Календар
Червень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архіви новин
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2024-06-16.

У посольстві України в Нідерландах відбувся захід, на якому обговорили план відновлення громад Херсонщини, потерпілих від повномасштабної війни та окупації. У ньому взяли участь представники ХОВА, українські дипломати та потенційні нідерландські партнери.

Основну увагу приділили перспективам співробітництва країн у питаннях відновлення економічного розвитку Херсонської області, який було перервано повномасштабним російським вторгненням.

Зокрема обговорили перспективи відновлення експорту сільгосппродукції.

Заступник начальника Херсонської ОВА Станіслав Петров розповів, що до повномасштабного вторгнення росії наш регіон був лідером з вирощування сільськогосподарської продукції. На Херсонщині працювали майже три тисячі підприємств, котрі обробляли понад 2 млн гектар землі.

“Херсонщина забезпечувала якісною продукцією всю Україну, а також здійснювала експорт до інших країн. Але прийшов “руський мир”, який знищив та пограбував те, що будувалося довгими роками”, – зазначив Станіслав Петров.

Керівник дипломатичного представництва України в Нідерландах, тимчасово повірений Анатолій Соловей поінформував присутніх про можливості економічного співробітництва країн.

У відновленні готові брати участь представники державного та муніципального управління, міжнародні донори. Крім того, зв’язки на рівні міст і регіонів можуть бути підкріплені співпрацею приватних компаній, реалізацією бізнес-проєктів.

Херсонська делегація розповіла про досвід укладання Меморандумів між Асоціацією муніципалітетів Нідерландів (VNG) та Херсонською, Бериславською і Високопільською громадами.

Радник начальника Херсонської ОВА з питань міжнародного співробітництва та розвитку регіону Касьянов зазначив, що подібні угоди дають “зелене світло” проєктам міжнародної фінансової та організаційної підтримки України.

Також учасники зустрічі обговорили питання підготовки до деокупації лівобережжя області та розмінування регіону.