З початку 2017 року на території Херсонської області зареєстровано 6 випадків спалаху АЧС  в особистих селянських господарствах Іванівського, Олешківського, Голопристанського, Білозерського, Високопільського та Нововоронцовського районів. Причиною поширення захворювання у більшості випадків є неконтрольоване переміщення  та забій свиней без відома ветеринарних спеціалістів державних установ ветеринарної медицини та згодовування свиням харчових відходів. Держпродспоживслужбою  вживаються заходи    щодо ліквідації АЧС та недопущення поширення захворювання на благополучні території.

Відповідно до вимог законів України «Про ветеринарну медицину», «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»,  Ветеринарно – санітарних правил для боєнь, забійно-санітарних пунктів господарств. Забій тварин для продажу м′яса  дозволяється лише на бойнях, забійних пунктах, що мають експлуатаційний дозвіл. Подвірний забій тварин дозволяється лише для власного споживання мя′са.

Шановні підприємці та власники особистих селянських господарств, які беруть участь в розведенні, утриманні, переміщенні живих свиней, їх забою!

Для того, щоб отримати дозвіл для переміщення свиней, їх забій необхідно звертатись до територіальних органів Держпродспоживслужби  в районах та містах області, з території яких,  планується переміщення  свиней. Умовою отримання дозволу на переміщення та/або забій свиней  є забезпечення належного рівня біобезпеки господарства, з якого планується переміщення свиней, свині повинні бути проідентифіковані та зареєстровані в Єдиному державному реєстрі тварин  відповідно до вимог діючого законодавства та підтверджено здоров’я тварин ветеринарним лікарем   державної лікарні ветеринарної медицини.

Переміщення свиней за межі районів,  в яких було зареєстровано спалахи АЧС, погоджується з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Січень 2018
    « Гру