Ліквідація символів комуністичного тотолітарного режиму

Законодавча база

Матеріали для завантаження

Рекомендації Українського інституту національної пам’яті

Новини

законУВАГА!

9 квітня Верховна Рада України прийняла 4 закони про декомунізацію – про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців на волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні.

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» Верховна Рада України «з метою недопущення повторення злочинів комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, будь-якої дискримінації за національною, соціальною, класовою, етнічною, расовою або іншими ознаками у майбутньому, відновлення історичної та соціальної справедливості, усунення загрози незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України приймає цей Закон, яким засуджує комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначає правові основи заборони пропаганди їх символіки та встановлює порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму».

Втілення їх у життя означає, що Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Мапа країни буде позбавлена тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності буде повністю відкрито.

Український інститут національної пам’яті спільно з громадськістю підготували основні тези прийнятих законів про декомунізацію

21 травня 2015 року набрав чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Відповідно до вищевказаного закону на демонтаж пам’ятників, зображень та інших символів тоталітарного режиму дається 6 (шість) місяців з дня набуття чинності закону. Прийняти відповідні рішення та виконати всі необхідні дії покладено на місцеві ради. Вони ж і облаштовуватимуть потім звільнений громадський простір. Перейменувати вулиці, інші об’єкти мають у той самий термін 6 (шість) місяців.

Якщо протягом вказаного періоду ради не виконають вимог закону право очистити населений пункт від символів комунізму передається голові обласної державної адміністрації, який має право завершити декомунізацію в області за 3 (три) місяці, а методичну допомогу йому надасть Український інститут національної пам’яті.

Статтею 4361 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, а саме: карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням на той самий строк з конфіскацією майна.

Ті ж дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти років до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Перелік назв населених пунктів Херсонської області, що підлягають зміні за даними моніторингу УІНП, проведеного відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

До переліку назв населених пунктів Херсонської області, що підлягають зміні за даними моніторингу УІНП, проведеного відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» внесено село Червоний Перекоп Каховського району.

Згідно Закону, органам місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набрання чинності в установленому порядку необхідно провести громадські слухання та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо перейменування населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

За інформацією Червоноперекопської сільської ради 16 вересня поточного року в селі Червоний Перекоп були проведені громадські слухання з питання перейменування населеного пункту. Громада села висловила думку про недоцільність та небажання змінювати назву населеного пункту.

СПИСОК пам’ятників діячам радянської епохи, які знаходяться на території Каховського району

Рекомендовані до перейменування топононіми на території Каховського району відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Інформація про стан виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» щодо ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму на території Каховського району станом на 29.09.2015 року

Інформація про стан виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» щодо ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму на території Каховського району станом на 05.02.2016 року

Декомунізація в районі: кроки та перепони “Каховська зоря “від 11.02.2016 року №11

Стан виконання ЗУ “Про засудження комуністичногота націонал-соціалістичного (нацистського) тотолітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” щодо ліквідації символів комуністичного тотолітарного режиму на території Каховського району:

Василівська сільська рада  57 сесія шостого скликання рішенням від 19.10.2015 року №402 у відповідності до рекомендацій громадських слухань, пропозицій депутатів сільської ради, жителів села вирішила:

Перейменувати вулиці без зміни поштових номерів житлових будинків, установ та споруд.

Село Василівка:

вулицю Фрунзе на вулицю Хмельницького;

вул. Радянську на вул. Миру;

провул. Жовтневий на провул. Сонячний;

вул.К.Маркса на вул. Тараса Шевченка;

вул. Леніна на вул. Лесі Українки;

вул.Свердлова на вул.Українську.

Село Софіївка:

вул.Радянська на вул. Тараса Горобця;

вул.Леніна на вул. Миру;

вул.Карла Маркса на вул.Тараса Шевченка;

провул. Ворошилова на провул. Таврійський.

Село Комишанка:

вул.Леніна на вул. Незалежності;

вул. Карла Маркса на вул. Лук’яна Павленка

Семенівська сільська рада 38 сесія шостого скликання рішенням від 07.08.15 №270 враховуючи громадську думку вирішила залишити старі назви вулиць(вул.Піонерська, Пролетарська, К.Маркса)

Чорнянська сільська рада ІІ сесії сьомого скликання рішенням від  18.11.2015 року №12 враховуючи думку громади, згідно відомостей опитування мешканців вулиць вирішила відмовитися від перейменування вулиць села Чорнянка (вул. Комсомольська, Російська, Радянська, Жовтнева, Цюрупи, Леніна, Фрунзе)

Виконавчий комітет рішенням від 26.08.2015 року №78 вирішив з метою недопущення в подальшому актів вандалізму провести демонтаж пам’ятника В.І.Леніну до 20.11.2015 року.

18 листопада поточного року пам’ятник  В.Леніну демонтовано.

Малокаховська сільська рада виконавчий комітет рішення від 12.02.2016 року  №4 на основі вивченої громадської думки  вирішив перейменувати в селі Малокаховка:

 вул..Леніна на вулицю Мира

вул. Фрунзе на вулицю Ювілейна

пров. Фрунзе на провулок Вишневий без зміни поштових номерів    житлових будинків, установ  та споруд.

