«30  років з  турботою  про  людей» – саме під таким гаслом відзначала 30-ти річчя ветеранського руху первинна ветеранська організація села Малокаховка. Головною метою ветеранських організацій є всебічний захист прав, соціальних, економічних, вікових та інших інтересів ветеранів війни, праці, військової служби і органів внутрішніх справ, інших пенсіонерів – громадян похилого віку.

В цьому році ветеранському руху в Україні виповнилося 30 років. З цієї нагоди первинна ветеранська організація Малокаховки, одна з найпотужніших на Каховщині,  на чолі зі своїм ватажком Катериною Іванівною Чиненко вийшли з ініціативою: в кожній з первинних організацій провести святкові заходи, а восени, вже по завершенні сільськогосподарських робіт, зібратися усім разом в районному Будинку культури. І першими подали приклад.

Тож у п’ятницю, 9 червня, в сосновому бору   поряд з селом було накрито святковий стіл, а в казані кипіла смачна юшка, яку готували для своїх «однополчан» Іван Галушка, Віктор Галушко і і Ольга Сазонова.

Іван Туржавський, як завжди, нерозлучний зі своїм баяном, не випускав його із рук і над берегом лунали пісні. А їх у репертуарі вокального гурту «Надвечір’я» не один десяток, а то навіть і сотня: мали можливість розучити їх у затишному приміщенні  терцентру, де пенсіонерів   завжди радо вітає його господиня Валентина Бєліченко. У цьому  тісному дружньому колі,  – завідуюча бібліотекою Ольга Сазонова і завідуюча музеєм Тетяна Дундіч: разом вони провели не одну цікаву зустріч, наповнюючи новим змістом життя ветеранів, які не звикли сидіти, склавши руки.  Найактивнішу участь у діяльності громадської організації беруть Михайло Яковлєв, – він тут за віком найстарший, Микола Назаров, заступник отамана Малокаховського козачого куреня Микола Коренюк. Їх усіх відзначено подяками і грамотами районної ради ветеранів, цінними подарунками.

Почесні гості свята- голова Каховської РДА Валерій Салтиков і голова районної ради Тетяна Тертична, голова районної ради ветеранів Станіслав Соколовський також взяли участь у цій приємній церемонії, висловивши свою повагу і шанування мешканцям села за їхню багаторічну працю і теперішню активну життєву позицію.

Керівники району подякували ветеранам за активну діяльність та побажали їм здоров’я, довгих мирних років життя, любові і тепла в родинах, невичерпної енергії. У ході святкування за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм ряд ветеранів відзначено Почесними грамотами, Подяками  та цінними подарунками.

Подяку за турботу про  ветеранів і цінний подарунок отримав також сільський голова Володимир Лукашенко: він був змушений  на кілька хвилин відірватися від важливих справ по облаштуванню вуличного освітлення, але не міг обійти увагою шанованих мешканців села.

А в першу чергу голова районної ради ветеранів Станіслав Соколовський відзначив саму первинну ветеранську організацію і Катерину Чиненко, котра очолює її вже 10 років, і вручив подарунок – кавовий сервіз на 12 персон.  Сама Катерина Іванівна із вдячністю згадала своїх попередників – Сріблянського і Друзяк, привітала ветеранів зі святом і побажала гарного відпочинку.

Запрошення на свято, від якого не могли відмовитися,  отримали також голова Тавричанської сільської ради Юрій Гречка і очільниця первинної ветеранської рганізації Олександра Репілевська. Малокаховку й Тавричанку єднають давні дружні взаємини і ця багаторічна традиція, як бачимо, триває.

Ось так малокаховчани відзначили 30-річчя ветеранського руху і закликають інші первинні організації наслідувати їхній приклад, бо мешканці села, які присвятили своє життя нелегкій праці на землі, заслуговують на те, що висловити їм свою вдячність і шану.

Серпень 2017
    « Лип