крут

У цей день у 1918 році на залізничній станції біля села Крути 400 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з 4-тисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова. Бій тривав близько 5 годин, але українці змушені були відступили. Точна кількість загиблих офіційно ніде не зафіксована. Відомі імена тільки 27 студентів, які були взяті в полон і розстріляні Їх тіла урочисто перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві.

100 років тому українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

Минуло сто років, а ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. Сьогодні наші військовослужбовці і добровольці, даючи гідну відсіч агресорам, терористам так само самовіддано боронять територіальну цілісність України.

Пам’ятаймо цю трагічну сторінку нашої історії. Вони загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визвольної боротьби нашого народу.

Слава героям України! Слава Україні!

Червень 2018
« Тра

• Засідання громадської ради

26 червня 2018 року о 14.00 год. в кабінеті 232 відбудеться засідання громадської ради. Запрошуємо представників громадських організацій, ЗМІ та усіх бажаючих