КРЦПМСД інформує

Інформація про рух інших власних надходжень та гуманітарної допомоги по КНП «Каховський РЦПМСД» за ІІІ квартал 2018 року.

Інформація про рух інших власних надходжень та гуманітарної допомоги по Каховському РЦПМСД за ІІ квартал 2018 року.

Інформація про рух інших власних надходжень та гуманітарної допомоги по Каховському РЦПМСД за І квартал 2018 року

В українців залишився всього місяць на пошуки сімейного лікаря

МОЗ працює над покращенням доступу до патентованих інноваційних препаратів

За 2017 рік в Каховському РЦПМСД:

1.Придбано комп’ютерної  ОРГ техніки для організації електронної  медицини  кожного робочого місця лікарів АЗПСМ в кількості – 38 комп’ютерів та  7 принтерів на суму 408230 грн.

2.Закуплено сумки – укладки для сімейних лікарів в кількості 10 шт. на суму 70000 грн.

3.Була проведена заміна вікон та вхідних дверей в будівлі  АЗПСМ № 3    м. Каховка на суму 452124 грн.

4.Проведено реконструкцію та ремонт  ІІ поверху адміністративного корпусу по вул. Велика Куликовська, буд. 73 для відкриття клініко –  діагностичної лабораторії ЦПМСД (відкриття якої заплановано на кінець І кварталу 2018 року)  на суму 168869 грн.

5.Придбано необхідне обладнання, реактиви для повноцінної роботи підрозділу  на суму 534016,93 грн.

6. З метою обстеження населення Каховського району на туберкульоз, протягом 2017 року в районі працювали пересувні флюорографи: Новотроїцький (22 робочі дні, обстежено 2504 особи) та В.Лепетиський (21 робочий день, обстежено 1725 осіб), на оренду яких було витрачено  60713 грн.

                                                                                                                           оновлено 01.02.18
Друковані праці медиків Херсонщини (2012-2016рр.)

Співробітниками Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки сформовано четвертий випуск бібліографічного покажчика «Друковані праці медиків Херсонщини (2012-2016 рр.)»,в якому представлені матеріали з досвіду практичної роботи медичних працівників Херсонщини (494 джерела). Для формування покажчика використовувались матеріали з фахових періодичних видань України, матеріали регіональних та міжнародних науково-практичних лікарських конференцій, дисертації та автореферати дисертацій, методичні посібники. Матеріали у покажчику подано у хронологічному порядку. У межах кожного року дотримується алфавітна система розташування. Для зручності користування додається Іменний покажчик.

Покажчик розраховано на організаторів охорони здоров’я, практичних лікарів, наукових співробітників.

Електронну версію покажчика розміщено у відкритому доступі на сайті бібліотеки в розділі «Медицина Херсонщини»   http://www.khonmb.org.ua/uk/drpr3.pdf

З 06 листопада Каховським районним центром первинної медико-санітарної допомоги проводиться тиждень, присвячений профілактиці сахарного діабету, а точніше його виявленню. В амбулаторіях Центру (вул..Жука, 36, 2 поверх; пров. Європейський, 18) проводиться забір крові  на показник цукру та вимірювання артеріального тиску. Адміністрація КРЦПМСД запрошує усіх бажаючих пройти обстеження.

                                                                                                                                  Останнє оновлення 17.10.17

06 жовтня 2017 року відбулась XIX сесія районної ради, на якій депутати виділити кошти на подальший розвиток центру первинної медико-санітарної допомоги.

На поточний ремонт будівлі по вул. Куликовській, 73 передбачаються кошти у сумі 199970,00 грн., на  створення електронної медицини (комп¢ютерізація, послуги мережі)-400 тис. грн.., на сумки сімейного лікаря – 70 тис. грн., на лабораторне обладнання – 257500,00 грн.

Це значно покращить матеріально-технічне оснащення медичного закладу і дасть можливість поступово перейти до   електронного оснащення медицини, як в Європейських країнах.

                                                                                                                         Інформація за 13.06.17

З обласного бюджету планується виділити 137900,00 грн. на медичне обладнання: автоклав, кольпоскоп, неінвазівний билирубинометр.

З районного бюджету виділено  59100,00 грн. на придбання комп’ютерної техніки.

З місцевого бюджету вже  надійшли кошти на пільгові рецепти для дітей-інвалідів – 643 тис.грн.., для людей з трансплантованими органами – 224300,00 грн., на інші категорії ( онкохворі, учасники бойових дій, Другої Світової війни) – 96500,00 грн.

