Шановні жителі Каховщини!

2018 рік для кожного жителя району є визначним, адже цього року ми відзначаємо 95-ту річницю утворення Каховського району. Іменини рідного району-  це без перебільшення особливий день, свято відтворення нашої історії, збереження та поширення традицій, це свято єднання та досягнень. Саме в такі моменти ми особливо відчуваємо в своїх серцях любов і гордість за свою рідну Каховщину, сповнюємося відчуттям єдиної родини.

День району – не просто цифра у календарі,  це свято всіх, хто пов’язав із ним свою долю: хто народився і виріс тут, хто приїхав і залишився тут назавжди. За 95 років становлення і розвитку Каховщини нам є що пригадати, чим пишатися, на кого рівнятися, над чим працювати далі.

Сьогодні ми пишаємося кожним жителем Каховського району, завдяки якому наш край розвивається, змінює своє обличчя, стає комфортнішим для проживання. Усе це завдяки вам, вашій працездатності, оптимізму та наполегливості.

Особливі слова подяки  представникам старшого покоління – мудрим наставникам, які  повсякчас є прикладом безкорисного служіння малій Батьківщині.

Вітаю, також, нашу перспективну, освічену молодь, якій судилося визначати долю нашого району в майбутньому.

Нехай же і надалі процвітає наш район, народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуваються люди похилого віку. А ми, влада, будемо робити все від нас залежне, аби допомогти вам у цьому.

Зичу усім міцного здоров’я, родинного благополуччя, невичерпного джерела життєвої енергії, добробуту та процвітання кожній родині!

Добра вам всім, достатку, щедрої долі, сили й наснаги в усіх справах на благо розвитку нашого краю.

З повагою голова Каховської районної державної адміністрації                   Валерій Салтиков

Із історії Каховського району

За 95 років історія Каховщини була насичена різноманітними подіями, які відображали загальний стан і нашої країни, і нашого регіону.

Наш шлях був тернистим та водночас яскравим. Він по своєму неповторний кожним розділом, кожною сторінко, кожною долею…

Свій початок Каховський район бере у далекому 1923 році, коли 7 березня Постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого комітету він увійшов до складу Херсонського округу Одеської губернії.

Важкими були перші кроки району. Устої українського села, які складалися століттями, почали перебудовуватись на новий лад.

 Новостворені товариства назавжди увійшли в історію нашого району, адже інтернаціональна комуна ім. Комінтерна в селі Чорнянка, зернорадгосп  «Червоний Перекоп» – один із чотирьох найбільших тогочасних  господарств, створений у 1929 році на 190 тисячах гектарів землі. У радгоспі працювало півтори тисячі робітників , а вже у 1930 році радгосп  зібрав понад мільйон пудів хліба. Район пишається своїми першими орденоносцями трактористом  Андрієм Гізело – з Червоного Перекопу, доярками – Софією Рябенко з Чорнянки, Вірою Ходос з Наталівки, Дариною Никоненко з Софіївки.

Серед господарств району, що спеціалізувалися на овочівництві лідером був колгосп ім. Демитрова який очолювала єдина жінка-голова колгоспу в районі – Матрона Реутова.

Каховський район налічував 51 діючий колгосп і 4 радгоспи,які славились далеко за його межами. Але історичні події, а саме війна, внесла свої корективи у господарську діяльність наших земляків.

У роки Другої світової війни на різні фронти було відправлено близько 6 тисяч наших земляків. 3600 мешканців району які боролись за незалежність рідної землі були нагороджені бойовими орденами та медалями. Вищими відзнаками держави були нагороджені уродженці сіл Любимівки – Іван Зюзь, Софіївки – Тарас Горобець, та Нової Маячки – Іван Мартинов.

2 листопада 1943 року район був повністю звільнений від фашистських загарбників. А за цими подіями почалась нова сторінка нашої історії – відбудова легендарного Каховського краю.

В історії Каховського району завжди були достойні трудівники, якими і сьогодні можна пишатись, серед них пташниця – Ольга Єрохіна, свинар – Михайло Пишта, директор господарства – Петро Кудрявцев з радгоспу «Каховське», механізатор – Андрій Кириченко, а також начальник механізованого загону Коробківського радгоспу-технікуму Анатолій Іванович Кули, який сьогодні присутній у нашому залі.

Славні працелюби, наші земляки не тільки відбудували Каховський район, а ще й зробили його одним із кращих районів Херсонської області у 60-70 роках.

28 серпня 1967 року розпочалися події, без яких ми не можемо уявити сьогодення нашого регіону – це будівництво Каховської зрошувальної системи, Головного магістрального каналу, спорудження головної насосної станції, загальна площа зрошуваних земель сягала понад 800 тисяч гектарів вартість будівництва Каховської зрошувальної системи сягала більше 926 мільйонів карбованців. Будівництво було доручене управлінню «Укрводбуд» на чолі з Миколою Михайловичем Бонею.

Будівництво було масштабним. Щороку в дію вводилося більше 20 тисяч зрошувальних земель. У 1979 році повністю завершилось будівництво Головного Каховського Магістрального Каналу, а в 1989 році повністю запущено перша черга Каховської зрошувальної системи.

В період створення Каховської зрошувальної системи, почалась глобальна розбудова інфраструктури нашого району. Будівництво доріг, фельдшерсько-акушерських пунктів, закладів освіти, сільських клубів. І сьогодні не можливо не назвати людей, які досягли в той час неможливого, серед них Володимир Махлай, Марія Лонська, Олександр Дідик, славетний директор дослідного господарства «Асканійське» Віра Найдьонова, керівники господарств Григорій Якущенко та Людмила Домбровська; уродженці Каховщини, а згодом керівники обласного рівня Дмитро Кубанцев, Володимир Ходаковський, Микола Дурницький; керівники господарств та Герої Соціалістичної праці Костянтин Панкевич, Вадим Мальт, Віктор Новаков, Володимир Бандаренко, Степан Барабаш і на цьому список славетних імен не закінчується…

Райдержадміністрація розпочала підготовку до відзначення річниці заснування району

В райдержадміністрації триває робота по підготовці до видання книги про Каховщину

Керівництво Каховського району Історична довідка

Легендарний Каховський край відхначив свій 95 рік народження

Календар
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Бер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Анонси подій

 • Місячник благоустрою

  З 28 березня по 08 травня в районі проводиться щорічна акція “За чисте довкілля”  Запрошуємо усіх бажаючих на весняну толоку в своєму селі.

 • Нарада при голові РДА

  Щопонеділка о 14.00 відбувається нарада при голові РДА щодо підведення підсумків роботи за минулий тиждень та визначення основних пріоритетних напрямків діяльності на поточний період

До уваги учасників АТО

УКРАЇНА-ЄС

 • Архів новин
  Погода
  StatPress
  Visits today: 118