Управління Держпродспоживслужби в Каховському районі повідомляє про необхідність обов’язкової реєстрації підприємств, незалежно від форми власності в територіальному органі Держпродспоживслужби України, тобто в Управлінні Держпродспоживслужби в Каховському районі.

Відповідно   до статті  25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації  з нього заінтересованим суб’єктам» від 10.02.2016 р. № 39 обов’язковій державній реєстрації  підлягають всі суб’єкти господарювання, що  проваджують такі види діяльності:

• первинне виробництво харчових продуктів (вирощіванням овочевих, зернових культур, фруктів тощо)
  • транспортування харчових продуктів
  • зберігання харчових продуктів
  • продаж харчових продуктів, торгівля з лотків
  • заклади громадського харчування, кафе, бари, буфети, закусочні
  • їдальні на підприємствах
  • виробництво харчових продуктів
  • заклади роздрібної торгівлі, кіоски, вагончики, пересувна торгівля
  • фермерські господарства з утримання ВРХ, ДРХ (молоко)
  • фермерські господарства, які займаються вирощуванням овочевих,  плодових та зернових культур
  • АЗС (де здійснюється реалізація харчових продуктів)
  • відділення поштового зв’язку
  • пасіки
  • кіоски в середньо – спеціалізованих та вищих навчальних закладах
  • Підприємства, які займаються видобуванням та постачанням населенню питної води

Відповідно до норми статті  64 (пункти 2, 3) нової редакції Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» передбачено відповідальність  операторів ринку за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, а саме:

Виробництво, зберігання, реалізація харчових продуктів на підприємствах, не зареєстрованих  відповідно до вимог цього Закону, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі від 23 до 30 мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців – від 8 до 15 мінімальних заробітних плат.

Додатково роз’яснюємо, що  відповідно до нині діючого законодавства,  Експлуатаційні дозволи органи Держпродспоживслужби видають лише на  об’єкти, які займаються переробкою, виробництвам, зберіганням  харчових продуктів виключно тваринного походження. Виробництво, зберігання харчових продуктів без отримання експлуатаційного дозволу, якщо обов’язковість  його отримання передбачена цим Законом, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі від 30 до 38 мінімальних заробітних плат.

Всі інші  об’єкти, що займаються обігом харчових продуктів підлягають  обов’язковій державній реєстрації.

Реєстрація проводиться  в  Управлінні Держпродспоживслужби в Каховському районі за адресою: м. Каховка, вул. Мелітопольська,7 безкоштовно протягом  15 робочих днів з моменту подачі заяви встановленого зразка (Додаток 1). Бланк заяви  заявники можуть отримати за місцем реєстрації.  Крім заяви непотрібно подавати ніяких інших документів. Після прийняття рішення про реєстрацію чи відмову у реєстрації заявник отримує письмову відповідь.  Відомості про об’єкт будуть занесені до  загального державного реєстру Держпродспоживслужби України та присвоєно власний унікальний номер.

Станом на 06.07.2017 року Управлінням зареєстровано 467 субєктів господарювання, але серед них  лише  5% становлять обєкти, які займаються первинним виробництвом сільсько-господарської продукції.

Бланк заяви додається. ЗАЯВА про державну реєстрацію потужності

Червень 2018
« Тра

• Засідання громадської ради