Провести демонтаж пам’ятників діячів радянської епохи:

Пам’ятник С.М.Будьоного розташований по вулиці Фрунзе

Пам’ятник М.Ф.Фрунзе розташований по вулиці Шкільна.

Чорноморівська сільська рада Рішенням 3 сесії 7 скликання від 20.11.2015 року 17-03/2015 враховуючи громадську думку та розглянувши рекомендації постійної депутатської комісії  та комісії з упорядкування найменування вулиць села вирішили вулиці Чапаєва та Жовтневу залишити без перейменування.

Дмитрівська сільська рада 45 сесія  6 скликання рішенням від 02.09.2015 року № 445 враховуючи думку громади та проведеного опитування мешканців вулиці вирішила вулицю Леніна перейменувати на вул. Садову.

12 листопада демонтовано пам’ятник Леніну.(зберігається у Дмитрівському ДНЗ)

Любимівська селищна рада 3 сесія 7 скликання прийняла рішення від 21.12.2015 року №34 про перейменування вулиць і провулків на території населених пунктів Любимівської селищної ради.

Селище Любимівка:

вулицю Блюхера на вулицю Західна;

вул. Колгоспна на вул.В.Сухомлинського;

вул.Пролетарська на вул.Л.Українки;

вул.Ворошилова на вул. Скіфська;

вул.Калініна на вул. Херсонська;

вул. Червоноармійська на вул. І.Франка;

вул. Піонерська на вул. Північна;

вул.Радянська на вул.Солідарна;

вул.Леніна на вул.Центральна;

вул.Червонофлотська на вул. Б.Хмельницького;

вул. Чапаєва на вул. Я.Малишенка;

вул.Будьоного на вул.Козацької слави;

вул.Крупської на вул.Шкільна;

пров. Крупської на пров. Шкільний;

вул.Карбишева на вул. М.Братана;

вул.Жовтнева на вул. Г.Сковороди;

вул.Комсомольська на вул. О.Гончара;

вул.Котовського на вул.Софіївська;

вул.Фрунзе на вул. Східна;

вул. Стаханівська на вул. І.Сірка;

вул.Більшовицька на вул. М.Грушевського.

Волинська сільська рада 5 сесія 7 скликання на основі громадської думки прийняла рішення від 14.12.2015 року №17 про перейменування вулиці Леніна на вулицю В.Новакова.Назву вулиці Р.Люксембург залишити без змін.

 Роздольненська сільська рада Виконком сільської ради прийяв рішення від 17.11.2015 року №55 перейменувати вулиці населених пунктів сільської ради:

С.Роздольне

Вул..Леніна на вул. Шкільна

Вул..Дори Любарської на вул.. Дружби

Вул..Фрунзе на вул. Виноградна

Вул..Будьоного на вул.. Абрикосова

Вільна Україна

Вул..Петровського  на вул..Центральна

Червоноперекопська сільська рада 60 сесія 6 скликання рішення від 09 .09.2015 року №634, та 4 сесія 7 скликання  рішення №43 від 22.12.2015 року про перейменування вулиць населених пунктів сільської ради:

с.Ч.Перекоп(Зелений Під)

Вул.. Леніна на вул Шкільна

Вул.. К.Маркса на вул.Покровська

Відповідно до Постанови Верховної Ради України №1377-VIII від 19.05.2016 року “Про перейменування окремих населених пунктів та районів” назва селища Червоний Перекоп змінено на селище Зелений Під

с.Калинівка

Вул..Луначарського на вул. Миру

Вул..Дзержинського на вул. Шкільна

с.Подівка

Вул..Калінінана на вул.  Степова

с.З.Рубанівка

Вул..К.Маркса на вул. Молодіжна

Назву вулиці Жовтнева в с.Червоний Перекоп залишити без змін.

ІХ сесія 7 скликання рішення від 07.07.16 № 134 перейменувати в селі Просторе вулицю Енгельса на вулицю Миру

Тавричанська сільська рада 5 сесія 7 скликання рішення від 10.02.2016 року № 53 перейменувати  в селі Тавричанка вул. Леніна на вул.Соборна; в селі Мар’янівка вул. Леніна на вул.Центральну; вул.Фрунзе на вул. Молодіжну з відповідними номерами господарств.

Коробківська сільська рада  5 сесії 7 скликання рішення №47 від 17.02.2016 перейменувати

Площу Леніна на площа Миру

Вул..Фрунзе на вул.Вишнева

Вул.. Блюхера на вул.Паркова

Слобідська сільська рада 5 сесія 7 скликання рішення від 19.02.2016 року  № 37 не перейменовувати вулиці Урицького, Блюхера,  Комсомольська, Крупської в сілі Ар.Слобода.

ХLVI сесія 6 скликання рішення від 14.09.2015 року демонтувати пам’ятник В.К.Блюхеру в селі Ар. Слобода

Кам’янська сільська рада 70 сесія 6 скликання рішення № 462 від 04.09.2015 не перейменовувати вулиці населених пунктів с.Кам’янка –вул. Радянська, с. Цукури- вул.. Радянська.

Каховський район остаточно декомунізовано

Календар
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Анонси подій

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

  • Архів новин
    StatPress
    Visits today: 31