На підставі рішення IX сесії скликання Каховської районної ради №129 від 26.10.2016 року « Про організацію роботи  районних комунальних підприємств, установ та закладів в умовах децентралізації ( в зв’язку зі  створенням  об’єднаннях територіальних  громад), та листа голови районної державної  адміністрації № 12-01-12/1077  від 21.10.2016 року проводяться заходи про відокремлення медичних  закладів: амбулаторій   загальної практики –сімейної медицини, ФАПів, ФП від районного центру таких сел.: Таричанка, Заозерне, Дудчино, Мар¢янівка, Любимопавлівка, Ольгівка, Зелений Під, Дмитрівка, Арх.Слобода, Калинівка, Петропавлівка, Подівка.

 Для покращення медичного обслуговування населення Каховського району у 2017 році планується відкриття клініко-діагностичної лабораторії при РЦПМСД. За бюджетні кошти вже придбано на 150 тис.грн. медичного обладнання,  реактивів, матеріалів медичного призначення, побутової техніки. У перспективі буде закуплено дорого вартісне обладнання.

Поліпшена матеріально-технічна база Центру, за рахунок закупівлі на 50 тис.грн. сумок для сімейних лікарів та обладнано їх засобами медичного призначення: фонендоскопами, тонометрами, пульсометрами, глюкометрами, мішками Амбу та тощо.

З 03.10.2016 року на Таврійській дільниці  з’явився лікар загальної практики сімейної медицини. Це  дасть можливість якісно та своєчасно надавати лікарську медичну допомогу мешканцям однієї з найбільших та найвіддаленіших дільниць від Центру.

У зв’язку з подорожанням електроенергії і враховуючи питому вагу  споживання електроенергії на освітлення, було прийнято рішення про модернізацію системи освітлення АЗПСМ №3. Були закуплені та встановленні світлодіодні прилади освітлення та вівся моніторинг споживання та економії електроенергії, що в літні місяці становило економії приблизно 100 кВт/год. Прогнозована економія в осінньо-зимовий період 150-200 кВт/год. в місяць. Термін окупності являє не більше року. Завдяки таким  заходам ми маємо значну економію бюджетних коштів за сплату  за споживчої електроенергії.

Станом на 10.10.16 Всі медичні заклади Каховського РЦПМСД ( ФАПи, АЗПСМ) згідно  нормативним розрахункам, 100% забезпечені  твердим паливом  для осінньо-зимового періоду.

В районі  продовжується робота по вакцинації та ревакцинації дитячого та дорослого населення проти дифтерії та правця.

Про стан надання медичної допомоги та організацію реабілітаційних заходів демобілізованих військовослужбовців

Реформа медицини в Каховському районі

Тези екстренна медична допомога

Медична реформа на Каховщині продовжується

Екстрена медична допомога залишається безкоштовною

Хід реформування  галузі охорони

здоров’я Каховського району

На виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки Президента України В.Ф. Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», для забезпечення конституційного права громадян України на отримання безоплатної медичної допомоги в державних і комунальних закладах охорони здоров’я державного захисту цього права, реформа галузі охорони здоров’я передбачає побудову ефективної системи медичного обслуговування населення, надання доступних та якісних медичних послуг.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30 серпня 2010 року № 731 були затверджені етапи реформування первинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги.

Створення умов для реформування системи охорони здоров’я передбачає наступне:

1. Розмежування  рівнів   надання   медичної  допомоги, переліку послуг відповідно до рівня допомоги.

2.  Затвердження стандартів надання медичної допомоги та клінічних протоколів.

 3. Прийняття   органами   місцевого   самоврядування   та   органами виконавчої влади з охорони здоров’я відповідних рішень щодо структурної перебудови системи охорони здоров’я. Заклади охорони здоров’я після проведення структурних перетворень відповідно до функцій, які на них покладені повинні бути переоснащені згідно з табелями оснащення.

         Перед початком модернізації мережі закладів охорони здоров’я, що надаються первину медичну допомогу (ПМД) в районі адміністрацією ЦРЛ було проведено:

      1. Аналіз:

 • Демографічних показників району і міста (чисельність, щільність розселення та віково-статева структура населення);
 • Стану здоров’я населення території обслуговування (показники народжуваності, захворюваності, смертність та інвалідність)
 • Потреб прикріпленого населення в ПМД;
 • Ресурсного (кадрового, фінансового, матеріально-технічного) забезпечення та організаційно-функціональної структури первинної ланки охорони здоров’я району
 • Порядку надання спеціалізованої медичної допомоги у ЦРЛ (самостійне звернення, кероване направлення лікарем ПМД, наявність регламентованого переліку показань для направлення хворого на консультування та лікування до лікарів-спеціалістів);
 • Розподілу обсягів надання медичної допомоги між лікарями ПМД та лікарями-спеціалістами;
 • Обґрунтованості звернення хворих  до лікарів-спеціалістів
 • Основних  показників діяльності закладів охорони здоров’я району.

2.   Оцінка можливості та порядку взаємодії закладів ПМД (амбулаторії, ФАПи) з ЦРЛ.

