Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2024-05-19.

11 травня о 12.00 на площі біля адміністративної будівлі відбулося  урочисте підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу. Церемонія підняття прапорів приурочена  до  ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначення Дня Європи. Саме сьогодні Радою міністрів закордонних справ ЄС ухвалено рішення про введення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до країн Шенгенської зони. Підписання цього документа ЕП і Мальтою має відбутися 17 травня, а сам безвізовий режим запрацює орієнтовно 11 червня.

Відзначити цю історичну та  таку довгоочікувану для українців подію на площі зібралися керівництво райдержадміністрації та міськвиконкому, працівники органів місцевої влади, установ та організацій, молодь, громадськість та представники преси.

Колектив райдержадміністрації вийшов на захід із державними прапорами та прапорцями району цим самим акцентувавши увагу, що Каховщина-це Європа, що шлях до Європи – це шлях до Свободи.  І тому сьогодні ми з упевненістю зможемо нарешті сказати: Україна – це Європа! І ми сьогодні з нетерпінням очікуємо зайняття нашою країною свого місця у європейській родині – європейській спільноті.

Зі святом учасників заходу привітав міський голова Андрій Дяченко, зазначивши, що дана подія це не лише відкриття кордонів, а й поява нових можливостей, шляхів розвитку, перспектив для молоді. Під звучання Державного Гімну України та Гімну Європи над адмінбудівлею замайоріли прапори, як символ вільного європейського вибору України.

Аналогічні акції також проводяться і в населених пунктах,  які стануть початком відзначення Дня Європи на території району. Цими днями районні адмінбудівлі  прикрасять Прапори Європи.

Протягом травня це свято завітає до кожного освітнього закладу Каховщини, буде відзначено в установах культури. В навчальних закладах району проводяться заходи, спрямовані на ознайомлення учнів з європейськими цінностями та традиціями, історичними та культурними надбаннями, освітою та наукою європейських країн, а саме: тематичні уроки, засідання за «круглим столом», бесіди, вікторини, конкурси малюнків тощо. В районній та сільських бібліотеках організовано книжкові виставки, перегляди літератури для широкого кола користувачів.

Справка
Безвізовий режим має на увазі вільне пересування на території Шенгенської зони, яка включає 22 країни-члени ЄС і чотири держави-не члени ЄС (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія), а також чотири країни-кандидати на приєднання до Шенгену (Болгарія, Кіпр, Румунія , Хорватія).

У країнах-учасницях Шенгенської зони українці зможуть перебувати не більше ніж 90 днів протягом півроку. Зазначимо, що безвізовий режим не дає дозволу на роботу. Метою візиту може бути туризм, бізнес, участь у культурних заходах, відвідування близьких і родичів.