відсутністю джерел фінансування додаткових видатків, звернення головних розпорядників з цього питання до проекту рішення колегії не включалися, і закликала їх розглянути питання оптимізації видатків.

Крупін М.П. повідомив присутнім, що у зв’язку із забороною подачі газу на конвектори глядацької зали  РБК ім. Фрунзе, фінансовому управлінню та відділу культури слід відпрацювати питання щодо реконструкції системи опалення приміщення під тверде  паливо.

Сторчак В.П. наголосив, що для наповнення бюджетів усіх рівнів Каховській ОДПІ слід проводити щоденний моніторинг із зазначеного питання, аналізуючи надходження прибуткового податку.

Балабанов В.Г. звернувся до сільських, селищного голів ретельно переглянути видаткову частину місцевих бюджетів та семи сільським радам, які беруть участь у співфінасуванні підрозділів місцевої пожежної охорони розглянути зазначене питання на засіданнях сесій.

Слово для виступу взяв сільський голова Малокаховської сільської ради Ільницький Володимир Миколайович, який у своєму емоційному виступі звернувшись до керівника Каховської  ОДПІ, наголосив, що наповнення бюджетів   усіх рівнів є основною функцією податкових органів, яку не слід перекладати на сільських голів.

Крупін М.П. закликав присутніх без образ і звинувачень підтримувати партнерські відносини і працювати спільно над вирішеннями питань життєдіяльності району.

В рамках висвітлення питання Про можливості та стимули для створення нових робочих місць, які надав ЗУ  «Про зайнятість населення», директор Каховського міськрайонного цетру зайнятості Радченко О.В. повідомила, що для реалізації положень закону  4 квітня 2013 року  набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження  Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» від 20 березня 2013 р. № 207, в якій визначено механізм видачі ваучерів та перелік професій, спеціальностей і напрямів підвищення кваліфікації, для навчання, за якими може бути видано ваучер.

Виступаюча закликала присутність скористатися даними державою можливостями щодо перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з  пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня.

Протокольно опрацьовані питання стану роботу по виконанню в районі актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голови обласної , районної державних адміністрацій, роботу зі зверненнями громадян, стану виконавської дисципліни за підсумками І півріччя 2013 року та ходу виконання в районі регіонального плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна  економіка, ефективна держава» стосовно запровадження програмно-цільового методу формування та виконання місцевих бюджетів.

По закінченню розгляду питань порядку денного керівник апарату районної державної адміністрації Васильєва Т.В. звернулася до присутніх з рекомендацією вжити організаційні та практичні заходи, спрямовані на доведення до відома підлеглих вимоги ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції» із відповідними змінами та доповненнями, зосередивши увагу на обмеженнях, передбачених ст.ст. 6,7,8,9,10 та зобов’язаннях, передбачених ст. ст.. 5,12,13,14, забезпечення неухильного дотримання вимог антикорупційного законодавства.

Підводячи підсумки виїзного засідання колегії, голова районної державної адміністрації Сторчак В.П. подякував сільському голові Срібному С.В. за якісну підготовку об’єктів соціальної сфери та  відмітив  зусилля працівників  сільської ради, медичних закладів, освітян, які в поєднанні зі спонсорською підтримкою, були активно направлені на здійснення ремонтних робіт та подальшого благоустрою Костогризівської територіальної громади.

З більш детальним викладом  зазначеного питання можна ознайомитись на сторінці «Матеріали колегії» .