11 травня відбулася планова колегія Департаменту охорони здоров`я обласної державної адміністрації. Головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області під керівництвом директора Департаменту охорони здоров`я Віктора Короленка розглянули декілька важливих питань.

На засіданні обговорювалися питання реформування галузі, зокрема первинної ланки надання медичної допомоги. За словами Віктора Короленка, область вже отримала 125 млн. грн і очікує ще 31 млн. грн для будівництва 56 нових лікарських амбулаторій, капітального ремонту 44 і реконструкції 18 закладів. Але будуватимуться амбулаторії там, де будуть виконані вимоги: наявність кадрів, виділеної земельної ділянки, мережі (води, каналізації) та співфінансування не менше 20,0%.В області продовжується підписання декларацій між пацієнтами і лікарями. «На сьогодні вже підписано 32,5 тис. декларацій. За годину підписується близько 500-700 декларацій. Лідерами є Білозерський районний центр ПМСД (7730 декларацій), Каховський районний центр ПМСД (6184 декларації) і Херсонська міська клінічна лікарня ім. Тропіних (3261 декларація)», – зазначив Віктор Короленко.

Про стан медичного забезпечення ветеранів війни, учасників АТО в області доповідали начальник обласного госпіталю інвалідів і ветеранів війни Валерій Тимошенко. Було зазначено, що на обліку знаходиться 25 тис. ветеранів війни, з них 1,5 тис. – інваліди війни, 9 тис. – учасники бойових дій, 11 тис. – учасники війни, інші – прирівняні за пільгами. Учасників АТО в області близько 5 тисяч. Медичні огляди демобілізованих військовослужбовців свідчать, що найбільше вони потребують психологічної реабілітації.

Головний лікар обласної лікарні відновного лікування Вікторія Вагнер розповідала про те, як змінився заклад після реконструкції і ремонту, яке надсучасне обладнання в ньому є. За направленням лікаря або за потреби пацієнтів звернувшись до поліклінічного відділення лікарні кожен мешканець області може пройти курс реабілітації за допомогою механотерапії, тракційної терапії, магніто та електротерапії, ударно-хвильової, кінезотерапії, тощо.

За словами головного експерта Департаменту з дитячої фтизіатрії Ірини Макаренко, показник поширеності дитячого туберкульозу в області зріс з 13,2 на 100 тис. населення в 2017 році до 17,1 в поточному році. Кількість хіміорезистентного туберкульозу у дітей, на жаль, зросла в 2 рази. Попри повну забезпеченість вакциною БЦЖ на початку 2018 року не було щеплено 1200 дітей.

Детальний аналіз роботи хірургічної служби області провів головний експерт за напрямком хірургія Департаменту Олексій Яновський. Він зазначив, що потрібне скорочення 100-125 хірургічних ліжок, бо ці ліжка не працюють, в деяких районах виконується незначна кількість операцій, немає хірургів та анестезіологів.

Також оцінювався стан організації медичної допомоги в літній період у рекреаційних зонах: Генічеському, Голопристанському, Скадовському районах. Було вирішено змінити графік роботи медичних закладів і працівників, подовживши його до 20:00, щоб знизити кількість викликів екстреної медичної допомоги. Наразі в області при потребі 106 бригад екстреної медичної допомоги працює 84. При виїздах на виклики, які не потребують екстреної медичної допомоги (головний біль, підвищення температури, підвищення тиску) щороку витрачається зайвих 10 тон пального та інше.

Грудень 2018
« Лис