3.    Вивчення позиції та готовності медичних працівників до структурно-функціональної реорганізації системи медичного обслуговування населення району на принципах розмежовування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги.

4. Визначення фактичної потреби у кадрових, фінансових та матеріально-технічних ресурсах для укріплення системи ПМД.

В Каховському районі проведено перший етап реформування. Згідно рішення сесії районної ради від 22.10.2010 р. № 616 «Про приймання-передачу в спільну власність територіальних громад Каховського району заклади охорони здоров’я та заклади освіти», всі сільські лікувально-профілактичні заклади стали структурними підрозділами ЦРЛ.

На другому етапі реформування продовжується оптимізація мережі та ліжкового фонду закладів охорони здоров’я. Так з 01 листопада 2011 року в с. Чорнянка замість дільничної лікарні функціонує амбулаторія загальної практики-сімейної медицини з 7 ліжками денного стаціонару. При амбулаторії, вперше в районі, почав працювати пункт невідкладної медичної допомоги.

В 2011 році проведені заходи з подальшої оптимізації ліжкового фонду ЦРЛ. Так перепрофільовані: в терапевтичному відділенні – 5 кардіологічних ліжок в терапевтичні, в хірургічному – 7 дитячих ліжок в дорослі чисті, в травматологічному – 2 нейрохірургічних ліжка в травматологічні.

До управління охорони здоров’я облдержадміністрації були надані пропозиції щодо формування госпітального округу. Пропонувалось створити госпітальний округ для медичного обслуговування населення трьох адміністративно-територіальних одиниць: м. Каховка, Каховського і Горностаївського районів. Каховську ЦРЛ пропонувалось реорганізувати в багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування з фінансуванням з обласного бюджету.

З метою реалізації Програми економічних реформ Президента України В.Ф. Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», регламентуючих наказів Міністерства охорони здоров’я України, управління охорони здоров’я, розпоряджень голови обласної та районної державних адміністрацій, по модернізації закладів охорони здоров’я, адміністрацією Каховської ЦРЛ в 2012 році проведена наступна робота.

Згідно наказу управління охорони здоров’я від 24 квітня 2012 № 204 «Про затвердження Регіонального плану модернізації мережі закладів охорони здоров’я» в районі був розроблений і затверджений головою районної державної адміністрації План модернізації мережі закладів охорони здоров’я Каховського району на 2012 рік. Планом передбачалося створення Центру первинної медико-санітарної допомоги в складі центральної районної лікарні з подальшим проведенням заходів з реформування названого Центру в юридичну особу. Також планувалося реформування Червоноперекопської дільничної лікарні в амбулаторію загальної практики сімейної медицини, проведення заходів щодо укладання договорів про медичне обслуговування населення про надання первинної медичної допомоги на 2013 рік.

У червні в установі був створений Центр первинної медико-санітарної допомоги, як структурний підрозділ центральної районної лікарні.

В липні місяці створено робочу групу з підготовки пакету документів для затвердження Центру первинної медико-санітарної допомоги, як юридичної особи. Наступним кроком було проведення інвентаризації підрозділів, які надають первинну медичну допомогу, на відповідність наявного оснащення наказу МОЗ України від 23.02.2012 року № 132 «Про затвердження Примірного табеля оснащення лікувально-профілактичних підрозділів закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну (медико – санітарну) допомогу». Враховуючи нормативи забезпечення підрозділів санітарними автомобілями, суцільну комп’ютеризацію, переоснащення фізіо-терапевтичний апаратурою та іншим обладнанням необхідно виділення 4455,6 тис. грн.

З 01 листопада 2012 року Червоноперекопська дільнична лікарня була реорганізована у амбулаторію загальної практики-сімейної медицини с Червоний Перекоп. При амбулаторії функціонує пункт невідкладної медичної допомоги вдома.

З жовтня місяця розпочата робота по укладанню договорів про медичне обслуговування населення про надання первинної медичної допомоги на 2013 рік. Проводиться роз’яснювальна робота серед населення з цього питання, надруковані перші 10 тис. примірників договорів.

Адміністрацією ЦРЛ розроблено пакет документів, по створенню Каховського районного Центру первинної медико-санітарної допомоги. Структура Центру (додається) пропонується з керівного складу, інформаційного – аналітичного кабінету, іншого адміністративно-управлінського і допоміжного персоналу, 11 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини в районі та 3-х амбулаторій ЗПСМ для обслуговування мешканців м. Каховка. Передбачається запровадження по міських амбулаторіям 189,75 ставок, сільським амбулаторіям – 187,5 ставок, всього по Центру – 475,0 ставок. Розрахунок штатного розкладу проводився відповідно до наказу МОЗ України від 23.02.2012 р. № 129 «Про затвердження Примірних штатних нормативів Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги».

