Календар
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архіви новин
iGov.org.ua
Відвідування

Відвідувачів в мережі – 0:
адміністраторів – ,
відвідувачів – .
Максимальна кількість відвідувань (0) була – 2021-10-22.

Проблема боротьби з інсультом – є світовою проблемою, тому що ця патологія є головною причиною смертності не тільки в Україні, а і у розвинутих країнах ЄС та США. 29 жовтня оголошений Всесвітньою асоціацією боротьби з інсультом Всесвітнім Днем боротьби з інсультом.

Кожен рік більше ніж 110 тисяч українців стають жертвами інсульту, одна третина з них молодше 65 років. Інсульт посідає друге місце в списку хвороб, від яких помирають українці. Нажаль, Україна є лідером в Європі по смертності від серцево-судинних захворювань, зокрема від інсульту.

При нинішньому нездоровому способі життя і численних проблемах зі здоров’ям – таких як підвищений артеріальний тиск, фізична неактивність, паління, зловживання алкоголем, – розповсюдженість інсульту щороку зростає та досягає масштабів епідемії в усьому світі. Інсульт обумовлює 5,7 мільйона смертей щороку в усьому світі і як причина смерті поступається лише ішемічній хворобі серця. Він є також провідною причиною серйозної втрати працездатності або здатності до самообслуговування в повсякденному житті і не шкодує нікого – незалежно від віку, статі, матеріального стану, соціального рівня, етнічного походження або країни.

80% випадків інсульту можна запобігти, якщо приділяти увагу таким факторам ризику розвитку інсульту, як нелікована артеріальна гіпертензія, паління, цукровий діабет. На 8% зростає можливість розвитку серцево-судинних захворювань(інсульт та інфаркт), якщо людина палить більше 10 цигарок на день.

Надзвичайно важливо надати необхідну допомогу при розвитку інсульту протягом перших трьох годин. Увага, виявлена до постраждалого, допоможе врятувати йому життя, попередити розвиток інвалідності.

Перші ознаки інсульту: раптова слабкість м’язів, заніміння в ділянці обличчя, руки, ноги або однієї половини тіла; раптове порушення мовлення та розуміння звернутої мови; раптова повна або часткова втрата зору на одне або обидва ока; раптовий незвичайний сильний головний біль; раптова втрата рівноваги, головокружіння, нудота у поєднанні з іншими вищеописаними ознаками.

Людину з першими ознаками цих захворювань слід негайно доставити в медичну установу.Чим більше факторів ризику, тим більше шансу для розвитку серцево-судинної патології.

Фактори способу життя: низька фізична активність, неправильне харчування, стрес, куріння. Фактори стану здоров’я: високий рівень холестерину, високий артеріальний тиск, надлишкова вага, діабет, старіння, стать.

Фактори ризику, які не можна змінити.

Вік. Зі збільшенням віку, збільшується кількість людей, які помирають від серцево-судинних захворювань. Ризик розвитку серцевого нападу для чоловіків збільшується після 45 років, а для жінок – після менопаузи.Стать. У чоловіків ризик серцевого нападу більший, ніж у жінок, і він може розвинутись скоріше.Спадковість. Діабет, гіпертонія, високий рівень холестерину в крові проявляються в сім’ях, які вже мали такі захворювання.

Фактори ризику, які можна змінити: куріння, низька фізична активність, неправильне харчування і стрес – головні фактори, які можна контролювати і які викликають гіпертонію, діабет, зайву вагу, високий рівень холестерину в крові.Холестерин. Кожен з нас повинен знати рівень свого холестерину. При високих цифрах (більше 5,2 ммоль/л) варто звернутись до лікаря.

Артеріальна гіпертензія. Часто люди, що мають високий артеріальний тиск, нічого не відчувають, але в них може статись раптово інфаркт міокарда чи крововилив в головний мозок. Слідкуйте за своїм тиском!Пам’ятайте! Не варто змінювати все кардинально, ліпше розпочати з невеликих змін.