Цього року День вишиванки відзначатимуть у четвер, 17 травня.

У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку, цим самим зберегти народну традицію носіння вишитого українського одягу, виразити свою національнута громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

Шановні мешканці району, давайте всі разом, долучимося до акції, одягнувши 17 травня вишиванку на роботу, до школи чи садочка. Адже вишита сорочка – це не просто красиво. Вона є символом нескореності, свободи та самоідентифікації українців.

Всесвітній день вишиванкиміжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день по всьому світу лунають українські пісні, організовуються акції, паради вишиванок та різноманітні флешмоби. Обов’язковим у цей день для кожного свідомого українця є одягання вишиванки, як символу національної єдності.

День вишиванки ще не став офіційним святом. Незважаючи на те, що традиція прикрашати одяг вишивкою йде корінням в глибину тисячоліть.

Як з’явився День вишиванки

Студентка Леся Воронюк – учениця Чернівецького національного університету. Ніхто до неї не проводив такого заходу, як “Міжнародний день вишиванки”. Вона запропонувала людям зібратися і пройтися по місту в українському традиційному вбранні. Леся кже, що надихнув її хороший знайомий, який кожен день одягав сорочку, виглядав він при цьому завжди охайно і красиво. У 2006 році в вишиванки одяглися кілька студентів і викладачів університету, але з роками це свято переросло в національну подію. Активістка зазначила, що студенти часто носять вишиванки на навчання, тому організувати флеш-моб з масовим носінням традиційного одягу буде нескладно. Це стане гарним, видовищним і глибоко патріотичним заходом. На свято можуть прийти всі бажаючі, буде багато українських пісень, танців, хороводів і море веселощів і позитивного настрою!

Липень 2018
« Чер

• Колегія РДА

25 липня  2018 року о 09.00 в залі засідань районної державної адміністрації відбудеться засідання колегії районної державної адміністрації з наступним порядком денним