У вересні-жовтні місяці поточного року проведено аудит стану надання населенню району невідкладної вторинної (спеціалізовані) медичної допомоги із наданням матеріалів до обласного управління охорони здоров’я.

Нові кроки медичної реформи

Адміністрація Каховської централь- ної районної лікарні намагається регулярно висвітлювати хід реформування медицини у нашому районі. Які ж кроки здійснено останнім часом і що планується зробити у найближчому майбутньому?

Згідно з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я щодо поліпшен ня стану надання первинної медико – санітарної допомоги особлива увага приділяється реформуванню сільської медицини. На селі первинну медичну допомогу будуть надавати пункти невідкладної допомоги, які створюються за рахунок ставок, що звільнюються при перепрофілюванні дільничних ліка рень у амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

У Каховському районі на сьогодні реорганізовані в сімейні амбулаторні заклади у селах Чорнянка, Червоний Перекоп, Тавричанка, Федорівка, Цукури, Роздольне, Семенівка, Малокаховка, Коробки та селищі Любимівка. А на базі села Чорнянка уже організований цілодобовий пункт невідкладної допомоги, оснащений автомобілем. У найближчому майбутньому подібні пункти планується створити у Червоному Перекопі, Тавричанці, Федорівці й Семенівці.

Нещодавно побачив світ новий закон про екстрену медичну допомогу, який передбачає створення єдиної системи екстреної медичної допомоги України. В його рамках ­ реорганізація й об’єднання всіх існуючих служб швидкої медичної допомоги, медицини катастроф і санавіації; створення єдиної оперативної диспетчерської служби. Згідно з цим Законом, з 1 січня 2013 року станція швидкої медичної допомоги, що сьогодні є структурним підрозді­ лом Каховської ЦРЛ, буде переведена до складу обласного центру екстреної медич­ ної допомоги і відтоді фінансуватиметься з його бюджету. Реформування цієї системи не передбачає скорочення виїзного персоналу та кількості виїзних бригад, відбудеться лише  оптимізація  управлінського й допоміжного персоналу за рахунок централізації окремих функцій у єдиній обласній структурі. Її робота буде спрямована на посилення оснащення виїзних бригад, підвищення якості роботи медперсоналу. Відтепер встановлено, що до місця надання швидкої медичної допомоги медичний транспорт повинен прибути за 20 хвилин (а у місті цей термін ­ 10 хвилин).

Протягом 2013 року в Херсонській області передбачається організація 8 госпітальних округів. За попередніми даними, в одному з них основною лікарнею (закладом інтенсивного лікування) стане реформована Каховська центральна районна лікарня.

Як уже повідомлялося на шпальтах “Каховської зорі” раніше, всі відділення поліклініки залишаться. Дитяча поліклініка буде реорганізована в амбулаторію загальної    практики­сімейної    медицини №3 (№1 буде теперішня поліклініка, в якій замість вузьких спеціалістів розташовува­ тиметься клінічно­діагностичне відділення, а №2 ­ філіал на Свєтлово). Штатний розпис поліклінік залишиться той самий, можливо навіть буде розширюватися шляхом добавляння вузьких спеціалістів: дитячого невропатолога, гінеколога, дитячого ревмокардіолога, онколога, анестезіолога, педіатра, ЛОР­лікаря, травматолога, терапевта, трьох стоматологів у сільську місцевість. Ними можуть стати молоді спеціалісти, які на сьогоднішній день проходять навчання в інтернатурі.

Що стосується реорганізації стаціонару, то можливий варіант, що на його базі буде надаватися ургентна  допомога  як із хірургії, травматології, так і пологової допомоги. Таким чином відділення зали­ шаться  тими  ж  самими, але в них надаватиметься       не тільки  планова,  а  й інтенсивна терапія. Штатний розпис для медперсоналу  залишиться таким, як і був раніше.

Наостанок для пересічних каховчан, а також і для медичних працівників ще раз повідомляємо: всі плітки, що ходять Каховкою щодо закриття дитячої поліклініки та  скорочення   ставок, не мають під собою підстав. Права медичних   працівників   не будуть ущемлені, тому не варто  створювати  ажіотажу. І пам’ятайте, що час усе поставить на свої місця.

Етапи реформування галузі охорони здоров’я  в Каховському районі

1. В минулому році Чорнянська дільнична лікарня була реорганізована в амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

2. При Чорнянській лікарській амбулаторії відкрито пункт невідкладної медичної допомоги.

3. З 19 червня 2012 року в ЦРЛ як структурний підрозділ створено центр ПМСД ( первинної медико-санітарної допомоги).

4. Адміністрація ЦРЛ ініціювала розгляд питання на сесії районної ради про реорганізацію Червоно – Перекопської дільничної лікарні в амбулаторію загальної практики сімейної медицини

Календар
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Анонси подій

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

 • Архів новин
  StatPress
  Visits today: 79