Керченський міст знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново покидати український Крим – Президент України

«Незаконне будівництво Керченського мосту є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля. Особливо цинічним є той факт, що його відкриття відбувається напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу сталінським режимом», – зазначив Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

«Однак, попри марні спроби Москви легітимізувати тимчасову окупацію Кримського півострова, послідовні рішення цілої низки міжнародних судових інстанцій підтверджують – тягар вчиненого міжнародного злочину для Росії лише зростатиме», – додав Глава держави.

За його словами, Україна і надалі послідовно захищатиме свої позиції. «Нагадаю, на моє доручення, до арбітражного арибуналу (зігідно – ред.) Конвенції ООН з морського права було подано клопотання про захист суверенних інтересів України, зокрема у зв’язку із протиправним зведенням Керченського мосту», – зазначив Петро Порошенко.

Президент також назвав прикрим те, що російська влада намагається втягнути у свої інфраструктурні авантюри і окремих представників європейського бізнесу, прагнучи тим самим відкупитися від міжнародно-правової відповідальності.

«Упевнений, агресору це не вдасться, він нестиме відповідальність сповна. А міст обов’язково знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново покидати наш Крим», – наголосив Глава держави.

Офіційне інтернет-представництво Президента України Петра Порошенка

Травень 2018