Календар
Серпень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Архіви новин
iGov.org.ua
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2021-08-06.

До уваги аграріїв!

З метою інформування аграріїв щодо урядових програм державної фінансової підтримки сільськогосппідприємств у 2018 році, Мінагрополітокою України підготовлено роз’яснювальні відеоролики з вказаних програм, які у простій та доступній формі показують кроки котрі необхідні зробити щоб отримати державну підтримку.

На сьогодні на сайті міністерства вже розміщені ці відеоролики:

  • як отримати 70%-ву компенсацію сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам за придбане обладнання (http://minagro.gov.ua/uk/support_apk
  • як отримати 25%-ву компенсацію вартості за придбану сільськогосподарську техніку українського виробництва (http://minagro.gov.ua/uk/support_apk 

Як зареєструвати фермерське господарство?

В Україні і досі велика частка тих, хто фермеруючи, не має перед державою жодного офіційного статусу. З одного боку — це наче плюс, адже дозволяє уникнути кіпи роботи з документами тощо, з іншого — суттєво обмежу у можливостях: починаючи від продажу вирощеного за ринковими цінами, закінчуючи держпідтримкою фермерів.
Чи насправді – це дуже складно зареєструвати фермерське господарство? Які документи для цього потрібні? Як після реєстрації отримати землю для господарювання? Про це все – далі.
Фермерське господарство може бути створене в одній із двох організаційно-правових форм за рішенням засновника: 1) як юридична особа або 2) як фізична особа — підприємець.
Два роки тому в юридичну термінологію ввели поняття: «сімейного фермерського господарства». Отримати такий статус ФГ може за таких умов:
використання при здійсненні господарської діяльності праці виключно членів такого господарства – членів однієї сім’ї відповідно до ст. 3 Сімейного кодексу України. При цьому залучення сімейним фермерським господарством інших громадян може здійснюватися виключно для виконання сезонних та окремих робіт, які безпосередньо пов’язані з діяльністю господарства і потребують спеціальних знань чи навичок,
головою сімейного фермерського господарства може бути лише член відповідної сім’ї.
Фермерським господарствам зі статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка.
Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї, відповідно до закону. Тобто, чинне законодавство не встановлює обмежень щодо кількості осіб, які можуть виступати засновниками фермерського господарства (як одна особа, так і декілька).
Як зареєструвати ФГ?
Порядок державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців визначений Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Згідно зі ст. 17 зазначеного вище Закону для державної реєстрації створення юридичної особи подаються такі документи:
– заява про державну реєстрацію створення юридичної особи;
– заява про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, – за бажанням заявника;
– статут фермерського господарства, у якому зазначається найменування господарства, його місцезнаходження, адреса, предмет і мета діяльності, порядок формування майна (складеного капіталу), органи управління, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до господарства та виходу з нього та інші положення, що не суперечать законодавству України;
– документ про сплату адміністративного збору.
Фермерське господарство може бути зареєстроване також у організаційно-правовій формі фізичної особи-підприємця. На підставі аналізу ст. 8-1 Закону України «Про фермерське господарство» можна визначити такі особливості створення та діяльності сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи:
– організовується фізичною особою-підприємцем самостійно або спільно з членами її сім’ї;
– правовою основою створення такого господарства є договір про створення сімейного фермерського господарства, який укладається членами однієї сім’ї в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
Документи, що подаються заявником для державної реєстрації фізичної особи — підприємця, визначені у ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Так, для державної реєстрації фермерського господарства без створення юридичної особи підприємцем подаються такі документи:
– заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;
– заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, – за бажанням заявника;
– нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування — для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності.
Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснюється упродовж 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про фермерське господарство» новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші три роки після його створення, а у трудонедостатніх населених пунктах — п’ять років), фермерським господарствам з відокремленими фермерськими садибами та іншим фермерським господарствам надається допомога за рахунок державного і місцевого бюджетів, зокрема, через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.
Кошти Державного бюджету України спрямовуються на меліорацію земель, у тому числі їх зрошення та осушення, а також на консервацію та рекультивацію малопродуктивних сільськогосподарських угідь, на придбання сільськогосподарської техніки (комбайнів, тракторів, автомашин, бульдозерів, сівалок тощо).
Також робитиметься значна ставка на державну підтримку фермерів, які займаються овочівництвом, ягідництвом і загалом садівництвом. Крім того, можуть розраховувати на підтримку й ті виробники, які застосовують проекти з альтернативної енергетики, якщо вони вписуються у аграрний процес.

Як отримати землю для фермерського господарства?
Особа, що бажає створити фермерське господарство, може отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства зі складу земель державної чи комунальної власності у власність або оренду.
Статтею 118 Земельного кодексу України стверджує, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства у межах норм безоплатної приватизації подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність.

Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 року № 300 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів

Постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 107 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва